İş Bankası hesap kartı şifre değişiklik veya yeni şifre oluşturma işlemleri;

 • İnternet bankacılığı
 • Çağrı merkezleri ve
 • İş Bankası şubelerinden

Gerçekleştirilebilmektedir. İster bankamatik kartınızın isterseniz de kredi kartlarınızın şifrelerini Türkiye İş Bankasının resmi şifre alma yöntemlerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bankamatik kartı şifre değişiklikleri esnasında banka tarafından sizden bazı kişisel bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin tamamını asla paylaşmayınız. İş Bankası bankamatik kart şifresi değişikliğini anında bankacılık hizmetiyle online olarak da gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Bankamatik Kartı Şifre Alma Yöntemleri

İş Bankası bankamatik kartı şifre oluşturma yöntemleri sayesinde, unutulan ya da çalınan şifrelerinizi kolayca değiştirebilirsiniz. Eğer bankamatik kartınızın şifresinin çalındığını düşünüyorsanız bu durumu mutlaka şifre değiştirme işleminden önce kurumsal müşteri temsilcilerini bildiriniz. Türkiye İş Bankası bankamatik kartları dâhil diğer tüm şifre değiştirme ve yeni şifre oluşturma işlemlerinizi:

 • Sms ile geçici şifre
 • Bireysel internet bankacılığı anında şifre ve
 • Bankamatiklerden

Gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası şifre alma ve şifre güncelleme işlemeleri aynı yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle farklı kurum veya kişilerle asla şifre değişiklik işlemleri gerçekleştirmeyiniz. Aldığınız geçici şifrelerinizi bankamatiklerden değiştirebilirsiniz.

İş Bankası Bankamatik Kartı SMS Şifre Alma

İş Bankası sms geçici şifre talebi için bankamatik kartınızın son dört hanesi ve kimlik bilgilerinizin Türkiye İş Bankası kısa mesaj hattına gönderilmesi yeterli olmaktadır. Sms ile aldığınız geçici şifreler, bankamatik ya da kredi kartınızın ilk kullanımından hemen sonra yeniden oluşturulmalıdır. Bankanın size vermiş olduğu şifre değiştirilmediği takdirde farklı birçok sorun ortaya çıkabilmektedir. İş Bankası bankamatik kart şifre değişikliği işlemleri ve diğer işlemler için 4402’ye kısa mesaj gönderebilir ya da müşteri hizmetlerini arayarak geçici bankamatik kart şifrenizi temin edebilirsiniz. 

İş Bankası 4 Haneli Şifre Alma

İş Bankası bankamatik şifresi yenileme işlemleri bankanın standart şifre değişiklik işlemleriyle aynıdır. 4 haneli bankamatik kartınızın ya da kredi kartınızın şifresini;

 • Bireysel internet şubesi
 • 0 850 724 0 724 çağrı merkezinden

Değiştirebilirsiniz. Değişiklik işlemini gerçekleştirdikten sonra yeni şifrenizi bankamatik üzerinde yeniden oluşturmalısınız. İş Bankası çağrı merkezleri üzerinden şifre alma ya da değiştirme işlemleri için;

 • 5 – 1 – 1

Sırasıyla tuşlanarak doğrudan şifre değişiklik ve anında 4 haneli şifre oluşturma menüsüne ulaşabilirsiniz. İş Bankası bankamatik kart şifresi belirlerken, şifrenizin doğum tarihiniz, bilinen yaygın tarihler ve ardışık sayılar olmamasına dikkat ediniz.

İş Bankası Yeni Kart Şifresi Oluşturma Yöntemi

İş Bankası yeni şifre oluşturma işlemi için internet ya da telefon bankacılığını kullanabileceğiniz gibi İş Bankası bankamatiklerini de yeni şifre oluşturma işlemi için kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerin dışında yeni şifre oluşturmak isteyen kart sahipleri Türkiye İş Bankası şubelerine bizzat giderek şifre değişiklik işlemlerini gerçekleştirebilirler. İş Bankasının mobil uygulama ve internet bankacılığı hizmetlerini aktif olarak kullanan kişilerin banka şubelerine gitmesine gerek kalmadan, şifre değişiklik işlemlerini yapmaları mümkündür.

İş Bankası Bankamatik Şifresi ve Telefon Numarası Güncelleme

İş Bankası telefon numarası güncelleme işlemeleri gibi şifre güncelleme işlemleri de aynı yöntemlerle yapılmaktadır. Telefon bankacılığı kullanarak kayıtlı telefon numaralarını ya da İş Bankası bankamatik şifrelerini güncellemek isteyen kişiler;

 • Müşteri numarası
 • 16 haneli kart numara ve şifresi
 • 11 haneli hesap numarası ve şifresini

Tuşlayarak ilgili menüden yeni şifre ve telefon numarası güncelleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası bankamatik kart şifresi değişikliklerinizi aynı zamanda bireysel internet bankacılığı üzerinden de rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Şifre ve telefon numaralarının banka kayıtlarında güncel olarak bulunması güvenli bankacılık için oldukça önemlidir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz