ING Bank ile internet bankacılığı uygulamaları bilgisayar, akıllı telefon ve tabletler aracılığı hizmet vermektedir. ING Bank tarafından geliştirilen ING mobil uygulamalarını taşınabilir cihazlarınıza indirerek bankacılık hizmetlerinden yararlanmanız mümkündür. ING Bank internet bankacılığı sayesinde hesaplar arası para gönderimi, EFT ve fatura ödemeleri gibi işlemleri hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. İnternet bankacılığından yararlanmak isteyenlerin öncelikle bu hizmete onay vermeleri daha sonra ise internet bankacılığı şifresi edinmeleri gerekmektedir. ING Bank müşteri hizmetleri ve banka şubeleri aracılığı ile internet bankacılığı konusunda destek alabilirsiniz.

ING Bank İnternet Bankacılığı İndir

ING Bank tarafından geliştirilen internet bankacılığı uygulamalarını kullanabilmeniz için öncelikle indirme işleminde bulunmanız gerekmektedir. ING Bank mobil uygulamalarını iPhone ve Android işletim sistemine sahip cihazlarınızla kullanabilmeniz mümkündür. Mobil uygulamaları cihazlarınıza indirebilmek için App Store ve Google Play servislerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. İndirme işlemini tamamladıktan sonra uygulamaya giriş yapabilir ve internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Uygulamaya giriş yapmak için gereken internet bankacılığı şifresine ulaşmak için ING Bank şubelerine başvuruda bulunmanız yeterlidir.

ING Bank İnternet Bankacılığı Açma

ING Bank internet bankacılığını kullanıma açmak için ilk olarak şifre belirlemeniz gerekmektedir. ING Bank tarafından geliştirilen şifre teknolojisi sayesinde kullanıcıların güvenlikleri garanti altına alınmaktadır. ING Bank internet bankacılığı ve mobil uygulamalar üzerinden şifre alma işlemi iki şekilde gerçekleştirilmektedir:

  • ING Bank İnternet Bankacılığı Hizmetleri Üzerinden Şifre Belirleme: İnternet Bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak isteyen kullanıcıların ilk olarak ingbank.com.tr adresine giriş yapmaları gerekmektedir. Açılış sayfasının sağ üst sekmesinde yer alan “bireysel” ve “kurumsal” seçeneklerinin olduğu bölümde “Şifre Al” seçeneği yer almaktadır. Bu seçeneği işaretledikten sonra karşınıza çıkan ekrana kart numaranızı ve cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir. Sayfada yer alan güvenlik kodunu onaylayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu aşamaların ardından internet bankacılığı hizmetlerinde kullanacağınız şifreyi belirlemeniz istenecektir.
  • ING Bank Mobil Uygulamalar Üzerinden Şifre Belirleme: Mobil bankacılık uygulamaları ile şifre belirlemek isteyen kullanıcıların ilk olarak uygulamayı akıllı telefon ya da tabletlerine indirmeleri gerekmektedir. Uygulama cihazlarınıza yüklendikten sonra sisteme giriş yaptığınızda “ING Mobil Hizmet Sözleşmesi” uyarısı ile karşılaşacaksınız. Sözleşmeyi okuyup onaylayarak sisteme giriş yapabilmeniz mümkündür. Bir sonraki adımda ise uygulama açılış ekranında yer alan “Bireysel” ve “Kurumsal” seçeneklerini işaretleyerek işleme devam edebilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra açılacak ekrandan “Yardım İstiyorum” butonunu seçmeniz ve “İlk kez şifre alıyorum” seçimine ilerlemeniz gerekmektedir. Bu işlem sonucunda telefon numarası ve kart numarası gibi bilgileri sağlayarak şifre oluşturma talebinizi başarı ile tamamlayabilirsiniz.

ING Bank İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme

ING Bank internet bankacılığı ile telefon numarasını güncellemek isteyenlerin şifreleri ile www.ingbank.com.tr adresine giriş yapmaları gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra “İletişim Bilgileri” menüsünden “Telefon Numarası” sekmesi seçilerek güncelleme talebinde bulunabilirsiniz. Aynı işlemi ING Bank internet bankacılığı uygulamaları üzerinden de gerçekleştirmeniz mümkündür. Şifre güncelleme işlemini ING Bank şubeleri aracılığı ile yapmak isteyenlerin kendilerine verilen formu doldurmaları ve yeni telefon numaraları ile beraber teslim etmeleri gerekmektedir. Bu işlemin ardından banka çalışanları şifre değiştirme talebinde kısa bir süre içerisinde onaylamaktadır. Aynı zamanda 0850 222 0 600 numaralı ING Bank müşteri destek hattı ve ING Bank ATM’leri aracılığı ile de şifre değiştirme talebinde bulunabilmeniz mümkündür.

ING Bank İnternet Bankacılığı EFT Limiti

ING Bank internet bankacılığı aracılığı ile EFT limiti kaldırmak için mevcut şifrenizle www.ingbank.com.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. “Ayarlar” sekmesine giriş yaparak “İşlem ve Hesap Kısıtlamaları” seçeneğinden EFT limiti ayarlarınızı değiştirmeniz mümkündür. Aynı zamanda, EFT kısıtlamalarını kaldırmak ve yeni bir limit belirlemek için ING Bank şubeleri ya da ING Bank ATM’lerinden de hizmet alabilmeniz mümkündür.

ING Bank İnternet Bankacılığı Şifre Unutma

ING Bank internet bankacılığına ait şifrenin unutulması durumunda zaman kaybetmeden şifre hatırlatma talebinde bulunulması gerekmektedir. Bunun için internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarının giriş sayfasında yer alan “Şifremi Unuttum” seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Bu sekmeyi işaretlendikten sonra sistem tarafından cep telefonu numaranıza geçici bir şifre gönderilmektedir. Bu şifreyi kullanarak yeni bir şifre oluşturmanız mümkündür. Bunun yanı sıra ING Bank şubeleri, ING Bank ATM’leri ve ING Bank müşteri destek numaraları aracılığı ile de şifre hatırlatma talebinde bulunabilirsiniz. İnternet bankacılığını güvenle kullanabilmek için şifrenizi kimseyle paylaşmamanız ve üç ayda bir yeni bir şifre belirlemeniz tavsiye edilmektedir.

ING Bank İnternet Bankacılığı Avantajları

ING Bank internet bankacılığının sağladığı avantajlar şu şekildedir:

  • ING Bank internet bankacılığı hizmetleri sayesinde ING Bank tarafından hazırlanan kampanya bilgileri ve kredi avantajları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • ING Bank internet bankacılığı ile şube ve ATM’ler aracılığı ile yararlanmakta olduğunuz tüm hizmetlere tek bir sayfa üzerinden erişebilirsiniz.
  • ING Bank internet bankacılığı ile fatura ödeme/otomatik talimat/havale/EFT gibi işlemleri herhangi bir ek ücret ödemeden ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • ING Bank internet bankacılığı ile e-kredi, e-turuncu, bonus kart, hesap kartları, emeklilik ve sigorta servislerinden yararlanabilirsiniz.
  • ING Bank internet bankacılığı üzerinden yeni bir kredi kartı talebinde bulunabilmektedir.
  • ING Bank internet bankacılığı ile kredi başvuruları, kredi başvuru sonuçları ve kredi başvuru sorgulamaları gerçekleştirilebilmektedir.
Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz