HSBC Bank internet şubesi aracılığıyla pek çok bankacılık işlemini çok rahat bir hale getirdi. İnternet bankacılığını kullanan kişiler banka şubelerine ya da ATM’lere gitmeden bankacılığa dair işlemlerini hızlı bir şekilde yapabiliyor. HSBC Bank internet bankacılığı ile yapılabilecek bazı işlemler şu şekildedir:

 • EFT ile para transferi,
 • Havale ile para transferi,
 • Hesap açılışı,
 • Fatura ödemeleri,
 • Kredi kartı işlemleri.

Bu işlemlerden her biri sıra bekleme gibi bir dert olmadan kişilerin bulunduğu yerden halledilebiliyor. Ayrıca HSBC Bank’ın internet bankacılığına özel sunulan işlem ücretlerinde indirim gibi nedenlerden de dolayı insanların internet bankacılığını kullanma sayısı giderek artıyor.

HSBC Bank İnternet Bankacılığı İndir

HSBC Bank internet bankacılığını cebe indirmek için uygulama indirme programlarına girilmesidir. Google Play’e giren kişiler arama butonuna HSBC Bank yazarlarsa bankanın mobil uygulamasına erişebilir ve bu uygulamayı cep telefonuna indirebilir. Bunun yanı sıra Apple Store’da da yine HSBC Bank’ın mobil bankacılığını cep telefonuna indirme mümkündür. HSBC Bank’ın mobil şubesini akıllı cep telefonu olan herkes indirebilir. Bu sayede de bulunduğunuz yerden kıpırdamadan hesaplarınızı yönetebilir, para transferi yapabilir, ya da borç ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mobil uygulama sayesinde bilgisayar bulma derdi de ortadan kalkar. Cep telefonları her an insanların yanındadır. HSBC mobil uygulamasının indirilmesi halinde banka şubesi de her an kişilerin yanında olur.

HSBC Bank İnternet Bankacılığı Açma

HSBC Bank internet bankacılığı açtırmak istiyorum diye kişilerin izlemesi gereken bazı yollar var. Bu yollardan bir tanesi banka şubesine başvurulmasıdır. HSBC Bank’ın şubelerine giden kişiler internet bankacılığı açtırma talebini banka çalışanlarına bildirebilir. Bu sayede müşteri temsilcisi hızlı bir şekilde internet bankacılığı hesap açılışını gerçekleştirebilir. Banka şubesine kadar gitmek istemiyorum ya da orada sıra beklemek istemiyorum diyen kişiler ise internet üzerinden de HSBC Bank internet bankacılığı açabilir. Hali hazırda HSBC Bank’ta hesabı olan ya da bankaya ait kredi kartı olan kişiler HSBC Bank’ın internet sitesine girebilir. Bu sitenin sağ üst köşesinde internet bankacılığı seçeneği mevcuttur. Bu seçeneğin üzerine gelindiği zaman açılan menüden Kullanıcı Oluştur linki tıklanmalıdır. Daha sonrasında banka kartı ya da kredi kartı ve cep telefonu bilgisiyle hesap oluşturulabilir. Bankada hesabı olmayan kişiler ise Hesabım Yok linkini tıklamalı ve TC kimlik bilgisi ile HSBC Bank internet bankacılığı açmalıdır.

HSBC Bank İnternet Bankacılığı Telefon Numarasını Güncelleme

HSBC Bank internet şubesi telefon bilgisini yenilemek için başvurulabilecek farklı yöntemler bulunuyor. İnternet bankacılığı ile işlem yapabilmenin en önemli koşullarından bir tanesi güncel telefon bilgisinin bankada olmasıdır. Bu telefon bilgisi ile internet bankacılığına girilebilir ya da işlemler gerçekleştirilebilir. Bu yüzden şayet bankada kayıtlı olan telefon numaranız değişmişse bunu bankaya bildirmek durumundasınız. Cep telefonu numarasını güncellemek isteyen kişiler de HSBC Bank şubelerine gidebilir. Şubede verilen formun doldurulmasının ardından cep telefonu bilgileriniz değiştirilebilir. Bunun yanı sıra HSBC Bank’ın müşteri hizmetleri numarası da aranabilir. Müşteri hizmetlerini arayanlar kişisel işlemler menüsünden iletişim bilgilerini güncelleme seçeneğini seçebilir ve yeni telefon bilgisini bankanın sistemine girebilir.

HSBC Bank İnternet Bankacılığı EFT Limiti

HSBC Bank internet şubesi ile yapılan EFT işlem limiti günlük ve aylık olarak değişiyor. HSBC internet bankacılığı ile para transferi işlemlerini çok kolay hale getirdi. İnternet şubesine giren kişiler banka şubelerine göre hem daha az işlem ücreti ödeyebilir hem de işlemlerini sıra beklemeden çok daha kısa sürede halledebilir. HSBC Bank gerçekleştirilecek olan bu EFT işlemleri için bir üst sınır belirlemiştir. Bu üst sınırda müşteri grubuna ve günlük mü yoksa aylık mı olduğuna göre değişiyor. HSBC Bank’ın EFT işlem limitleri şu şekildedir:

 • Bireysel: günlük 50.000 TL, aylık 600.000 TL,
 • Advance: günlük 75.000 TL, aylık 750.000 TL,
 • Primier: 300.000 TL, aylık 1.200.000.

HSBC Bank İnternet Bankacılığı Yeni Şifre Alma

HSBC Bank internet bankacılığı yeni şifre oluşturmak için HSBC Bank’ın internet sitesi kullanılabilir. İnternet bankacılığına giriş yapabilmek için şifre şarttır. Ancak bazı kişiler bu şifrelerini unutabiliyorlar. Böyle bir durumda da yapılması gereken ilk şey HSBC Bank internet sitesine girmektir. HSBC Bank internet sitesinin ana sayfasında bulunan İnternet Bankacılığı yazısının üzerine gelindiği zaman açılan menüde Şifremi Unuttum linki mevcuttur. Bu linkin tıklanmasından sonra bir ekran açılır. Bu ekrandan banka ya da kredi kartı bilgileri ve cep telefonu yazılarak yeni şifre oluşturma işlemi gerçekleştirilebilir.

HSBC Bank İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartı İşlemleri

HSBC Bank kredi kartı işlemleri için internet şubesinin kullanılabilmesine olanak tanıyor. İnternet şubesi sayesinde birçok bankacılık işlemi evde yapılabiliyor. HSBC Bank müşterileri kredi kartlarına dair işlem yapmak istediklerinde de internet bankacılığına girebilirler. Örneğin kredi kartı çıkartmak isteyen kişiler bu talebini internet bankacılığı ile hızlı bir şekilde iletebilir. Bunun yanı sıra kredi kartı borçları da yine HSBC Bank internet bankacılığı ile ödenebilir. Bunun için internet bankacılığı sisteminden Kartlar menüsüne girilmeli ve daha sonrasında Borç Ödeme seçeneği tıklanmalıdır. HSBC Bank internet bankacılığı ile kredi kartına dair yapılabilecek diğer işlemler ise şöyledir:

 • Nakit avans çekmek,
 • Kredi kartı ekstresini görüntülemek,
 • Otomatik ödeme talimatı vermek.
Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz