Hesap işletim ücreti olmayan banka tercih ederek yüzlerce liraya varan hesap işletim ücretlerinden kurtulabilirsiniz. Hesap işletim ücreti bankalardan vadesiz hesabı bulunan kişilerden işlem masrafları için 6 aylık ya da 3 aylık periyotlarda alınan ücrettir. Dilerseniz yeni bankacılık sistemi olan dijital bankacılığa geçerek işletim ücreti ödemekten, havale ve EFT kesintileri yaşamaktan da kurtulabilirsiniz. 2019 yılında hesap işletim ücreti talebinde bulunmayan bankalar;

 • Enpara
 • Kuveyt Türk
 • CEPTETEB
 • Yapı Kredi Bankası
 • Albaraka Türk
 • Türkiye Finans Bankası

Enpara Dijital Bankacılık

Türkiye’nin şubesiz ilk dijital bankası Enpara 2012 yılında QNB Finansbank tarafından kurulmuştur. Tüm hizmetlerini online ortam üzerinden sunan Enpara hesap işletim ücreti dahil EFT ve havale gibi en çok kullanılan bankacılık hizmetlerini ücretsiz olarak müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca Enpara üzerinden kredi kartı alanlar ömür boyunca kredi kartı aidatı ödemeyecekler. Her ne kadar şubesi olmasa da normal bir bankada üzerinden yapabileceğiniz tüm işlemleri Enpara üzerinden de yapabilirsiniz. Enpara bankacılık hizmetlerini dört kanal üzerinden sunmaktadır. Bunlar;

 • İnternet Bankacılığı
 • Mobil Bankacılık
 • QNB Finansbank ATM’leri
 • Enpara Çözüm Merkezi (0850 222 36 63)

Temel bankacılık hizmet ve ürünlerinden komisyon talep etmeyen Enpara.com mevduatlarınıza ise yüksek faiz fırsatları sunabilmektedir. Tüm bunları yapabilmesinin arkasında ise dijital olması yatmaktadır. Şubesi olmadığı için kira parası ödemez, dosya ve kağıt derdi yoktur, personel sayısı azdır, elektrik, su, internet gibi fatura giderleri yoktur. Enpara’nın bu tarz giderleri olmadığı için de müşterilerine temel bankacılık hizmetlerini ücretsiz sunabilmekte ve parasını vadeye koymak isteyenlere yüksek faizler verebilmekte. Bütün bunlara ek Enpara üzerinden 1.000 TL ile 60.000 TL arasında ihtiyaç kredisi de sizlere sunulmakta. Üstelik şubeye gitme derdi olmadan ve dosya ücreti, kredi tahsis ücreti gibi ücretler ödemeden bu paraya sahip olabilirsiniz.

Enpara Müşterisi Olma

Enpara başvurusu şubeye gitme derdi olamadan online ortam üzerinden yapılmaktadır. Zaten şubesi de bulunmayan Enpara bütün işlemlerini internet üzerinden yapmaktadır. Enpara dijital bankacılık hizmetinden yararlanmak için takip edilecek adımlar;

 • enpara.com adresine gidiniz.
 • Sağ üst köşede yer alan başvuru seçeneğine tıklayınız.
 • Karşınıza 4 seçenek çıkacaktır. Bunlar arasında size uygun olanını seçininiz. (İşletim ücretsiz hesap için “EFT, havale ve ödeme işlemlerimi hiçbir masraf/ücret ödemeden gerçekleştirmek” seçeneğini seçin)
 • Karşınıza çıkan 4 adımlı formu doldurarak onaylayın.
 • Başvuru işlemleriniz tamamlandı. Bu noktadan sonra Enpara sizin bilgilerinizi değerlendirerek SMS ve e-mail olarak bilgi sağlayacaktır.
 • Başvurunuz onaylanırsa en geç 5 iş günü içerisinde Enpara sizinle iletişim kurarak imzalanması gereken belgeleri siz nerede olursanız oraya getirmektedir. İşinize, evinize, tatil yerinize kadar gelen Enpara personelleri sizi hiç yormadan kısa bir bankacılık sözleşmesi imzalatacaklardır.
 • Tebrikler artık sizde bir Enpara müşterisi oldunuz. Müşteri numaranız ve internet şifrenizle birlikte artık bütün bankacılık hizmetlerinizi yukarıda belirtmiş olduğumuz kanallar üzerinden yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk senin bankan ile dijital bankacılığa adım atarak dünyanın ilk faizsiz dijital bankacılık platformu olmuştur. Senin bankan sayesinde bankaya gitme derdi olamadan tüm bankacılık hizmetleri internet üzerinden rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Senin bankan hizmetinin kullanıcılarına sunduğu avantajlar;

 • Koşulsuz şartsız hesap işletim ücreti alınmamakta.
 • EFT ve havale gibi temel bankacılık hizmetleri tamamen ücretsiz.
 • Her ay diğer banka ATM’leri üzerinden 3 kere ücretsiz olarak para çekip yatırabilirsiniz.
 • Turkuaz Katılma Hesabı ile yüksek kar payı kazanma fırsatı elde edebilirsiniz.
 • Yıl boyu özel dönemlik kampanyalardan yararlanma fırsatı
 • Haftanın 5 günü tüm gün boyunca avantajlı kurlar ile döviz işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Senin bankana şubeye gitme derdi olamadan www.seninbankan.com.tr üzerinde yer alan formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra banka sizi istediğiniz yerde ziyaret ederek hesap için gerekli olan sözleşmeyi imzalatarak hesabını açılmaktadır.

TEB

CEPTETEB, tüm bankacılık hizmetlerini şube gerektirmeden yapabileceğin TEB tarafından kurulan yeni nesi bir dijital bankacılık platformudur. CEPTETEB İnternet Şubesi, Mobil Uygulama, TEB ATM’leri, CEPTETEB Destek Merkezi (0850 222 09 29) üzerinden bütün bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Başvurularını www.cepteteb.com.tr sitesi üzerinde sağ tarafta yer alan menüler kısmında bulunan “Hemen Başvur” menüsü altından yapabilirsiniz. Buradan hesap açma, kredi kartı ve ihtiyaç kredisi başvurularınızı yapabilirsiniz. CEPTETEB banka kartı ile yurt dışı ve yurt içinde birçok bankanın ATM’si üzerinden para çekme ve yatırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışından hangi bankaların ATM’lerini kullanabileceğinizi internet sitesi üzerinde yer alan listeden öğrenebilirsiniz. Sizlerde hesap işletim ücreti ödemeyeceğiniz bir banka kartı istiyorsanız CEPTETEB tam size göre.

Yapı Kredi Nuvo

Yapı kredi nuvo döviz hesabı kullananlardan hesap işletim ücreti almamaktadır. Normal şartlarda öğrenci hesapları hariç bütün banka hesaplarından hesap işletim ücreti kesintisi yapan Yapı Kredi Bankası nuvo döviz hesabı kullananlardan hesap işletim ücreti kesintisi yapmamaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta döviz hesabını oluştururken hangi para türünü seçtiğinizdir. Çok fazla para birimi barındıran Yapı Kredi Bankası üzerinden döviz hesabınızı oluştururken para birimine dikkat etmezseniz kullanmayacağınız bir döviz hesabı açmış olursunuz.

Öğrencilerden Hesap İşletim Ücreti Alınıyor Mu?

Öğrenci hesaplarından hesap işletim ücreti genel olarak bakıldığında alınmaktadır. Ancak öğrencilerin halinden anlayıp vadesiz mevduat hesabı olan öğrencilerden hesap işletim ücreti almayan bankalarda vardır. Yukarıda sizlere bahsettiğimiz tüm bankalar öğrenci olsanız da olmasanız da hesap işletim ücreti almamaktadır. Bu bankalara ek Akbank ve Yapı Kredi Bankası ’da hesap öğrencilerden hesap işletim ücreti talebinde bulunmamaktadır.

Akbank Öğrenci Hesabı

Akbank öğrenci vadesiz mevduat hesabı sadece üniversite öğrencilerine özeldir. Bu hesaba sahip olanlardan Akbank hesap işletim ücreti almamaktadır. Akbank öğrenci vadesiz mevduat hesabı açtırmak isteyen kişiler 18 yaş ile 26 yaş aralığında olmalıdır. Vadesiz mevduat hesabı açtırırken ikametgâh belgesi ya da yurtta kalıyorsanız yurt müdürlüğünden alınacak yazı, üniversite tarafından verilen kimlik belgesi veya öğrenci belgesi, nüfus cüzdanı veya ehliyet istenmektedir. Bu banka kartının öğrencilere sağladığı avantajlar ise;

 • Hesap işletim ücreti ödemezsiniz.
 • Hesabına havale yapmak isteyen kişilerden para kesintisi yapılmaz.
 • Benzer şekilde sende başka hesaba havale yapmak istersen havale kesintisi yapılmaz.
 • Her ay iki kere diğer ATM’lerden hiçbir masraf ödemenden hesabından para çekebilirsin.

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Hesabı

Yapı kredi play TLcart 24 yaşından küçük olan üniversiteli öğrencilere özel olarak tasarlanmış bir karttır. Yurt içinde ve yurt dışında Visa/Maestro amblemli tüm iş yerlerinden alışveriş yapabileceğiniz bu kartın öğrencilere sağladığı diğer avantajlar;

 • Hiçbir şekilde hesap işletim ücreti ödemezsin
 • Yapı Kredi Mobil ve Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden yapağın EFT ve havalelerde kesinti yaşamazsın.
 • Hesabına para göndermek isteyen kişilerden kesinti yapılmaz.
 • Elektrik, su, internet gibi faturalarını ödeyebilirsin.
 • İnternet üzerinden 3 boyutu güvelik sistemini kullanarak güvenle alışveriş yapabilirsin.

Play TLcard kullananlar yurt içinde diğer bankaların ATM hizmetlerini kullandığı zaman para yatırma ve çekme işleminde %1,15 kesinti ve 1,04 TL işlem ücreti alınmaktadır. Ayrıca başka bankaların ATM’leri üzerinden bakiye sorgulama hizmeti ise 0,27 TL olarak hesaplanmıştır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz