İninal kartın tanımı şöyle yapılabilir: Bu kart, bir nevi bankaların vadesiz TL hesabına benzer. Oyun severler bu kartı oyun içi harcamalarda ve internet alışverişlerinde sıklıkla kullanmaktadır. Oyun içi alınan aksesuar gibi para harcaması gerektiren durumlarda diğer kredi kartları sorun çıkarmaktadır. Bunun yanında kredi kartının 18 yaş altına verilmemesi de oyun severler için sorun teşkil eder. Bu nedenle ininal kartın yaş seviyesi daha düşüktür ve kart, oyun içi kullanımlar için uygundur.

İninal Kart Nereden Alınır?

İninal kart alım noktası Migros, Tansaş, Vatan Bilgisayar, DR, Migros Jet ve PTT şubeleridir. Bunun için bu şubelere giderek ön ödemeli kredi kartı talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. Kartın karşılığı 5 TL’dir. Kart, MasterCard geçen her yerde, internet ortamında ve oyunlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Kartın aylık kullanım ücreti 1 TL’dir. Kart, yalnızca içinde para olduğu durumlarda kullanım ücreti almaktadır. İçinde para olmadığı aylarda kullanım ücreti alınmaz.

Birçok oyun firması, ininal kart ile anlaşma sağladığından oyun içi harcamalar bu kartla yapılabilmektedir. Bu kartın 25 TL, 50 TL, 75 TL, 100 TL, 200 TL, 250 TL ve 300 TL bakiye ülkeme seçenekleri bulunur ve bu seçeneklerden sınırsız yararlanma özelliği vardır.

İninal Kartın Yaş Sınırı Kaçtır?

İninal kartın verilebileceği yaş 12’dir. Bunun yanında PTT şubelerindeki işlemlerde yaş sınırı 15’e çıkar. Kartı alabilmek için gerekli olan ise 12 yaş ile 15 yaş arasında şubelere ebeveynle birlikte gelinmesidir. Kartın çıkarılma aşamasında ebeveyn desteği gerekirken, kullanımda herhangi bir onay sistemi bulunmaz. Kart, 12 yaşından küçükler için kullanılamaz ve alınamaz.

Kart, yalnız internetten alışverişi sağlayan bir sanal kart değildir. Ek kart işlevli bir kredi kartı görevi gören ininal kart, çocuklar için para yönetimini anlatmanın güzel bir yoludur. İsteğe göre kart üzerinden hesap dökümü ve yapılan harcamalar görüntülenebilir. Kart denetlemesi böylece sağlanabilir.

İninal Karta Nasıl Para Yüklenir?

 İninal karta bakiye yüklemek için tüm bankalar kullanılabilir. İninal kart, tüm bankalarla anlaşmalıdır. Bu nedenle her banka şubesi ve ATM’den kart yüklemesi gerçekleştirilebilir. Ayrıca ininal kartı alabileceğiniz Migros, Tansaş gibi şubelerden de karta para yüklemesi gerçekleştirilir. Ancak belirtildiği gibi bu para yüklemeleri tek seferde yalnızca 25 TL ile 300 TL arasındaki meblağlarda olabilmektedir. Bunların dışında küsuratlı yüklemeler ya da 300 TL’yi aşan yüklemeler mümkün değildir. Ancak aynı ay içinde birden fazla kez yükleme yapılabilmektedir.

İninal Kart Nasıl Aktif Edilir?

İninal kartı açtırmak için kartın alımını belirtilen şubelerden gerçekleştirdikten sonra İninal resmi web sitesine üye kaydı yapmalısınız. Sayfaya girdikten sonra karşınıza gelecek üye kayıt formunu doldurduktan sonra SMS doğrulaması yapılacaktır. Bunun için kullanılmakta olan bir telefon numarasını karta vermeniz gereklidir. SMS doğrulaması için gelen kodu girdikten sonra ekrana kart kişiselleştirme alanı gelecektir. Kart size veriliren üzerine kazınmış bir isim bulunmaz. Dolayısıyla kullanımı, şifreyi bilen herkese aittir. Ancak bu web doğrulaması sonrası kartın kullanımı, bilgileri girilen kişiye devredilir. Kartın ön ve arka yüzündeki numaralı ekrandaki kısımlara girdikten sonra kart kullanımı başlayabilir.

İninal Kartın Olumlu ve Olumsuz Yönleri

İninal kartın iyi ve kötü yanları şu şekilde sıralanabilir:

İyi yanları:

  • Çocuklara para kullanımı ve kredi kartı kullanımı hakkında tecrübe kazandırır.
  • Çocuklarda mahremiyet, özel kart ve para tasarrufu gibi konularda ders niteliğindedir.
  • Limitini ve kullanımını istediğiniz ATM’den görüntüleyebilir, bu şekilde kontrol sağlayabilirsiniz.

Kötü yanları:

  • Girilen parayı iade etmez. Nakit iadesi mümkün değildir.
  • Kullanım sınırlama şansı yoktur. Kart, internet dahil tüm kullanımlara açıktır.
  • İninal kart ile yapılan oyun içi alışverişler görüntülenemez.
Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz