ING Bank Bireysel Emeklilik
ING Bank Bireysel Emeklilik

Bireysel emeklilik için ING Bankası’na başvuracaklarda aranan şartlardan bir tanesi 18 yaşından büyük olunmasıdır. Bunun haricinde  ING Bank bireysel emeklilik müracaatları için herhangi bir meslek grubunda çalışma zorunluluğu yoktur. Bireysel emekliliğe başvuruda bulunanlar bankanın ve devletin verdiği imkanlardan yararlanma şansını elde eder.

ING Bank Bireysel Emeklilik Başvurusu

ING Bankası ile bireysel olarak emeklilik sürecine dahil olmak isteyenler banka şubelerinden müracaat edebilir.  İnternet üzerinden kendilerine yakın ING Bank şubelerini kolay bir şekilde öğrenebilirler. Bankaya müracaat edildiğinde banka, müşteri temsilcilerine forum doldurulması talebinde bulunurlar. Müşteriler burada verecekleri bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat etmelidir. Formun doldurulmasının ardından başvurusu sonucu bilgilendirme olarak müracaat edene verilir. Daha sonra olumlu cevap alanlar sistemde yer alma haklarına sahip olur.

ING Bank Bireysel Emeklilik Devlet Katkısı

Bankadaki bireysel emeklilik sistemine yer alanlara devlet tarafından da yardım yapılır. Her ay para yatırıldığında yatırılan tutarın çeyreği oranında devlet de para yardımında bulunur. Bu yardım hesaba nakit olarak para yatırılması şeklinde gerçekleşir.  ING Bank bu konuda vatandaşlardan 10 yıl sözü ister. 10 sene boyunca ING Bank bireysel emeklilik sistemini kullananlar devletin vermiş olduğu bu yardıma belirtilen süreden sonra sahip olabilme hakkını elde eder.

ING Bank Bireysel Emeklilik Sorgu İşlemleri

ING Bank’da emeklilik ile ilgili yatırımların kontrol işlemleri bankanın mobil uygulamasından ya da internet bankacılığından kontrol edilebilir. ING bank resmi internet adresi “www.ing.com.tr” dir. Bu adresten şifre ile birlikte giriş sağlandıktan sonra yapılan yatırımların ne kadar olduğu ile ilgili belgelere ulaşılabilir. Bunların haricinde e-devlet üzerinden de BES için yapılan yatırımlar kontrol edilebilir. Burada sisteme giriş T.C. kimlik numarası ve şifre ile yapılır. Daha sonra sistemde yer alan bilgiler ve yapılan ödemeler ekranda incelenebilir. İnceleme işlemlerinin ardından sistemde yer alan “güvenli çıkış” sekmesi kullanılarak e-devlet üzerinden çıkış sağlanır.

ING Bank Bireysel Emeklilik Sistemi Kimleri Kapsar?

ING şubelerine başvuru yapabilecekler, üniversite öğrencileri, çalışmayan kadınlar ve çalışan vatandaşlar olabilir. Bu sayılanlar başvuru şartlarını sağlamaları durumunda bireysel emeklilik sistemine katılım gösterebilir. Birçok bankada olduğu gibi ING Bank’ta da öğrencilere ve çalışmayan kadınlara kolay ödeme olanakları verilir. Başvuruda bulunacaklar aylık ne kadar ödemek isterlerse o kadar ödeme imkânına sahiptir. Bu şekilde ödeme zorluğu yaşanmasının önüne geçilmiş olunur. Bunların yanı sıra çeşitli sebeplerden dolayı ödemede sıkıntı yaşayanlar için sistemi dondurma imkanı da verilir. Bunun için bankanın belirlemiş olduğu bir süre bulunur. Bu süre hakkında bilgiler başvuru sırasında banka müşteri temsilcisinden alınabilir. Verilen süre kadar dondurma işleminin ardından tekrardan sistemin aktif olarak çalışması mümkündür. Bu konuda daha detaylı bilgilere ING bank ile iletişime geçilerek ulaşılabilir.

ING Bank Bireysel Emeklilik Sistemine Neden Geçilmeli?

Bankanın bireysel emeklilik konusunda vatandaşlara sağladığı olanaklardan biri de insanların geleceklerini garanti altına almalarıdır. Belli bir yaştan sonra banka tarafından bireysel emekli olanlar yapmış oldukları yatırımların karşılığını almış olur. Bunun yanı sıra para biriktirme konusunda zorluk yaşayanlar da ING Bank sistemi sayesinde para biriktirerek yatırım yapmış olur. Ayrıca özellikle ev hanımları çalışmadıkları için SGK primleri herhangi bir işyeri tarafından ödenemez. Emekli olmaları için primlerini kendileri yatırmaları gerekir. Bu sebepten dolayı bireysel emeklilik sistemi ile banka onların da emekli olmalarını sağlar. Ayrıca geleceklerine yaptıkları yatırımlar ile ev hanımları da ileride maddi yönden birikim yapmış olur. Bunun yanı sıra banka yapmış olduğu emeklilik planı ile insanların para konusunda düzenli bir şekilde birikim yapmalarına yardımcı olur. Ayrıca öğrenciler de erken yaşta kendi geleceklerine maddi yönden şekil vermiş olur. Birikim yapmış oldukları parayı ileride eğitimlerinin devamında da kullanabilme imkânı vardır. Bu şekilde yatırımlarını farklı şekillerde de değerlendirebilir.

ING Bank Bireysel Emeklilik Sisteminden Ayrılmak

ING Bank, bireysel emeklilik sisteminden cayma imkanı da sunar. Sisteme başvuru işlemlerinin ardından memnun kalmayanlar ya da fikrini değiştirenler bankaya başvuruda bulunarak iptal haklarını kullanabilir. İptal işlemlerinde ödeme yapılan tutarların geri alınma hakkı da vardır. Bu haklar sistemde kalınan zaman dilimine göre farklılık gösterir. Sistemde daha uzun kalanların ödemiş oldukları birikimi geri alma oranı daha fazladır. Bu tutarların hesaplanma işlemleri banka yetkilileri tarafından yapılarak vatandaşlara sistemden çıkmaları durumunda ne kadar parayı geri alabilecekleri konusunda bilgilendirme sunulur. Bu sebepten dolayı hesaplamalar ile ilgili daha detaylı bilgilere ING Bank şubelerinden ulaşılabilir.

ING Bank Bireysel Emeklilik Müşteri Desteği

ING Bank müşteri hizmetleri ile bireysel emeklilik konusunda her türlü bilgiye ulaşılması mümkündür. Bankanın müşteri hizmetleri numarası 0850 222 06 00’dır. Günün her saatinde bu numara aranabilir. Çağrı merkezinde görevliler ile birlikte sorunlara çözüm bulunması amacıyla destek sağlanır. Bunun yanı sıra banka şubelerinden de gerekli destek kolay bir şekilde alınabilir. Mesai saatleri içerisinde en yakın ING bank şubelerine gelinmesi durumunda vatandaşlara destek sağlanır. Ayrıca bankanın internet şubesi de birçok konuda vatandaşlara yardımcı olur. Sistemde yer alan “bilgi destek” başlıklı sekme ile akıllarda bulunan sorulara kolay bir şekilde yanıt bulunabilir. ING Bank müşteri hizmetleri ile ING Bank bireysel emeklilik sisteminde çıkma işlemleri de kolay bir şekilde gerçekleşir.

Bizi Takip Edin !