Ziraat Bankası, 18 ile 25 yaş aralığında yer alan gençlere Genç Bankkart adında bir kart hizmeti sunuyor. Genç yaştaki kişiler için oldukça avantajlı özelliklere sahip olan Genç Bank kart aynı zamanda KYK tarafından da kullanılıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu üzerinden öğrenim kredisi ya da öğrenim bursu alan öğrenciler, ödemelerini bankası üzerinden Genç Bank kart ile alıyor. Bu kartın gençlere sunmuş olduğu en büyük özelliklerden birisi de tek kart üzerinden hem banka kartı hem de kredi kartı özelliklerinden faydalanabilmenizdir. Kart ücreti alınmayan Genç Bankkart, gençlere öncelikle banka kartı olarak teslim edilir.

Kredi kartı özelliğinden faydalanmak isteyen öğrenci ve gençler, Ziraat Bankası’na ekstra bir başvuru yapmak durumundadırlar. Genellikle tüm başvuruların onaylandığını ancak tanımlanan kredi kartı limitinin düşük olduğunu söyleyebiliriz. Düşük limitli kredi kartı sahibi olan öğrenciler, genellikle ilk kez kredi kartı kullandıklarından ötürü kredi kartı borcunu nereye ödeyeceğini merak ediyor. Bu yazımız içerisinde aslında Genç Bankkart kredi kartı borcu nasıl ödenir? Sorusuna yanıt vermeye çalışacağız

Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Ödeme

Genç Bankkart kredi kartı ile yaptığınız harcamalar ay sonunda bir ekstra adı altında sizlere e-posta yolu ile gönderilir. Bununla beraber istemeniz durumunda kredi kartı borcunuz sizlere SMS yolu ile de iletilebilir. Ayriyeten ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden, internet ve mobil bankacılık üzerinden de kredi kartı borcunuzu öğrenebilirsiniz. Üniversite öğrencileri için büyük bir nimet olarak gösterilen Genç Bankkart, doğru kullanıldığı sürece avantajlar meydana getirmekte. Kredi kartı borcunu ödemeye, sürekli aksatan öğrenciler bankanın hiç tanımadıkları yüzü ile karşılaşabilirler. İlk kez kredi kartı kullandığınızı varsayalım; Genç Bankkart kredi kartı borcunuzu birçok seçenek üzerinden oldukça kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Türkiye’nin hemen hemen her noktasında bulunan Ziraat Bankası ATM’leri kredi kartı borcunu ödeyebileceğiniz ilk noktadır. Bununla beraber Ziraat Bankası şubeleri, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden oldukça kolay bir şekilde Kredi kartı borcunu ödeyebilirsiniz.

Son ödeme tarihi gelmeden önce kredi kartı borcunun tamamını ya da asgari ödeme tutarını ödemiş olmanız gerekiyor. Aksi takdirde gecikmeye düşebilir, bankanın belirlemiş olduğu oranlar üzerinden gecikme faizi ödemek durumunda kalabilirsiniz. Birçok öğrenci bu duruma dikkat etmediğini, ileri etapta Ziraat Bankası ile sorunlar yaşadığını söyleyebiliriz.

Mezun Olduktan Sonra Genç Bankkart Kullanılabilir mi?

KYK üzerinden Genç Bankkart alan öğrenciler, mezun olmaları durumunda Genç Bankkart kullanmaya devam edip edemeyeceklerini de soruyor. Mezun olsanız ile Genç Bankkart’ın hem kredi kartı hem de banka kartı özelliklerini kullanmaya devam edebilirsiniz. Sadece harçlık avans özelliğinin kullanım dışına alındığını bilmeniz yeterlidir. Kartın son kullanım tarihi dolduğunda yeni kart çıkartmak isterseniz 25 yaşını dolduracağınız için iptal edileceğini hatırlatmak isteriz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz