İş Bankası, sahip olduğu müşteri ve sermaye ağı sayesinde Türkiye’nin en büyük özel bankası konumunda. Müşterilerine birçok farklı kanal üzerinden hizmet veren İş Bankası, kartsız para çekebilmenin yolunu müşterilerine sunuyor. Banka ve Krediler olarak sizlere bu yazımız içerisinde İş Bankası kartsız para çekme ve yatırma hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. ATM üzerinden yapılan bu işlemlerde müşterilerin internet ve mobil bankacılık kullanmaları gerekiyor. İş bankası kartsız para yatırma ve çekme ile ilgili detaylar;

İş Bankası ATM Üzerinden Kartsız Para Çekme

İş Bankası, müşterilerine bir dizi yenilikler sunarak her alanda kolay bankacılık hizmeti almalarını sağlıyor. Kartlarını unutmuş ya da yanına almamış İş Bankası müşterileri, ATM üzerinden kartsız ve kolay bir şekilde para çekebilirler. Uygulanması gereken adımlar;

Cep Anahtar İle Para Çekme

İşCep mobil uygulaması üzerinden tüm bankacılık işlemlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşCep mobil uygulaması içerisinde yer alan “Cep Anahtar” hizmeti ile kart kullanımı yapmadan para çekim işlemi yapabilirsiniz. Cep Anahtar üzerinden oluşturacağınız tek kullanım şifre sayesinde ATM üzerinden kart kullanımı yapmanıza gerek kalmaz. İşCep uygulaması üzerinden cep anahtarı oluşturan kişiler, İş Bankası ATM’lerinden “Kartsız İşlem” menüsüne girerek para çekme seçeneğine geçiş yapmaları gerekiyor. Kartsız para çekme ekranı içerisinde sizlere birçok seçenek sunulacaktır. Bunlar arasından “Cep Anahtar İle Para Çekme” menüsünü açmanız gerekecektir. Bu kısma girdikten sonra mobil uygulama üzerinden oluşturduğunuz cep anahtarını girmeniz gerekecektir. Cep anahtarını girdikten sonra para çekmek istediğiniz tutarı ekrana yazarak onaylamanız yeterlidir.

İş Bankası Karekod İle Para Çekme

Yine İşCep mobil uygulaması üzerinden kartsız para çekme işlemi yapabilirsiniz. İşlem menüsüne girdikten sonra Para Çekme menüsüne girin. Ardından para çekmek istediğiniz hesabı ve tutarı girmeniz istenecektir. Bu işlemleri kesinlikle ATM başında iken yapmanız gerekiyor. Aksi halde işlemleri tekrar baştan yapmanız gerekebilir. Çekmek istediğiniz para tutarını yazmanız ile beraber telefonunuzun arka kamerası açılacaktır. Bu esnada ATM üzerinden kartsız para çekme işlemi üzerinden Karekod ile para çekme kısmını açın. Ekrana çıkan karekodu telefona okutmanız ile beraber paranın hazneden iletildiğini göreceksiniz.

İş Bankası Mobil İmza İle Para Çekme

Turkcell ve Türk Telekom kullanan İş Bankası müşterileri, mobil imza seçeneğini kullanarak kartsız işlemler üzerinden para çekebilirler. Bu yöntem ile ilgili detaylara yine İşCep mobil uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Biyokimlik İle Para Çekme

ATm üzerinden kartsız para çekmenin son yolu ise biyokimlik uygulamasıdır. Bu uygulama üzerinden kartsız, şifresiz bir şekilde para çekebilmeniz mümkündür. Herhangi bir şekilde şifre girmenize gerek olmayan bu kanal tamamen parmak izi üzerinden işliyor. Öncelikle İş Bankası şubelerine giderek parmak izini sisteme kaydettirmeniz gerekiyor. Bu işlem sonrasında üzerinde parmak izi okuyucu tüm İş Bankası ATM’leri üzerinden kartsız para çekimi yapabilirsiniz.

İş Bankası ATM Üzerinden Kartsız Para Yatırma

İş Bankası müşterileri, kendilerine sunulan İşCep mobil uygulaması üzerinden oldukça kolay bir şekilde kartsız para yatırma işlemi yapabilirler. ATM üzerinden yapılan bu işlem için öncelikle internet bankacılığı şifreniz olması gerektiğini ve İşCep mobil uygulamasının akıllı telefonlarınızda yüklü olması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Bu 2 şartı da karşılıyorsanız uygulamanız gereken adımları aşağıda görebilirsiniz.

  • İş Bankası müşterileri, ATM üzerinden kartsız para yatırma işlemi için ilk olarak İşCep mobil uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Menü” içerisine girerek “Para Yatırma” kısmına geçiniz.
  • Para yatırma kısmına girdiğinize karşınıza 2 adet seçenek çıkacaktır. Bunlar arasından “Karekod İle Para Yatırma” seçeneğine tıklayın.
  • Karekod seçeneği üzerinden ile para yatırmak istediğiniz tutarı ilk olarak bu ekran üzerinden yazın.
  • Tutar yazdıktan sonra para yatırmak istediğiniz hesaba ait hesap numarasını yazmanız gerekiyor. Hesap numarasını yazdıktan sonra devam tuşuna basın.
  • İşCep üzerinden bu adımları tamamladıktan sonra İş Bankası ATM’sına gelerek 9 tuşuna basınız. Bu tuş; QR Karekod barkod bölümünü açacaktır.
  • İş bankası ATM üzerinden ki aşamaları tamamladıktan sonra İşCep içerisinde açılan barkodu ATM ile eşleştirin.
  • Eşleştirme sonrasında paranın ilgili hesaba gönderildiğini göreceksiniz.
Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz