İnternet Bankacılığı ile Otomatik Ödeme Talimatı Verme İşlemi

Bankanıza kredi Kartı ve banka hesabı üzerinden ödeme talimat vererek, faturalarınızı takibe gerek duymadan otomatik ödenmesini sağlayabiliyorsunuz. Hizmet aldığınız bankanın anlaşmalı olduğu tüm faturalar için talimat vermek mümkün oluyor. Otomatik ödeme talimatı vermek istediğiniz faturalar, son ödeme gününde tanımlı olduğu hesaptan ödenir. Aynı fatura yalnızca bir bankadan verilmelidir. Aksi halde her iki bankadan da ödemesi gerçekleştirilebilir. Otomatik ödeme talimatı verme işlemi, bankanızın internet bankacılığı, mobil bankacılığı, telefon şubesi, şubeler ve ATM kanallarıyla yapılmaktadır. İçeriğimizde internet bankacılığı ile otomatik talimat verme işlemine ve bankaların talimat vermeniz halinde sağladığı avantajlara yer verilmiştir.

İnternet Bankacılığından Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Müşterisi olduğunuz bankanın dijital kanallarını kullanıyor olmanız halinde, şubeye gitmenize gerek kalmadan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. İşlem sırasında ilgili faturanın bazı bilgilerine ihtiyaç duyarsınız. Bu nedenle faturanızı yanınızda bulundurmanız önemlidir. İnternet bankacılığına kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra, ödemeler, fatura ve yeni fatura talimatı adımlarını takip edebilirsiniz. Faturanın bağlı olduğu kurum, abone ve sözleşme numarası ile ödenecek hesabı seçerek, hızlı talimat oluşturmak mümkündür.

İnternet bankacılığı şifresi olmayanlar, bankanın çağrı merkezini arayarak otomatik ödeme talimatı verilebiliyor. Faturanızın abone, işletme ve sözleşme numaralarını yanınızda bulundurmayı unutmayın. Bankanızla müşteri sözleşmeniz bulunuyorsa internet bankacılığı şifrenizi, bankanızın web sitesi üzerinden form doldurarak hemen alabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı verebileceğinizi kurumlar şunlardır:

  • Kablolu yayın
  • Elektrik ödemeleri
  • Doğalgaz ödemeleri
  • Su tahsilatları
  • GSM ödemeleri
  • Dijital platform hizmetleri
  • OGS ödemeleri

Fatura talimatlarından işlem ücreti alınmaz. Fakat kurum anlaşmaları gereği işlem ücreti alınan faturalarla da karşılaşabilirsiniz. Yansıtılacak herhangi bir ücret olması halinde, müşteri danışmanı veya sanal asistan tarafından onay sırasından bilgilendirilirsiniz.

Otomatik Ödeme Fatura Talimatı Kampanyaları 2021

Faturalarını her ay takip etmek istemeyenler, bankalarının internet bankacılığı veya diğer kanallar üzerinden talimat verebiliyor. Bazı bankalar müşterilerinin verdikleri talimat için avantajlı kampanyalar yapmaktadır. 2021 otomatik fatura talimatı kampanyalarını sizin için bir araya getirdik.

QNB Finansbank Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyaları

31 Ağustos 2019 tarihine kadar kredi kartı veya banka hesabından talimat verecek olanlar, bankadan toplamda 90 TL’ye kadar parapuan kazanabiliyor. İlk talimat için 15 TL, ikinci talimatta 20 TL, üçüncü talimatta ise 25 TL kazanmak mümkün. Sonraki talimatlarınız ise 10’ar TL’den 30 TL daha parapuan hediye edilmektedir.

Akbank Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyaları

Axess kredi kartından vereceğiniz fatura talimatlarından 100 TL’ye kadar chip-para kazanabiliyorsunuz. Talimat vermeden önce FATURAC yazıp 4566’ya SMS göndererek, kampanyaya kayıt olmalısınız. Akbank otomatik ödeme talimatı kampanyasına göre 1 yeni fatura için 15 TL, 3 yeni fatura içinse 50 TL chip-para kartınıza yüklenir. 6 faturaya ulaştığınızda, 100 TL chip-para kazanırsınız. Kampanya 31 Ağustos 2019’da sona erecektir.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyaları

TEB müşterileri internet bankacılığı üzerinden otomatik talimatı vermeleri halinde, 10 TL indirim kampanyasından yararlanıyorlar. Talimat verdiğiniz faturaların ödeme tutarları 100 TL’ye ulaştığında, kaç adet talimat verdiğinize bakılmaksınız indirim tutarı vadesiz hesabınıza aktarılır. Fatura talimatı kampanyası 2019 yılının sonuna kadar geçerlidir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz