ING Bank müşteri iletişim merkezi, Hollanda asıllı bir banka kuruluşu olan ve dünya genelinde Avrupa, Kuzey Amerika bölgelerinde 40’tan fazla ülkede hizmet veren 53 binden fazla çalışana sahip ING Bank’ın müşterilerine ulaşması ve sorunlarına yenilikçi çözümler üretmesi için hizmet vermektedir. Türkiye’de faaliyete geçtiği tarih olan 2008’den beri ‘’her yerden zahmetsiz, kolay ve hızlı bankacılık’’ anlayışıyla hareket eden ING Bank müşteri hizmetleri merkezine ulaşmak için 7/24 çalışan ING Bank çağrı merkezleri aranabilmektedir.

ING Bank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

ING Bank çağrı merkezi telefon numarası ile bağlanılan çağrı merkezi departmanı, alanında uzman ve her an güler yüzlü yüzlerce çalışanı ile ING Bank müşterilerine 0850 222 0 600 numarasından hizmet vermektedir. ING Bank’ın son zamanlarda aldığı bir kararla 444 ile başlayan numarası bulunmamaktadır ve bu kararın nedeni 0850 ile başlayan numaralar ile daha avantajlı tarifelerden yararlanılabilmesi ve yurtdışından da arma yapılabilmesidir. Yurtdışından arama yapmak için 0850 ile başlayan numaranın başındaki sıfır silinerek +90 getirilmelidir.

ING Bank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

ING Bank müşteri temsilcisine direk bağlanmak için yapılması gereken, 0850 222 0 600 numarası arandıktan sonra önce 2’yi ve daha sonra 3’ü tuşlamaktır. Müşteri temsilcisine bağlanmak için ikinci yol kişisel bilgileri tuşladıktan sonra önce 3’ü ardından ise 0’ı tuşlamaktır. Tuşlanabilecek kişisel veriler ise:

 • Cep telefonu numarası,
 • TC. kimlik numarası,
 • Kredi kartı numarası,
 • ING müşteri kodu şeklindedir.

ING Bank müşteri temsilcisine bağlanıldıktan sonra yapılabilecek işlemlerden öne çıkanlar:

 • Hesap bakiyesi verme,
 • Hesap dekontu görüntümle,
 • İsme veya IBAN’a havale,
 • EFT işlemleri ,
 • Turuncu hesap açma şeklindedir. Yapılması mümkün olan işlemlerin tam listesine ulaşmak için https://www.ing.com.tr adresine gidildikten sonra ‘’Bilgi-Destek’’ bağlantısına tıklanır. Ardından ‘’Telefon bankacılığı SSS’’ üzerine tıklanır ve bireysel işlemler veya kurumsal işlemlerden biri seçilerek işlem listesi görüntülenir.

ING Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

ING genel müdürlük telefon numarası, yapılacak işlemlerin yatırımcı ve kurum boyutlarında olması durumunda ve banka hakkında kurumsal bilgi almak istendiğinde aranmalıdır. Bankada açılan kurumsal hesabın verilerini sorgulamak, bankanın projeleri hakkında bilgi almak, banak personelleri hakkında detaylı bilgi almak veya çok büyük miktarda gerçekleştirilen hesaplar arası para aktarma işlemlerini takip etmek için 0212 693 77 33 numaralı genel müdürlük aranabilir ve genel müdürlüğün sunduğu müşteri hizmetlerinden yararlanılabilir.

ING Müşteri Hizmetleri Şubelerden

ING müşteri hizmetlerinde şubelerden ulaşmak için hafta içi, 12.30-13.30 arası öğle arası olacak şekilde 09.00-17.30 arasında hizmet veren ING Bank şubelerinden birine uğramak yeterli olacaktır. Şubeye geçerli saatlerde gidildiğinde kişiyi güler yüzle karşılayan müşteri temsilcisi tarafından bir form doldurularak veya temsilcinin odasında yapılacak sözlü görüşme ile akılda kalan sorular, şikayetler, öneriler ve talepler ING bank’a bildirilebilir. Görüşmenin sorunsuz bir şekilde yapılması için şubeye gitmeden en az bir saat önce gidilmek istenen şube aranarak müşteri temsilcisinin görüşme sırasında şubede olması garanti altına alınmalıdır.

Banka müşterileri, ING Bank müşteri hizmetleri ekibine şubelerden ulaşmak istediklerinde kendilerine en yakın şubeyi öğrenmek için https://www.ing.com.tr  adresine girdikten sonra ‘’Şube ve ATM’lerimiz’’ ifadesine tıklamalıdırlar. Açılan sayfada:

 • İl/İlçe,
 • Şube Kodu,
 • Adres,

Bilgilerinden herhangi biriyle ister bulunulan yere en yakın şubeyi öğrenmek, ister kodu ve adresi bilinen şubenin yerini öğrenmek mümkündür. Bunun dışında şubelerin harita üzerindeki yerlerini görmek yerine şubeleri bir liste halinde görmek de açılan haritanın sağ üst köşesinden ‘’Liste’’ yazsına tıklanarak yapılabilen bir işlemdir. Harita üzerinde görüntülenen şubelerden istenilen özelliklere uyanları filtrelemek için:

 • Döviz çekilebilir,
 • Özel bankacılık,
 • Görme engelli uyumlu,
 • Fiziksel(ortopedik) engelli uyumlu kutucukları işaretlenebilir.

ING Bank Müşteri Hizmetleri İnternetten

İnternet üzerinden ulaşılabilen ING Bank müşteri hizmetleri ile kredi kartı başvurusu ve hesap detaylarını sorgulama gibi bankacılık işlemleri mümkün olmasa da; şikayet, öneri ve talepleri iletmek için mevcut olan en uygun yol bu olmaktadır. ING Bank internet bankacılığı hesabı bulunmayan müşteriler için yapılması gereken, https://www,ing.com.tr sitesine gidildikten sonra sayfanın sağ altındaki ‘’INGo’’ butonu üzerine tıklanmalıdır. Daha sonra ING bankacılık robotu konuşma ekranı karşıya gelecektir. Bu ekran üzerinden herhangi bir şey yazılıp gönderildikten sonra Canlı Destek ekibi ile iletişime geçilebilir. Canlı Destek ekibine şikayet, öneri veya talep iletmek istiyorum gibi bir beyanda bulunulduğu takdirde 7/24 çalışan Canlı Destek ekibi kişiye yardımcı olacaktır.

Bunun dışında form doldurma işlemine direk geçiş yapmak için internet bankacılığı hesabı bulunmalıdır. İnternet bankacılığı şubesine giriş yaptıktan sonra müşteri no ve T.C. kimlik no kullanarak istenilen konuda iletişim formu göndermek mümkündür.

ING Bank resmi internet sitesinin dışında e-Devlet ve Şikayetvar gibi platformlardan da müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek mümkündür. E-Devlet üzerinden şikayeti öneri veya talepte bulunmak için e-Devlet Kapısı uygulaması üzerinden Türkiye Bankalar Birliği hakemliğine başvurmak gerekmektedir.

ING Bank Müşteri Hizmetleri Sosyal Medyadan

ING Bank sosyal medya müşteri hizmeti merkezi Turuncu Destek olarak geçmektedir. ING Bank sosyal medya hesapları müşteriler ile kampanya ve yenilikleri paylaşmak amacıyla açılmışken Twitter üzerinde @TuruncuDestek adıyla hizmet veren hesabın tek amacı soruları cevaplandırmak ve şikayetleri çözümlemektir. Banka müşterileri, ING Bank müşteri hizmetleri faaliyetlerinin sosyal medya kolu olan Turuncu Destek ile iletişime hafta içi her gün 09.00-18.00 saatleri arasında geçebilirler. Turuncu Destek ekibine sorulan sorular ve yürütülen çözüm süreçleri için ING Bank kesinlikle bir ücret talep etmemektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz