Kredi kartları ile yapılan alışverişlerin ödeme süreci hesap kesim tarihi ile başlamaktadır. Hesap kesimi yapıldıktan sonra yapacağınız harcamalar bir sonraki ayın ekstresine yansır. Alışveriş yapmak için bu konuya dikkat etmek durumunda kalan birçok kişi hesap kesim tarihi saat kaçta kesilir konusunda bilgi edinmek istiyor. Hesap kesim saatinden ziyade tüketicilerin öncelikle hesap kesim tarihlerini tam olarak bilmeleri gerekiyor. Hesap kesim tarihini bilmek, bütçeye uygun alışverişler yapılmasına katkı sağladığı gibi ödemelerin de zamanında yapılmasını sağlar.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi

Hesap kesim tarihi belirleme konusundaki seçimler tamamen kart sahibine aittir. Bankalar bu konuda belirli bir zorlama yapmadığını, her tüketicinin kendi ekonomik durum ve maaş alma tarihine göre hesap kesim tarihi belirlemelerini istemiştir. Hesap kesim tarihini ister banka şubeleri ister internet bankacılığı isterseniz de müşteri hizmetleri üzerinden yapabilirsiniz. Bu konuda birkaç tavsiyede de bulunmak istiyoruz. Hesap kesim tarihi, mevcut kredi kartı harcamalarının ödemesi anlamına geldiğinden dolayı tarih seçiminde dikkatli olmanız gerekiyor. Hesap kesim tarihini maaş alma tarihinizden birkaç gün öncesini seçmeniz durumunda rahat edersiniz. Hesap kesim tarihi saat kaçta kesilir konusu için;

Kredi Kartı Hesap Kesim Saati

Hesap kesim tarihi saat kaçta kesilir konusunda bilgi verecek olursak; belirlemiş olduğunuz gün içerisinde kesin olarak hesap kesiminin uygulanacağını bilmeniz gerekiyor. Maalesef ki net bir saat veremediğimizi, bankaların bu konuda değişken kurallar uyguladığını düşünüyoruz. Ancak; belirtilen hesap kesim tarih gününün son mesai saatine doğru işlem yapıldığını söyleyebiliriz. Eğer hesap kesim tarih gününde alışveriş yapmanız gerekiyor ve ödemenin bir sonraki ay ekstresine yansıtmak istiyorsanız çalıştığınız bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bununla beraber banka şubesi ile de iletişime geçerek hesap kesimin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Hesap Kesim Tarihinden Sonra Yapılan Alışverişler

Birçok kişi alışveriş yaparken hesap kesim saatinin gelmesini ister. Hesap kesimi yapıldıktan sonra yapılan tüm harcamaların ödemesini bir sonraki ay yaparsınız. Bir ay ertelemeli olarak yapılan bu alışverişler, ekonomik olarak da rahatlamanıza olanak sağlar. Düzenli bir geliriniz varsa maaş aldığınız güne göre hesap kesim tarihi oluşturmanızı öneririz.

Doğru Kredi Kartı Kullanımı

Kredi kartları, ülkemizde amacından çıkılarak kullanılıyor. Geçtiğimiz yıl yapılan açıklamalarda 200 milyona yakın aktif kredi kartının bulunduğu dile getirilmiştir. Şu an her tüketicinin cebinde birden fazla aktif kredi kartı bulunuyor. Bu kartların bizlere sunmuş olduğu en büyük avantaj taksitli alışverişler yaptırmasıdır. Tek seferde almakta zorlandığımız ürün ve hizmetleri kredi kartları sayesinde daha rahat alıyor, işlerimizi kısa sürede çözüyoruz. Aylık yaptığımız harcamalar hesap kesim tarihi ile beraber borçlandırılır. Yaptığımız harcamaların ücretlerini hesap kesiminden sonra belirlediğimiz tarih aralıklarında ödememiz gerekir. Bazı durumlarda ipin ucunu kaçıran kişiler kredi kartı borçlarını ödeyemeyerek bankalarla sorun yaşıyor. Kredi kartı kullanımını ekonomik durumunuza göre yapmalı, hesap kesim tarihinden sonra borcunuzu hemen ödemelisiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz