Halkbank ile şifre almak artık çok kolay! Halkbank bankamatik ve ATM şifre alma işleminin nasıl yapıldığına dair çeşitli yöntemleri ve Halkbank şifre alma adımlarını hızlıca okuyabilirsiniz. “Halkbank bankamatik ve atm şifresi nasıl alınır?” sorunuzun cevabını hemen öğrenebilirsiniz. Halkbank kapsamında belirlenen kurallara göre bankamatik ve ATM ile şifre değişiklikleri yapmadan önce bankamatik kartı kullanıcılarının şifre değişiklik yapma taleplerini bankalara iletmesi gerekiyor.

Banka tarafından önerilen bankamatik şifre değiştirme işlemleri için adımlar takip edilerek çok kısa bir sürede istenen değişiklik yapılabilecek. Halkbank bankamatik şifre belirleme işlemlerinin tamamını yapabilmek için birçok farklı yöntem yer alır. Mobil bankacılıktan müşteri hizmetlerine, banka şubelerinden kısa mesaj yöntemine ya da ATM seçeneklerine varan alternatifler bulunuyor. Fakat şifre değişikliği değil de yeni şifre alınacaksa kişilerin bunları ATM aracılığı ile yapması bir hayli kolay olacak.

Halkbank Bankamatik ve ATM Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?
şifre alma işlemi nasıl yapılır?

Halbank ATM Kullanarak Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Halkbank bankamatik işlemler sırasında kişiler tarafından belirlenen ve kullanılan şifreler Türkiye Halk Bankası tarafından belirlenen seçenekler ile değiştirilme hakları bulunuyor. Bankamatik şifre değiştirme adımları sırasında;

 1. SMS
 2. İnternet şubelere
 3. Halkbank dialog
 4. Banka şubeleri olarak belirlemeleri yapılmıştır.

Sayılan bu yöntemlerin haricinde başka bir yöntem ile şifre değiştirme ya da yeni bir şifre alma gibi adımlar yapılamaz. Belirlenen yöntemler tercih edilerek güvenli şifre alma adımları yapılabilecek. Bir yandan da;

 1. Bankamatik
 2. Kredi kartı
 3. Bank24 bankamatik kartı
 4. İnternet bankacılığı yöntemleri ile beraber kart şifreleri alınabilecek ve yenileri alınabilecek.

Halkbank ATM ile yeni şifre alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Banka ya da kredi kartları için yeni şifre almak isteyen kişiler bu işlemleri ATM ile beraber anlık olarak yapabilecek. Yeni banka artı alan ya da kredi kart sahibi olan vatandaşlar kartlarında bir şifre olmadığı için şifreleri nasıl alabileceklerini bir hayli merak ediyor. Kredi kartı ya da banka kartı şifrelerini almak isteyen vatandaşlar için birçok farklı yöntem yer alsa bile en hızlı, pratik olanı ATM ile olanlarının gelmesinden dolayı daha çok ATM ile işlemler tercih edilir. ATM ile Halkbank şifre almak işlemleri için;

 1. İlk olarak ATM’lere şifre alınacak kart takılmalıdır.
 2. Ana ekranda yazan diğer işlemler kısmı seçilmelidir.
 3. Diğer işlemler kısmında şifre belirleme butonu çıkacak.
 4. Ekrana açılan pencereye kart için hangi şifre isteniyorsa o şifre girilmelidir.
 5. Onayla butonuna basılır ve telefonlara kısa bir kod gelir.
 6. Telefonlara gelen kod ekranlara girildikten sonra onayla kısmına basılır ve kartlar için bir şifre belirlenir.

Sadece birkaç adım ile Halkbank bankamatik ve şifre belirleme adımları için 1 – 2 dakika ayırmak yeterli olacaktır. Kartların kayıp olması, çalınması gibi durumlarda aksi bir şey olmasın diye kartları kullanmaya başlamadan en kısa sürede şifre koymak güvenilirlik açısından bir hayli önemli olacaktır.

Tabi ki kart şifre alma adımları sadece ATM ile yapılmayacaktır. Müşteri hizmetlerini arayarak kartlar için yeni bir şifre almak söz konusu olabileceği gibi bir yandan da şubelere giderek, mobil bankacılık hizmetlerini kullanarak kartlar için şifreler belirlenebilir. Hangi yöntem tercih edilirse edilsin tüm işlemler için birkaç dakikalık süre ayırmak yeterli olacaktır.

Halkbank bankamatik ve ATM şifre alma işlemleri yapıldığı gibi şifreleri de değiştirmek mümkün olacak. Yine diğer işlemler menüsünden adımları takip ederek yapılan kart şifre değiştirme adımları kartın güvenliğini korumak için bir hayli önemlidir. Bilgilerin kimse eline geçmemesi kapsamında kartlarda şifre olmaya, olan şifreleri birinin öğrenme ihtimallerinde en aza indirmek için dikkatli olmaya özen göstermek gerekir. Sizler de birkaç adım ile bu işlemler yerine getirebileceksiniz. Eğer Halkbank üzerine daha fazlasını öğrenmek isterseniz Bankamatik kartı başvurusu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz