İş Bankası EFT saatleri; 09:00 ile 16:00 arasındadır ancak bu saat aralıkları resmi tatiller dışında kalan hafta içleri için geçerlidir. Kişilerin geri kalan zaman dilimlerinde yaptıkları EFT işlemleri, bir sonraki iş gününe sarkmaktadır. Kişilerin bu süreçte işlemlerini internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden takip etmeleri mümkündür. Bekleyen EFT işlemleri seçeneğinin altında, bir sonraki iş gününde gerçekleşmek üzere beklemede olan EFT işlemleri listelenmektedir. İş Bankası EFT işlemlerini mobil bankacılık veya internet bankacılığı aracılığı ile yapmak hem daha ekonomik hem de daha pratiktir.

İş Bankası EFT Saatleri Nedir?

İş Bankası EFT saatleri; 09:00 ile 16:00 saatleri arasındadır. Kişilerin bu işlemlerin aynı gün içerisinde gerçekleşebilmesi için; işlemlerini hem hafta içi hem de ilgili saatler içerisinde yapmaları gereklidir. Örneğin; Cuma günü 19:00’da EFT işlemi gerçekleştiren bir kişinin işlemi, Cuma gününü takiben gelen ilk pazartesi günü saat 09:00’da aktarılmaktadır. Ayrıca resmi tatillerde de EFT işlemi ertelenmektedir. Örneğin; pazartesi günü resmi tatile denk geldiğinde, kişi EFT talebini pazartesi günü saat 09:00’da vermiş olsa dahi kişinin EFT talebi resmi tatilin bitmesi ile ilgili saatlerde gerçekleştirilmektedir.

İş Bankası EFT Ücretleri Nelerdir?

İş Bankası EFT ücretleri şunlardır:

 • İş Bankası’nın mobil uygulaması olan İşCep üzerinden yapılan EFT işlemlerinden 6.5 TL ücret alınmaktadır.
 • İş Bankası’nın resmi web sitesi üzerinden yapılan internet bankacılığı işlemleri ile EFT yapılması durumunda 6.5 TL ücret alınmaktadır.
 • İş Bankası’nın telefon bankacılığı hizmetini kullanan kişilerden 70 TL EFT ücreti alınmaktadır.
 • İş Bankası şubesine giderek EFT işlemi yaptıracak olan kişilerden; aktarmak istedikleri miktara bağlı olarak minimum 70 TL ve maksimum da 750 TL alınmaktadır.

İş Bankası EFT İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

İş Bankası EFT işleminin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Kişinin öncelikle https://www.isbank.com.tr adresine girmesi veya İşCep uygulamasını indirmesi gereklidir.
 • Ardından kişinin müşteri numarası ve şifresi ile birlikte hesabına giriş yapması gereklidir.
 • Kişinin karşısına hesap bilgilerinin olduğu bir ekran çıkmaktadır ve sol tarafta da yapılabilecek işlemlerin listelendiği bir işlem menüsü olmaktadır.
 • Kişinin işlem menüsünden para transferlerini seçmesi gereklidir.
 • Sonrasında kişinin EFT’yi seçmesi gereklidir.
 • Kişi açılan ekrana EFT yapmak istediği IBAN numarasını veya hesap numarasını yazarak işlemini onaylamalıdır.
 • Kişilerin bu işlemi İş Bankası şubelerinden veya İş Bankası ATMlerinden de yapabilmeleri mümkündür. Ayrıca İş Bankası müşterileri ilgili işlemi İş Bankası telefon bankacılığı ile de gerçekleştirebilmektedir.

İş Bankası EFT İşlemi Ne Kadar Sürede Gerçekleşmektedir?

İş Bankası EFT işleminin gerçekleştiği süre; 5 ile 10 dakika arasında bir süredir. Kişiler eğer EFT’nin ertelenmesini gerektiren bir zaman diliminde işlemlerini gerçekleştirmemiş iseler; kısa süre içerisinde işlemleri sonuçlanmaktadır. Ayrıca kişilerin EFT işlemlerinin 30 dakikaya kadar uzayabilmesi de mümkün olmaktadır. Bu durum ise; işlem yoğunlukları sebebiyle yaşanmaktadır. Dolayısı ile kişilerin EFT işlemlerinin uzun süre gerçekleşmemiş olması durumunda, EFT sorgulama işlemi yapmaları gereklidir.

İş Bankası EFT Sorgulaması Nasıl Yapılmaktadır?

İş Bankası EFT sorgulama yapabilmek için; 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası müşteri hizmetlerinin aranması gereklidir. Ardından gerekli tuşlamalar yapılarak, müşteri temsilcisine bağlanılmalıdır. Kişinin müşteri temsilcisine EFT işleminin sorgulamasını yapmak için aradığını söylemesi gereklidir. Müşteri temsilcisi kişiye ilgili işlem ile ilgili bilgi vermektedir. Ayrıca kişilerin EFT sorgulama işlemlerini İş Bankası şubelerinden veya İş Bankası mobil uygulamalarından da yapabilmeleri mümkündür.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz