Halkbank internet şubesinin kullanımını arttırmak için bu kanal ile işlem yapan müşterilerine bazı ayrıcalıklar sağlıyor. Halk Bankası müşterilerine internet üzerinden hızlı bir şekilde işlem yapabilmelerine olanak tanıyor. Halk Bankası internet bankacılığı sayesinde de işlemler için banka şubelerine kadar gidilmesine gerek kalmıyor. Halkbank’ta hesabı olan kişiler bilgisayarları başından fazla zaman harcamadan kolay bir şekilde internet bankacılığı ile işlemlerini halledebilirler. Ayrıca internet bankacılığı ile yapılan işlemler kişiler bazı avantajlar da sağlıyor.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı İndir

Halk Bankası internet şubesini indirme işleminin yapılabilmesi için uygulama indirme programları kullanılmalıdır. Android Store’da Halk Bankası’nın mobil uygulaması mevcuttur. Buradan Halk Bankası internet bankacılığının cep telefonuna indirilebilmesi mümkündür. Akıllı cep telefonlarının kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Artık neredeyse herkesin akıllı telefonu var. Bu telefonlar aracılığıyla da bankacılık işlemlerinin yapılabilir. Böylece hem banka şubesine gerek kalmaz hem de bilgisayar bulma derdi ortadan kalkar. Halk Bankası müşterileri de mobil uygulamayı indirerek oturdukları yerden banka işlemlerini halledebilir. Bu da kişilere çok büyük oranda zaman kazandırır.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı Açma

Halkbank internet bankacılığı hesabı açmak isteyen kişilerin yapması gereken şey banka şubesine gitmektir. İnternet bankacılığı ile tüm işlemlerini halletmek isteyen kişilerin ilk olarak internet bankacılığı hesabı açtırması gereklidir. Bunun için de Halk Bankası’nın hangi şubesinde banka hesabı varsa o şubeye başvurarak internet bankacılığı açtırma talebinde bulunulması gereklidir. Bu talebin hemen ardından da internet bankacılığı açma işlemi gerçekleştirilebilir. Yeniden bir işlem ile uğraşmamak için de Halk Bankası’ndan hesap açarken internet bankacılığı açılmasının da talep edilmesinde fayda vardır. Daha önce internet bankacılığı açtırmış ancak sonrasında parolasını unutmuş olan kişiler ise yeni parolalarını internet üzerinden alabilirler. Halk Bankası’nın internet şubesi giriş sayfasında Parolamı Bilmiyorum/Blokeli seçeneği vardır. Bu linkin tıklanmasından sonra açılan ekrana sırasıyla şu bilgiler girilerek yeni parola oluşturulabilir:

 • Kart bilgileri,
 • Şifre,
 • Kart doğrulama,
 • Parola oluşturma.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme

Halkbank internet şubesi telefon bilgisini güncelleme yapılabilmesi için banka şubesine gidilmesi şarttır. İnternet aracılığıyla bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için cep telefonu bilgisi şarttır. Cep telefonu numarası sayesinde internet bankacılığına girilebilir ve internet şubesi ile işlemler gerçekleştirilebilir. İnternet şubesine girerken banka müşterisine SMS şifresi gönderir. Bu şifrenin yazılmasının ardından Halk Bankası internet şubesine girilebilmesi mümkün olur. Bu yüzden cep telefonu bilgisinin güncel olması gereklidir. Telefon numarası değişen kişiler internet bankacılığına girmeye devam edebilmek için bilgilerini güncellemelidir. Bu güncelleme de Halk Bank şubesinden yapılır. Telefon numarası değişikliğinin ATM’lerden yapılabilmesi mümkün değildir. Bu yüzden yeni telefon numarasının banka şubesine bildirilmesi ve bunun için bir form doldurulması gereklidir. Yalnızca bu formun doldurulmasının ardından telefon numarası güncellemesi işlemi gerçekleştirilebilir.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı EFT Limiti

Halk Bankası internet şubesi EFT üst limiti bireysel ve şirket bankacılığında farklıdır. Halk Bankası’nın bireysel müşterileri için belirlediği EFT limiti 150.000 TL’dir. Şirketler için ise bu limit 1.500.000 TL’dir. Halk Bankası’ndan EFT yapacak olan kişilerin işlem saatlerine de dikkat etmesi gereklidir. Halk Bankası EFT işlemlerini 08:00 ile 16:30 saatleri arasında yapmaktadır. Bu saatler dışında internet bankacılığı aracılığıyla EFT talimatı verilebilmesi mümkündür. İşlem saatleri dışında yapılan EFT işlemi karşı tarafın hesabına bir sonraki işlem saatinde aktarılmaktadır. Havalelerde ise durum daha farklıdır. Halkbank internet şubesi aracılığıyla günün her anı havale yapılabilmesi mümkündür. Bu işlem kanalı ile gece dahi havale işlemi gerçekleştirilebilir. Halk Bankası’nın havale için belirlediği üst limitler ise şu şekildedir:

 • Bireysel müşteriler için 150.000 TL,
 • Şirketler için isme havale 25.000 TL,
 • Şirketler için hesaba havale 3.000.000 TL.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı İle Hangi İşlemler Yapılır?

Halk Bankası internet bankacılığından yapılabilen işlemlerin başında havale ve EFT gibi para transferler vardır. Ancak internet şubeleri ile yalnızca bu işlemler yapılmıyor. Halk Bankası internet bankacılığı ile müşterilerine büyük kolaylık sağlıyor. İnternet bankacılığı kullanılarak sıra beklemeden saniyeler içerisinde bankacılık işlemlerinin yapılabilmesi mümkün hale geliyor. Bundan dolayı da internet bankacılığını kullanan insanların sayısı da gün geçtikçe artıyor. İnternet bankacılığı en çok para transferleri için kullanılıyor. Ancak bunun dışında hesap açma kapama işlemleri de yine internet şubelerinden kolayca halledilebiliyor. Halk Bankası internet bankacılığı ile yapılabilecek diğer işlemlerden bazıları ise şunlardır:

 • Döviz alış ve satışı,
 • Kredi kartı borcu ödeme,
 • Kredi taksiti ödeme,
 • Kredi başvuruları.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı İşlem Ücretleri

Halk Bankası’ndan yapılan işlemlerin ücretleri hangi işlem kanalının kullanıldığına göre değişiyor. EFT ya da havale gibi para transferlerinde banka işlem ücreti kesiyor. Bu işlem ücretleri de banka şubeleri, ATM’ler ve internet bankacılığında farklı oluyor. Örneğin Halkbank’tan havale yapacak olan kişiler bu işlemleri için banka şubesini kullanırlarsa 26 TL’lik işlem ücreti ödemelidir. İnternet bankacılığı ile yapılan havalenin işlem ücreti ise 1.43 TL’dir. EFT’de ise banka şubelerinden alınan işlem ücretinin tutarı 53 TL’dir. Halk Bankası internet bankacılığı ile EFT yapılması halinde de banka 3.3 TL işlem ücreti kesmektedir. Çağrı merkezi ile yapılan EFT’lerden ise alınan işlem ücreti 4.76 TL’dir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz