ING Turuncu mevduat hesabı ile birikimlerinizi en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Piyasadaki vadeli hesaplar arasında en yüksek faiz fırsatlarını sunan e-Turuncu Hesap özellikle hoş geldin faiziyle ve Turuncu Ekstra’dan gelen faizle %23,5’e kadar çıkabilmektedir. 365 gün gibi uzun bir süre sunulan hoş geldin faiziyle sizlerde yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Turuncu Hesap sahipleri hesap işletim ücreti ödemez, havale ve EFT’leri ücretsiz olarak yapar.  Ayrıca vadeye koyduğunuz parayı dilediğiniz zaman vadeniz bozulmadan çekebilirsiniz.

ING Turuncu Hesap Nasıl Açılır?

ING Turuncu Hesap başvurusunu 18 yaşından büyük ve T.C. Kimliği olan herkes yapabilir. Başvurular ING Bank’ın internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. www.ing.com.tr adresine giderek ana menüde yer alan “e-Turuncu” menüsüne tıklayınız. Ardından karşınıza çıkan panelde yer alan “Hemen Başvur” butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkan formdan T.C. Kimlik numaranızı, cep telefonunuzu ve formda yer alan doğrulama kodunu girerek gerekli sözleşmeleri onaylamanız hainde Turuncu Hesap sahibi olacaksınız.

ING Turuncu Hesabın Avantajları

Ben dijitalim diyenler şubeye gitme derdi olmadan E-Turuncu hesapla bütün banka işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun dışında e-Turuncu hesabın sizlere sağlayacağı diğer avantajlar;

 • Hesap işletim ücreti, EFT/Havale masrafı ödemezsiniz.
 • Türk Lirası, Dolar, Euro ve İngiliz Sterlini kullanarak hesap oluşturabilirsiniz.
 • Para çektiğinizde veya yatırdığınızda vadeniz bozulmaz.
 • Faiz kazancınız günlük olarak hesabı geçer.
 • Şubeye gitme yerine dijital kanalları kullanarak avantajlı faiz oranları kazanabilirsiniz.

ING Hoş geldin Faizi Fırsatı

ING hoş geldin faizi Turuncu Hesap ailesine ilk kez katılacak olanlara sunulan yüksek oranlı faizdir. Yüksek oranlı hoş geldin faizi dijital şubeyi tercih eden müşterileri için yani e-Turuncu Hesap kullanan müşterilere 365 gün boyunca sunulmaktadır. Şubesiz yapamayan müşteriler için oluşturulan ING Turuncu Hesap sahiplerine ise 90 gün boyunca hoş geldin hesabı sunulmaktadır. Sunulan bu faiz oranı piyasanın koşularına göre değişim göstermekle birlikte piyasada ki en yüksek faiz oranlarından birisidir. Bu faiz her tutarda yatırama aynı şekilde uygulanmaktadır. Yani 100 TL yatıran kişiye de 100.000 TL yatıran kişiye de sunulan hoş geldin faizi aynıdır. Hoş geldin faizi hesabınızı açtığınız gün başlamaktadır. Bu yüzden en yüksek getiriye sahip olmak için paranızı bir an önce hesabınıza yatırmanızı tavsiye ederiz.

ING E-Turuncu Hesap Faiz Oranları

ING e-Turuncu Hesap faizleri ilk defa turuncu hesap sahibi olanlar için ilk 12 ay %23,5 oranına kadar çıkabilmektedir. Sunulan bu %23,5 faizin %21,5’lik kısmı hoş geldin faizinden kalan %2’lik faiz ise Turuncu Ekstra ile ek olarak verilmektedir. E-Turuncu Hesap kapsamında 1.000.000 TL’ye kadar olan tüm yatırımlarınıza ilk 12 ay aynı oran sunulmaktadır. Hoş geldin faizi bittikten sonra ise yatırdığınız tutara göre sunulan faizler değişmektedir. 13. ay itibariyle ING e-Turuncu Hesap kapsamında alabileceğiniz faiz oranları;

 • 1 TL ile 10.000 TL arasına %10 faiz,
 • 000 TL ile 25.000 TL arasına sunulan faiz %11,
 • 000 TL ile 75.000 TL arasına %13 faiz,
 • 000 TL ile 150.000 TL arası yapacağınız yatırımlara %19,5
 • 000 TL ile 250.000 TL arası yatırımlarınıza %19,75
 • 000 TL ile 500.000 TL arasına %20 faiz oranı
 • 000 TL ile 750.000 TL arasına %20,5 faiz oranı
 • 000 TL ile 1.000.000 TL arasına ise %21 faiz oranı ING Bank’ta.

%2 Ek Faiz Fırsatı

Turuncu hesap ek %2 faiz fırsatından yararlanmak için öncelikle vadesiz hesabınız ile Turuncu ekstraya kayıt olmanız gerekmektedir. Turuncu ekstraya internet şubesi, mobil şube veya banka şubelerine giderek kayıt olabilirsiniz. ING mobil ve internet şubesi üzerinden kayıt olmak için turuncu ekstra menüsü kullanabilirsiniz. Turuncu Ekstra ’ya katılırken hiçbir ücret ödemezsiniz. Katılmak için tek şart ING mevduat hesabınızın olmasıdır. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra ING Banka Kartı ile aylık 750 TL ve üzeri harcama yapmanız gerekmekte. Bu harcama kapsamında faturalarınızı ödeyebilir, internet üzerinden alışveriş yapabilir ve marketlerden alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca bu 750 TL’ye daha önceden verdiğiniz otomatik ödeme talimatları eklenmektedir. Bu iki işlemi yaptığınız takdirde %2 ek faiz e-Turuncu hesabınıza tanımlanacaktır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz