İş Bankası cep anahtar hizmeti; kişilerin İş Bankası’nın uygulamasına daha kolay giriş yapabilmesini sağlayan bir hizmettir. İş Bankası uygulamasına giriş yapılırken güvenlik esastır ve bu yüzden her girişte kişilerin cep telefonlarına tek kullanımlık şifreler gönderilmektedir ve kişilerin bu şifreler ile giriş yapmaları istenmektedir. Ancak bu işlem kişiye zaman kaybettirebilmektedir. İş Bankası cep anahtar hizmeti ile birlikte kişi telefonuna gelen tek kullanımlık şifre ile giriş yapmasına gerek kalmadan, kolaylıkla uygulamaya giriş yapabilmektedir.

IOS İşlemcili Telefonda Cep Anahtar Kullanımı Nasıldır?

IOS işlemcili telefonda cep anahtar kullanabilmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Kişinin öncelikle Apple Store’a girmesi gereklidir.
 • Apple Store’daki arama kısmına İşCep yazması gereklidir.
 • İş Bankası’nın İşCep uygulaması indirilmelidir.
 • Ardından ilgili uygulama açılmalıdır ve tanıtım ekranları geçilerek cep anahtar aktivasyonu yapılmalıdır.

Android İşlemcili Telefonda Cep Anahtar Kullanımı Nasıldır?

Android işlemcili telefonda cep anahtar kullanabilmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Kişinin öncelikle Google Play Store’a girmesi gereklidir.
 • Ardından ilgili uygulamanın arama kısmına İşCep yazması gereklidir.
 • Kişi İşCep’in resmi uygulaması olduğundan emin olduğu uygulamayı telefonuna indirmelidir.
 • Sonrasında kişinin İşCep uygulamasını açması ve gerekli yönlendirmeleri takip etmesi gereklidir.
 • Ardından kişi cep anahtar aktivasyonunu yaparak kullanmaya başlayabilmektedir.

Cep Anahtar Aktivasyonu Nasıl Yapılır?

Cep anahtar aktivasyonu yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Kişinin öncelikle telefonuna indirdiği İşCep uygulamasını açması gereklidir.
 • Kişi ilgili uygulamanın açılış ekranındaki anahtar simgesine tıklamalıdır. Bu anahtar işareti, cep anahtarı simgelemektedir.
 • Kişinin karşısına iki seçenek çıkacaktır. Bireysel veya ticari amaçlı giriş yapması gereklidir.
 • Kişi eğer bireysel giriş yapacak ise; müşteri numarasını ve şifresini girerek devam butonuna tıklamalıdır. Kişi eğer ticari giriş yapacak ise; ticari müşteri numarasını, kullanıcı kodunu ve ticari şifresini girerek devam butonuna tıklamalıdır.
 • Kişinin sonraki girişleri için; anahtar kodunuz yazısının olduğu yere kodunu yazarak, tek kullanımlık bir şifre oluşturması gereklidir. Ardından kişi sonraki girişlerini cep anahtar kullanarak daha hızlı tamamlayabilmektedir.

İş Bankası Cep Anahtar Ne Şekilde Kullanılmaktadır?

İş Bankası cep anahtarının kullanımı; İşCep uygulamasına girişleri kolaylaştırmak içindir. Bireysel müşterilerin de ticari müşterilerin de kullanabildiği bir işlemdir. Kişilerin EFT, havale gibi birçok işlemi; İşCep uygulaması üzerinden kısa süre içerisinde gerçekleştirebilmesini sağlayan bir hizmettir. Kişinin aynı zamanda hesap bakiyesini de kısa süre içerisinde ve kolaylıkla öğrenebilmesini sağlayan bir hizmettir.

İş Bankası Cep Anahtar Nasıl İptal Edilmektedir?

İş Bankası cep anahtar iptali için uygulanabilecek yöntemler şunlardır:

 • 0850 724 0 724 numaralı telefon aranabilmektedir. İlgili telefon İş Bankası’nın müşteri hizmetlerinin numarasıdır. Bu numarayı aradıktan sonra kişinin işleme devam edebilmesi için kendisinden müşteri numarası ve şifresi talep edilmektedir. Ardından kişinin müşteri temsilcisine bağlanmak istemesi gereklidir. Bunun için 0’ı tuşlaması gereklidir. Kişinin müşteri temsilcisine, cep anahtar hizmetini iptal ettirmek istediğini söylemesi gereklidir.
 • Kişinin İşCep uygulaması üzerinden cep anahtar hizmetini iptal edebilmesi mümkündür. Bunun için kişinin hali hazırda telefonunda yüklü olan İşCep uygulamasındaki hesabından çıkış yapması gereklidir. Sonrasında karşısına ilgili uygulamanın hesaba giriş ekranı gelmektedir ve bu ekranda bir anahtar vardır. Kişi bu anahtara tıkladığında karşısına; cep anahtar uygulamasını kullanmak istemiyorum seçeneği çıkmaktadır ve kişi bu seçeneği işaretlemelidir. Ardından kişi sonraki İşCep uygulamasına girişlerinde, cep anahtar hizmeti ile giriş yapmamaktadır.
Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz