Garanti Bankası EFT saatleri; hafta içleri 9:00 ile 17:15 saatleri arasında yapılması gereken bir işlemdir. Garanti Bankası şubelerine giderek, ATMlerden, internet şubelerinden veya mobil şubelerden yapılabilecek bir işlemdir. Garanti Bankası EFT işlemi için kişilerden ücret almaktadır. Kişilerin EFT işlemini EFT saatleri dışında yapması durumunda; işlemleri beklemeye alınmaktadır ve bir sonraki iş gününde işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ayrıca saat 16:00’dan sonra yapılan işlemlerden ek ücret alındığı için kişilerin bu saatte yaptıkları EFT işlemlerinin de bir sonraki iş gününde gerçekleştirilmesi için talimat verebilmesi mümkündür.

Garanti Bankası EFT Limitleri Ne Kadardır?

Garanti Bankası EFT limitleri şunlardır:

 • Kurumsal bir işletmenin Garanti Bankası’ndan EFT yapmak istemesi durumunda; kendisine verilen günlük işlem limiti 3.500.000 TL’dir ve kişiye tanınan alt işlem limiti 0.01 TL iken üst işlem limiti 3.500.000 TL’dir.
 • Ticari ve orta boy işletmenin Garanti Bankası’ndan EFT yapmak istemesi durumunda; kendisine verilen günlük işlem limiti 3.000.000 TL’dir ve kişiye tanınan alt işlem limiti 0.01 TL iken üst işlem limiti 3.000.000 TL’dir.
 • Küçük işletmenin Garanti Bankası’ndan EFT yapmak istemesi durumunda; kendisine verilen günlük işlem limiti 3.000.000 TL’dir ve kişiye tanınan alt işlem limiti 0.01 TL iken üst işlem limiti 3.000.000 TL’dir.
 • Bireysel müşterilerin Garanti Bankası’ndan EFT yapmak istemesi durumunda; kendisine verilen günlük işlem limiti 250.000 TL’dir ve kişiye tanınan alt işlem limiti 0.01 TL iken üst işlem limiti 250.000 TL’dir.

Garanti Bankası EFT Saatleri Nedir?

Garanti Bankası EFT saatleri; 09:00 ile 17:15 saatleri arasındadır. EFT, iş günlerinde yapılan bir işlemdir. Kişilerin EFT saatleri dışında veya iş günleri haricinde EFT talebinde bulunması durumunda; EFT bir sonraki iş gününe kalmaktadır. Ayrıca kişi EFT işlemini; 16:00 ile 17:15 arasında yapar ise, banka bu işlemi geç EFT olarak adlandırmaktadır ve kişinin işlem ücretlendirmesini arttırmaktadır. Geç EFT saatlerinde yapılan EFT işlemleri daha pahalı olmaktadır.

Yapılan EFT Karşı Tarafa Ne Zaman Aktarılmaktadır?

Yapılan EFT’nin karşı tarafa aktarılması için geçmesi gereken süre maksimum 2 dakikadır. Kişi eğer Garanti Bankası’nın EFT saatleri ve günleri içerisinde EFT işlemi yapıyor ise; 2 dakika içerisinde karşı tarafa ilgili miktar aktarılmaktadır. Aktarılmaması durumunda ise; kişinin hesap bilgilerini kontrol etmesi gereklidir. EFT yapmak istediği hesap ile ilgili bir yanlışlık olmamasına rağmen para aktarılmamış olarak gözüküyor ise; kişinin banka ile iletişime geçmesi gereklidir.

Garanti Bankası EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Garanti Bankası EFT ücretleri şunlardır:

 • EFT işleminin Garanti internet bankacılığı aracılığı ile yapılması durumunda; 6.75 TL ücret alınmaktadır.
 • EFT işleminin Garanti Bankası müşteri hizmetleri aracılığı ile yapılması durumunda; aktarılan miktara göre 70 TL ile 120 TL arasında bir EFT ücreti alınmaktadır.
 • EFT işleminin Garanti Bankası ATMlerinden yapılması durumunda; kişilerden 18 TL EFT ücreti alınmaktadır.
 • EFT işleminin Garanti Bankası şubeleri aracılığı ile yapılması durumunda; kişilerin aktarmak istedikleri miktara bağlı olarak kendilerinden 75 TL ile 800 TL arasında bir EFT ücreti alınmaktadır.

Garanti Bankası’ndan EFT İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Garanti Bankası’ndan EFT işlemi yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Kişi internet şubesinden veya mobil şubeden EFT işlemini yapacak ise; öncelikle müşteri numarası ve şifresi ile birlikte hesabına giriş yapmalıdır.
 • Sonrasında kişinin işlem menüsünden para transferlerini seçmesi gereklidir.
 • Kişinin ardından EFT’yi seçmesi gereklidir.
 • Ardından kişinin aktarım yapacağı hesabın bilgilerini girmesi ve işlemi onaylaması gereklidir. Sonrasında ilgili miktar karşı tarafa aktarılmaktadır.
Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz