HSBC Bank müşteri hizmetlerine bağlanmak için 444 0 111 numaralı hattan yararlanabilirsiniz. HSBC müşteri hizmetleri kurumsal ya da bireysel müşterileri için 7/24 hizmet sağlamaktadır. Her türlü bankacılık işlemlerinizi belirtilen numara aracılığı ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Aynı zamanda müşteri destek hattı üzerinden HSBC kartlarına başvuruda bulunabilir; kredi talebi oluşturabilirsiniz. HSBC tarafından hazırlanan ve müşteri destek hatları şu şekildedir:

 • HSBC Bireysel Telefon Bankacılığı Hattı: 0850 211 0 111
 • HSBC Kurumsal Telefon Bankacılığı Hattı: 0850 211 0 424
 • HSBC Müşteri Memnuniyet Hattı: 0850 211 0 114

HSBC Bank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

HSBC Bank müşteri hizmetlerinin telefon numarasına ulaşabilmek için 444 0 111 numaralı hattı aramanız yeterlidir. HSBC müşteri destek hattı sesli yanıt sistemi sayesinde haftanın her günü hizmet vermektedir. HSBC müşteri hizmetleri ile kart şifresi oluşturabilir, hesap bakiyelerinizi sorgulayabilir ve her türlü para gönderme/alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. HSBC Bank, www.hsbc.com.tr internet sitesi aracılığı ile de müşterilerine teknik destek sağlamaktadır. Tüm bu uygulamalara ek olarak HSBC ürünleriniz hakkında destek almak için HSBC şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

HSBC Bank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

HSBC Bank müşteri hizmetlerine direk bağlanmak isteyenlerin aşağıdaki adımları takip etmeleri gerekmektedir:

 • İlk olarak 0850 211 0 111 ya da 444 0 111 numaralı hattı arayarak operatöre bağlanmanız gerekmektedir.
 • Karşılama mesajını dinledikten sonra 1 tuşuna başlayarak işleme devam edin.
 • Yönlendirme işlemi sonrasında sırasıyla 8 ve 4 numaralarını tıklayın.
 • Bu işlemlerin ardından müşteri temsilcisi ile görüşme yapabilmeniz mümkündür.

HSBC müşteri hizmetleri ile yapacağınız işlemlerden haftanın her günü ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

HSBC Bank Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

HSBC Bank müşteri hizmetlerinin iletişim numaraları bireysel ve kurumsal kullanıcılar için farklılık göstermektedir. Bireysel ve kurumsal müşterilerin yararlanabileceği numaralar aşağıdaki gibidir:

 • HSBC Bireysel Müşteri Destek Hattı: HSBC Bireysel müşteri destek hattından yararlanmak için 0850 211 0 111 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu hat aracılığı ile bireysel bankacılık işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirmeniz mümkündür.
 • HSBC Kurumsal Müşteri Destek Hattı: HSBC hizmetlerinden kurum olarak yararlanan kullanıcıların 0850 211 0 424 numaralı hattı aramaları gerekmektedir. Ancak, bazı durumlarda belirtilen numaralar yoğunluk yüzünden geç hizmet verebilmektedirler. Bu tür durumlar yaşadığınızda hsbc.com.tr adresine giriş yaparak da hizmet alabilirsiniz. Aynı zamanda, HSBC Bank mobil uygulamaları da akıllı telefonlar üzerinden bankacılık hizmetleri sağlayabilmektedir.

HSBC Bank Müşteri Hizmetleri ile Hangi İşlemler Yapılır?

HSBC Bank müşteri hizmetlerinden yapılacak işlemler listesi şu şekildedir:

 • HSBC Bank müşteri destek hattı aracılığı ile başka bankalara EFT, kendi hesaplarınıza EFT, kredi kartlarına EFT talebinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda hem kendi hesaplarınıza hem de başkalarının hesaplarına para havalesi yapabilirsiniz.
 • HSBC üzerinden yatırım hesabı açabilir ve bu hesaplarınızı tek tuşla kontrol edebilirsiniz.
 • Güncel döviz kuru sorgulaması yapabilir ve gün içinde zahmetsiz bir şekilde döviz alım/satım işleminde bulunabilirsiniz.
 • Müşterisi temsilcisi aracılığı ile vadeli ve vadesiz hesap açma talebi oluşturabilirsiniz.
 • HSBC Bank’a sağlamış olduğunuz tüm kişisel bilgilerinizi kısa bir süre içerisinde değiştirebilir ya da güncelleyebilirsiniz.
 • HSBC kartlarının çalınması ya da kaybolması durumunda kart kapatma ya da bloke talebinde bulunabilirsiniz.
 • HSBC Bank internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamaları hakkında teknik destek alabilir ve giriş bilgileri konusunda yardım talep edebilirsiniz.
 • HSBC Bank tarafından hazırlanan güncel kampanya ve ürünler hakkında ücretsiz bir şekilde bilgi alabilirsiniz.
 • HSBC Bank ile iletişime geçerek ürünler hakkında öneri ve şikâyette bulunabilir ve daha önceden oluşturduğunuz şikâyet kayıtları hakkında durum sorgulaması yapabilirsiniz.
 • HSBC bank kartlarınız ile yaptığınız işlemleri sorgulayabilir ve hesap özeti talebinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda e-ekstre uygulaması ile işlem özetinizin e-mail adresinize teslim edilmesini talep edebilirsiniz.
 • Mevcut borçlarınız hakkında yapılandırma talebinde bulunabilir ve aynı zamanda taksitlendirme olanakları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Kendi adınıza ait faturaları tek tuşla ödeyebilir ve aynı zamanda otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
 • Hem kendi cep telefonunuza hem de diğer operatörlere TL yüklemesi yapabilir ve telefon faturası borcunuzu ödeyebilirsiniz.

HSBC Bank Müşteri Hizmetleri Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu

HSBC Bank müşteri hizmetlerinden kredi kartı başvurusu yapmak için öncelikle operatöre bağlanarak sesli yanıt sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Sesli yanıt sistemini “Kredi Kartı Başvurusu” şeklinde yanıtlayarak başvuru işlemine başlayabilirsiniz. Bu aşamada ilk olarak hangi kart türüne sahip olmak istediğinizi seçmeniz gerekmektedir. HSBC tarafından kullanıcıların farklı türdeki ihtiyaçlarına yönelik birçok kredi kartı hazırlanmaktadır. Kart türünü seçtikten sonra ise operatörün sizden istediği bilgileri girmeniz ve başvuru işlemini sonlandırmanız gerekmektedir. Kredi kartı başvurularının sonucu HSBC Bank’a kayıtlı olan cep telefonu numaranız üzerinden iletilmektedir.

HSBC Bank Müşteri Hizmetleri Üzerinden Kredi Başvurusu

HSBC Bank müşteri hizmetleri üzerinden kredi başvurusunda bulunabilmek için öncelikle yüksek bir kredi skoruna sahip olmanız gerekmektedir. HSBC Bank kredi konusunda titiz bir politikaya sahip olduğu için düşük kredi skoruna sahip kullanıcıların başvuruları olumsuz sonuçlanabilmektedir. HSBC müşteri hizmetleri üzerinden yapacağınız başvurularda cep telefonu ve T.C. kimlik numarası bilgilerini sağlamanız yeterlidir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz