Halkbank EFT saatleri; pazartesi gününden Cuma gününe kadar, saat 08:00 ile 16:30 arasındadır. Kişilerin EFT taleplerinin hafta sonunda gerçekleşmesi mümkün değildir. EFT saatleri dışında yapılan EFT talepleri, bir sonraki EFT aralığı gelene kadar bekletilmektedir. Kişilerin yaptıkları EFT işlemi gerçekleşmediğinde; kendilerine ilk önce işlemlerini EFT saatleri içerisinde yapıp yapmadıklarını sormaları gereklidir. Ardından kişilerin EFT yaptıkları hesap bilgilerini kontrol etmeleri gereklidir. Sonrasında herhangi bir neden bulamamaları halinde ise; banka görevlileri ile iletişim kurmaları gereklidir. Müşteri hizmetlerini arayarak veya şubeye giderek ilgili taleplerini bildirebilmektedirler. EFT yapacakları kişinin kendilerine bilgilerini hatalı vermesi durumunda; Halkbank EFT işlemi gerçekleşmemektedir. Ayrıca kişilerin EFT işlemlerini iptal edebilme imkanları bulunmaktadır. Kişiler Halkbank’ın internet bankacılığı üzerinden; yaptıkları EFT işlemlerini görüntüleyebildikleri gibi, aynı sayfa üzerinden ilgili EFT işlemlerinin iptalini de gerçekleştirebilmektedirler. Kişinin EFT talebinde bulunduğu günden bir sonraki gün saat 08:00’e kadar EFT talebinin iptalini yapabilme imkanı vardır.

Halkbank EFT Saatleri Nedir?

Halkbank EFT saatleri; 08:00 ile 16:30 arasındadır. Halkbank kişilere EFT yapmak için herhangi bir gün veya saat sınırı koymamaktadır. Ancak kişilerin EFT taleplerini gerçekleştirmek için belirlediği bir gün ve saat aralığı vardır. EFT işlemini sadece iş günlerinde ve 08:00 16:30 arasında gerçekleştirmektedir. Başka bir zaman diliminde yapılan EFT işlemi, bir sonraki iş gününe ertelenmektedir.

Halkbank EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Halkbank EFT ücretleri şunlardır:

  • İnternet şubesi üzerinden Halkbank EFT işleminin yapılması durumunda; 3.33 TL EFT ücreti alınmaktadır. Kişinin bu işlemi düzenli aralıklar ile gerçekleştiriyor olması durumunda ise; Halkbank kişiden 0.43 TL talep etmektedir.
  • Telefon bankacılığı ile Halkbank EFT işleminin yapılması durumunda; 4.76 TL EFT ücreti alınmaktadır. Kişinin bu işlemi düzenli aralıklar ile gerçekleştiriyor olması durumunda ise; Halkbank kişiden 0.43 TL talep etmektedir.
  • Şubeden nakit olarak Halkbank EFT işleminin yapılması durumunda; 53 TL EFT ücreti alınmaktadır. İlgili işlemin geç EFT saatleri içerisinde yapılması durumunda ise kişiden 60 TL alınmaktadır.
  • Banka hesabından gönderimi yapılan EFTler için 46 TL ücret alınırken, banka kasasından ödenen EFTler için 39 TL ücret alınmaktadır.

Halkbank EFT İşlemi Ne Kadar Sürede Gerçekleşmektedir?

Halkbank EFT işleminin gerçekleşme süresi; 5 dakika ile 45 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Kişi eğer EFT saatleri içerisinde işlemini yapmış ise; 45 dakikayı geçmesine rağmen hala işleminin gerçekleşmediğini gözlemlemiş ise, kişinin EFT işlemini sorgulaması gereklidir. Öncelikle EFT yapacağı hesabın bilgilerini doğru yazıp yazmadığını kontrol etmesi gereklidir.

Halkbank EFT Nasıl Yapılmaktadır?

Halkbank EFT yapabilme yöntemleri şunlardır:

  • Kişiler herhangi bir Halkbank şubesine giderek EFT işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.
  • İnternet bankacılığı aracılığı ile kişiler sadece müşteri numaraları ve şifreleri yardımı ile giriş yaparak EFT işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.
  • Kişilerin mobil bankacılık aracılığı ile cep telefonlarına indirdikleri uygulama üzerinden EFT işlemi yapabilmeleri mümkündür.
  • Halkbank Diyalog kullanarak EFT işleminin gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

Halkbank EFT Sorgulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Halkbank EFT sorgulaması yapabilmek için izlenmesi gereken yöntemler şunlardır:

  • Kişi telefon bankacılığı aracılığı ile 0850 222 0 400 numaralı telefonu arayarak; müşteri hizmetlerine bağlanmalılardır ve müşteri temsilcisine de EFT sorgulama ile ilgili bilgi almak istediklerini söylemelilerdir.
  • Kişilerin yaptıkları EFT işlemlerini sorgulayabilmeleri için; herhangi bir Halkbank şubesine gitmeleri ve banka görevlisine de EFT işlemlerini sorgulamak istediklerini söylemeleri gereklidir. Ardından banka görevlisi kişiye EFT işleminin gerçekleşip gerçekleşmediğini ya da neden gerçekleşmediğini aktarmaktadır.
Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz