Halkbank Bankamatik (Banka Kartı) Şifre Alma
Halkbank Bankamatik (Banka Kartı) Şifre Alma

Halkbank Atm şifre değişikliği yapmadan önce bankamatik kartı kullanıcılarının şifre değişiklik talebini bankaya iletmeleri gerekmektedir. Halkbank tarafından önerilen bankamatik şifresi değiştirme işlemleri talepler doğrultusunda kısa sürede yapılmaktadır. Halkbank bankamatik şifre işlemlerinin tamamı için; mobil bankacılık, müşteri hizmetleri, banka şubeleri ve kısa mesaj yöntemleri rahatlıkla uygulanabilmektedir. İlk defa bankamatik şifresi belirleyecek kişilerin ilk şifrelerini banka şubelerinden almaları da mümkündür.

Halkbank Bankamatik Kart Şifresi Nereden Alınır?

Halkbank bankamatik şifre alma Türkiye Halk Bankası şubelerinden direkt olarak yapılabilmektedir. Bunun dışında bankanın belirlediği birçok farklı yöntemi kullanarak bankamatik şifrelerinizi alabilirisiniz. Halkbank kurumsal internet adresi dışında hiçbir mecradan şifre değişikliği işlemi gerçekleştirmeyin. Bankamatik şifresi:

 • Halkbank internet sitesi
 • Halkbank banka şubeleri veya
 • Telefon bankacılığı

İle alınabilmektedir. Şifre değiştirme işlemleriniz sırasında eski ve yeni hiçbir şifrenizi banka çalışanları dâhil kimseyle paylaşmayınız. Kullanıcı hatası nedeniyle ortaya çıkan dolandırıcılık vb. olumsuz durumlarda tüm sorumluluk tarafınıza aittir.

Güvenli Halkbank Atm Şifre Değişikliği Yöntemleri

Halkbank bankamatik işlemleri sırasında kullanacağınız şifreler Türkiye Halk Bankasının belirlediği yöntemlerle değiştirilebilmektedir. Halkbank bankamatik şifresi değiştirme yöntemleri:

 • Sms
 • İnternet şubesi
 • Halkbank Dialog ve
 • Banka şubeleri

Olarak belirlenmiştir. Bu yöntemler dışında hiçbir yöntemi kullanarak bankamatik şifre değişiklik işlemlerinizi gerçekleştirmeyiniz. Bu yöntemleri kullanarak güvenli şifre değişikliği yapabilirsiniz.

 • Bankamatik
 • Kredi kartı
 • Bank24 bankamatik kartı ve
 • İnternet bankacılığı

Şifrelerinizi de aynı yöntemleri kullanarak değiştirmeniz mümkündür.

Halkbank Bankamatik Kartı Şifresi SMS İle Alma

Halkbank Sms şifre değişikliği sayesinde banka şubesine gitmeden kolayca şifre işlemlerinizi yapabilirsiniz. Halkbank bankamatik şifre değişikliğini Sms yöntemiyle yapmak isteyenler:

 • SIFRE boşluk
 • Bankamatik kartının son 6 hanesi
 • CVV güvenlik kodunun 2 karakteri yazılarak
 • 3444’e mesaj gönderebilir.

Bu adımlardan sonra yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Halkbank bankamatik şifre değişikliği işlemleri sırasında kart bilgileri ve eski şifreniz sizden açık olarak istenmez. Tüm bankalar için şifre değişiklik işlemleri kart bilgilerinin bir kısmıyla yapılmaktadır. Bu nedenle sizden kart bilgilerinizi ve eski şifrenizi isteyen kişilere asla itibar etmeyiniz. Halkbank bankamatik şifre işlemlerinizi aynı zamanda doğrudan size en yakın Türkiye Halk Bankası şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Dialog Bankamatik Kart Şifre Yenileme

Halkbank Dialog Atm şifre alma yöntemi bankamatik ya da kart şifrelerinin en kolay değiştirilme yöntemidir. Halkbank Dialog hizmetinden yararlanmak için:

Halkbank çağrı merkezini arayabilirsiniz. Şifre değişikliği için Halkbank Dialog menüsünden, şifre değiştirme/ yenile işlemlerini tuşlayarak yeni şifrenizi telefonunuzdan oluşturabilirsiniz. Şifre değişikliği onaylandıktan sonra yeni Halkbank bankamatik şifrenizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Halkbank Dialog servisini kullanarak aynı zamanda hesap hareketlerinizi ve ödemelerinizi de öğrenebilirsiniz.

İnternet Şubelerinden Halkbank Banka Kartı Şifresi Değişikliği

İnternetten Halkbank bankamatik şifresi alma işlemi banka müşterileri için mümkündür. İlk defa bankamatik şifresi alacak kişilerin Türkiye Halk Bankası internet bankacılığı şifresini banka şubesinden talep etmesi gerekmektedir. Bankamatik ya da kart şifrelerini değiştirecek kişiler, Halkbank resmi web sayfasından bireysel internet bankacılığına giriş yaparak, şifre değiştirme/ şifre üretme menüsünden değişiklikleri gerçekleştirebilir. Halkbank internet bankacılığı şifresi olmayanlar;

 • Halkbank şubesinden ya da
 • Halkbank müşteri hizmetlerinden

Bireysel internet bankacılıklarını aktifleştirebilirler. Halkbank mobil üzerinden de oluşturduğunuz şifrenizle giriş yaparak, internet bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Halkbank mobil ya da internet bankacılığı üzerinden birçok farklı bankacılık hizmetini gerçekleştirmeniz de mümkündür.  Halkbank bankamatik şifre işlemleri ve daha fazlası için Halkbank şubelerinden ya da kurumsal internet adresi üzerinden detaylı bilgi almayı unutmayınız.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz