Halkbank gayrimenkul satım işleminde satılan gayrimenkulleri teminat olarak gösterilen gayrimenkuller ile konut kredisi kapsamında üzerine rehin konan gayrimenkuller oluşturmaktadır. Halkbank ödenmeyen krediler ve borçlar dolayısıyla yasal olarak el koyduğu gayrimenkulleri ihale yoluyla satışa sunmaktadır. Halkbank gayrimenkul satışı kapsamında ev, arsa ve işyeri satışı yapmaktadır. Ayrıca Halkbank araç satış işlemi de gerçekleştirmektedir.

Halkbank Gayrimenkul İhalesine Katılım Şartları

Halkbank gayrimenkul ihalesine katılmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Eğer 18 yaşından büyükseniz www.halkbankgayrimenkul.com.tr adresi üzerinden kendinize gayrimenkul seçmelisiniz. Bu adres üzerinde ihalesi devam eden, fiyatı düşen, sık ziyaret edilen, son eklenen ve tüm gayrimenkuller listelenmektedir. Arsa, mesken, işyeri, tarla, depo ve araç satışının yapıldığı bu sayfadan dilediğiniz ilana başvuru yapabilirsiniz. Kendinize ilan seçerken il, ilçe, kategori, tür, seri no ve fiyata göre filtreleyerek rahatça seçim yapabilirsiniz.

Halkbank Gayrimenkul İhaleye Katılım

Gayrimenkul ihalesine katılmak için seçtiğiniz bina, arsa, işyeri, depo veya tarlanın detay kısmında yer alan teminat bedelini Halkbank şubelerine giderek yatırmalısınız. Parayı yatırdıktan sonra dekontla beraber Halkbank personeline ihaleye katılmak istediğinizi belirtmelisiniz. Personel ihaleye girmeniz için size gayrimenkul satış şartnamesini sunacak ve imzalamanızı isteyecektir. Ardından gerekli belgeleri de sizden aldıktan sonra sistem üzerinden telefonunuza ve e-posta adresine kullanıcı adınız ve şifreniz yollanacaktır. Yukarıda belirttiğimiz adres üzerinden girişinizi sağlayarak teklifinizi vermelisiniz. Verdiğiniz teklif belirlenmiş olan başlangıç değerinden düşük olamaz. Ayrıca daha önceden teklif verilmiş bir ihaleye katılmak istiyorsanız teklifinizi belirlenen minimum artış bedelinden daha yüksek olacak şekilde arttırmalısınız.

Başvuru Esnasında İstenen Belgeler

Halkbank gayrimenkul ihalesine başvuru yapmak isteyenlerden talep edilen belgeler gerçek kişi için nüfus cüzdanı, teminat dekontu, imzalı gayrimenkul satış şartnamesidir (bankada doldurulacak). Tüzel kişiler için de aynı belgeler istenip nüfus cüzdanı yerine onaylı yetki belgesi, imza sirküleri, ticaret veya sanayi odasına kayıt bilgileri ile güncel ticaret sicil gazetesi istenmektedir.

Sisteme Giriş Nasıl Yapılır?

Halkbank gayrimenkul sistemine giriş yapmak için öncelikle www.halkbankgayrimenkul.com.tr adresine gitmelisiniz. Ardından bu sayfanın üst sol kısmında yer alan “Giriş” butonuna tıklayınız. Burada yer alan kullanıcı adı ve şifrenizi doğru şekilde doldurarak giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı adı gerçek kişiler için T.C. Kimlik numarası olup tüzel kişiler için ise vergi numarası kullanıcı adı yerine geçmektedir. Şifreyi ise Halkbank, gerekli teminatı yatırdıktan sonra adınıza kayıtlı cep telefonuna ve e-posta adresinize göndermektedir. Bu iki seçenekten şifrenizi öğrenerek Halkbank gayrimenkul satışı sistemine giriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İhale Süreci Nasıl İşlemektedir?

Halkbank gayrimenkul ihale süreci herhangi birinin gayrimenkule teklif vermesi ile başlamaktadır. Banka tarafından belirlenen süreç içerisinde tekliflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ihalenin bitmesine 30 dakikadan daha az bir süre kaldıysa yapılan her teklifle birlikte 30 dakikalık süre tekrar başlatılır. Son 30 dakika içerisinde hiçbir teklif yapılmaz ise en yüksek teklifi veren kişi gayrimenkulün sahibi olur. İhale teklifiniz son tekliften ve liste fiyatından daha yüksek olmalıdır. İsterseniz belirlediğiniz bir üst limite kadar otomatik artan teklif vererek telif verdiğiniz ihaleyi güvence altına alabilirsiniz. Böylelikle her teklif geldiğinde sisteme giriş yaparak tekrar teklif vermenize gerek kalmaz. Halkbank gayrimenkul satışı sisteminde sadece teminatını yatırdığınız ilana teklif yapabilirsiniz. Eğer başka ilanlara da başvuru yapmak istiyorsanız ayrıca o ilan için de teminat ücretini yatırmanız gerekir.

Kazandığınız ihalelerin ödemeleri son teklifinizde belirttiğiniz tutar kadar bankaya belirtilen süreler içerisinde nakit olarak yapılmalıdır. Eğer elinizde o kadar nakit yok ise gayrimenkulün bir kısmını Halkbank konut kredisine başvuru yaparak karşılayabilirsiniz. Ayrıca ihaleyi kazandıktan sonra yatırdığınız teminat bedelini geri alamazsanız. Teminat bedelini geri almak için ihaleyi kayıp etmiş olmanız gerekmektedir.

 

 

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz