Garanti Bankası internet şubesi ile bankacılık işlemleri çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor. Garanti Bankası’nın internet bankacılığı sayesinde hızlı bir şekilde banka hesapları kontrol edilip yönetilebiliyor. Ayrıca para transferleri de yine internet şubesi sayesinde saniyeler içinde halledilebiliyor. İnternet bankacılığının sunduğu bir başka avantaj ise işlemlerin çok daha hesaplı bir şekilde yapılabilmesidir. Garanti Bankası internet bankacılığı ile yapılan para transferler banka şubelerinden ya da ATM’lerden yapılan para gönderme işlemlerinden çok daha ucuzdur. Bundan dolayı da artık birçok insan banka şubelerinde gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla işlemlerini yapabiliyor.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı İndir

Garanti Bankası internet bankacılığını cep telefonuna indirmek için App Store ve Google Play kullanılabilir. Garanti Bankası’nın cep telefonuyla uyumlu mobil uygulaması mevcuttur. Bu uygulama sayesinde de internet bankacılığını cep telefonuna taşıyabilmek mümkündür. Garanti Bankası’nın mobil uygulaması sayesinde bankacılığa dair birçok işlem cep telefonu kullanılarak yapılabilir. Günümüzde neredeyse herkesin elinde akıllı bir telefon var. Bundan dolayı da herkes rahatlıkla Garanti Bankası’nın internet şubesini cebine indirebilir. Bu durum da hem banka şubesine gitmeden hem de bilgisayar bulma derdi ile uğraşmadan cep telefonu ile hızlı bir şekilde bankacılık işlemlerinin yapılabilmesine olanak verir.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Açma

Garanti Bankası internet şubesi açılışı yapmak isteyen kişilerin başvurabilecekleri iki farklı yöntem mevcut. Bunlardan bir tanesi Garanti Bankası şubesine gidilmesidir. Garanti Bankası’nda hesabı olan kişiler hesabın bulunduğu şubeye giderek internet bankacılığını kolay bir şekilde açtırabilir. Bu gibi işlemler ile uğraşmak istemeyen kişiler ise bankadan hesap açtıracağı zaman internet bankacılığı açtırma talebinde de bulunabilir. İnternet bankacılığı açılışının yapılabilmesi için gösterilecek ikinci yol ise Garanti Bankası’nın internet sitesidir. Bankanın web sayfasında ilk kez parola almak istiyorum seçeneği mevcuttur. Bu linki tıklanmasının ardından açılan ekranda bulunan bilgilerin eksiksiz doldurulması gereklidir. İnternet bankacılığı açılışı için bankanın istediği bilgiler şu şekildedir:

  • Müşteri bilgileri,
  • Güvenlik bilgileri,
  • SMS doğrulama,
  • Parola belirleme.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme

Garanti Bankası telefon bilgilerini güncellemek için banka şubelerine gidilebilir. Garanti Bankası’nın internet bankacılığının kullanılabilmesi için kayıtlı olan telefon numarasının güncel olması gerekir. Bu telefon numarası sayesinde internet bankacılığına giriş yapılabilir. Garanti Bankası, internet bankacılığına girerken cep telefonuna sms doğrulama kodu gönderir. Bu kodun yazılması sonucunda da Garanti Bankası internet bankacılığı kullanılabilir. Ayrıca yine internet bankacılığı ile yapılan işlemler için de sms onay kodunun cep telefonuna geliyor olması gereklidir.

Cep telefonu bilgisini güncellemek için de banka şubesine gidilerek form doldurulmalıdır. Bunun yanı sıra bankamatikler aracılığıyla da yine telefon bilgisi güncellenebilir. ATM’lere başvuran kişiler bilgi güncelleme ekranını açmalı ve buradan numara seçeneği seçerek yeni telefon bilgisini girmelidir. Bunların dışında Garanti Bankası’nın müşteri hizmetleri de yine telefon bilgilerini güncellemek için başvurulabilecek adreslerden bir tanesidir. Bankamatiğe ya da banka şubesine gitmeden bilgisini güncellemek isteyen kişiler müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirler.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı EFT Limit

Garanti Bankası internet şubesi EFT işlem limitleri kurumsal ve bireysellerde değişiyor. Garanti Bankası’nın internet bankacılığı sayesinde EFT işlemleri çok rahat ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor. İnternet bankacılığı ile yapılan EFT’lerden de banka şubeleri ya da ATM’lerden yapılan işlemlere göre çok daha az işlem ücreti kesiliyor. Bundan dolayı da birçok kişi EFT yapmak istediği zaman internet bankacılığını tercih ediyor. EFT işlem limiti de kurumsallar ve bireysel hesaplarda değişiyor. Bankanın belirlediği bu EFT işlem limitleri ise şu şekildedir:

  • Kurumsal: 3.5000.000,
  • Ticari ve orta boy işletme: 3.000.000,
  • Küçük işletme: 3.000.000,
  • Bireysel 250.000.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı İşlem Saatleri

Garanti Bankası’nın işlem saatleri hangi bankacılık işleminin yapılacağına göre değişiyor. Örneğin internet bankacılığı ile havale günün her saatinde yapılabiliyor. Gece dahi olsa havale ile para gönderebilmek mümkündür. Bunun dışında kredi kartı işlemleri de yine 7 gün 24 saat boyunca yapılabilir. Ancak EFT işlemi için aynı durum söz konusu değildir. İnternet bankacılığı aracılığıyla her an EFT işlemi talimatı verilebilir. Ancak para transferi sabah 09:00 ve akşam 17:15 arasında gerçekleştirilir. Ayrıca hafta sonları da yine EFT yapılabilmesi mümkün değildir. Yani bankanın EFT işlem saati dışında kalan bir zamanda EFT talimatı verilmişse bu işlem bir sonraki mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilecektir.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Yeni Parola Alma

Garanti Bankası’ndan internet şubesi için yeni parola alma işlemi internet üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. İnternet bankacılığı parolasını unutmuş olan kişiler yeni bir şifre edinmek durumundadır. Bu parola olmadan internet bankacılığına girebilmek mümkün değildir. Bu yüzden de bu parolanın bilinmesi gerekir. Parolasını unutan kişiler ise cep telefonu bilgilerini girerek yeni parola almalıdır. Bunun için de ilk olarak Garanti Bankası internet bankacılığı ekranı açılmalıdır. Bu ekranda parolamı unuttum seçeneği mevcuttur. Bu linke tıklanmasının ardından açılan sayfaya ilk olarak TC kimlik ya da müşteri numarası ve cep telefonu numarası girilmelidir. Daha sonrasında ise güvenlik bilgileri, SMS doğrulama, parola belirleme işlemi gerçekleştirilmelidir. Bu işlemlerin sonun yeni parola belirlenebilir ve anında Garanti Bankası internet bankacılığına girilebilir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz