İnstagram üzerinden para kazanmak için yapılması gereken ilk olarak takpçi listesini genişletmek olmalıdır. Bu doğrultuda takipçi listesi çalışmaları yapılmalıdır. Takiplere geri dönüş yapılması, görüntüler ve videolar ile profilin çekici hale getirilmesi gibi işlemler, takipçi listenizi genişleterek daha kolay instagram çalışması yürütmenize yardımcı olur. Bunun dışında kişisel meajlar hazırlamak ve üyelik sistemi ile çalışmak da instagramdan para kazanmak için yapılması gerekenler arasında yer almaktadır.

İnstagram Üzerinden Ürün Satışı İle Para Kazanmak

Ürün satışından para kazanmak için öncelikle nasıl bir ürün satacağınıza karar vermelisiniz. Bu kapsamda yapacağınız satış dijital ürün satışı ya da fiziksel ürün satışı olabilmektedir. Takipçi listeniz ağırlıklı olarak kadınlardan oluşuyorsa, kozmetik veya takı satışı yapabilirsiniz. Bu bağlamda yapmanız gereken, ürün satışından çok ürünün tanıtımına odaklanmak olmalıdır. Ürün tanıtımlarının ilerlemesi durumunda satışlarınız artacaktır. Ürün tanıtımlarını ilerletmek için de yapmanız gereken, ürünlerle ilgili tanıtım videoları hazırlamak ve mümkün olan en fazla görsel ile bu tanıtımları desteklemek olmalıdır. Tanıtımları 15 saniyelik videolarla yapabilirsiniz. Ürününüzün hangi özelliğini vurgulamak istiyorsanız, o yöne vurgu yaptığınız videolarla müşteri çekebilirsiniz. Müşterilerinizden satış yaptıkça geri dönüşler alacaksınız. Bu geri dönüşleri mutlaka profilinizde paylaşmalısınız. Dilerseniz en iyi görüşleri derleyerek hazırladığınız videoları da profilinize sabitleyebilirsiniz. Kozmetik ürünlerinin satışını sağlamakta iseniz, ürünü kendiniz kullanırken bir video yayınlayabilirsiniz.

Instagramda Hizmetler Üzerinden Para Kazanmak

İnstagram hizmetlerinden para kazanmak ancak çok fazla takipçiniz varsa mümkün olacaktır. Hizmet reklamları üzerinden kazanacağınız miktar, hizmetinize ve reklamınıza göre değişiklik göstermektedir. Bunun için hedef kitlenizi kontrol etmeniz, hedef kitleye uygun reklam ve hizmetlerde bulunmanız gerekmektedir. Bu kapsamda hizmetleriniz instagram fotoğraflarına efekt yapmak ve fotoğraf düzenlemek kadar basit hizmetler olabileceği gibi takipçi desteğinde bulunmak da olabilir. Özellikle instagram üzerinden ürün satışı yapmak için yeni açılmış sayfalara takipçi yollamak gibi hizmetlerde bulunabilirsiniz. Ayrıca genel olarak instagramdan para kazanmak için yapmanız gereken, takipçileriniz arasında yarışmalar yapabilir, hastag açarak paylaşmaları durumunda hediye veya reklam vaadi ile kendi reklamınızı yaptırabilirsiniz.

İnternet Tabanlı Seminerler Düzenleyerek Para Kazanın!

İnstagram üzerinden seminer düzenlemek, instagramın canlı yayın özelliği sayesinde mümkün olmaktadır. Ürün satışları konusunda yapacağınız seminerler de olabileceği gibi, öğretmek istediğiniz konuları canlı yayın araçlarını kullanarak takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Seminerlerin tanıtımlarını herkese açık olarak yapabilir, bu sayede sanal ortamda tüm kullanıcıların sizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Affilite Ürün Satışı ile Para Kazanmak

Affilite ürün satışları için yapmanız gereken en önemli şey ürün linklerini profilinizde bulundurmaktır. Kolay ulaşım sağlayacak bir linkle müşterilerinizi ürünlere yönlendirebilirsiniz. Bunun yanında bu işin normal ürün satışından farklı olduğunu da bilmelisiniz. Ürün satışında alım satımdan kalan paranın hesabını sizin tutmanız gerekirken, affilite satışta siz sadece yönlendirici rolünde olursunuz. Bu sayede daha raht satış yapar, daha yüksek prim alırsınız.

Reklam Geliri Kazanmak

İnstagram reklamlarından gelir elde etmek için yapmanız gereken, çok fazla takipçili bir hesaba sahip olmaktır. Ürün ya da kişilerden gelecek reklam talepleri için piyasayı araştırarak fiyat verebilirsiniz. Bu sayede ortalama fiyatlarla reklam geliri elde edebilir, aynı zamanda tepki toplamadan işlerinizi yürütebilirsiniz. Reklam geliri için ön koşul sevilen ve takip edilen, bol etkileşimli bir hesabınızın bulunmasıdır. Hesabınıza gelen etkileşimi kontrol etmeniz ve ispatlayan hikayeler atmanız halinde, firmalardan reklam alabilirsiniz. Reklamlara yapılan dönüşleri de video halinde getirip paylaşabilirsiniz. Bu sayede instagram üzerinden reklam geliriniz artacaktır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz