Garanti bankamatik ilk şifresi Garanti Bankası bankamatik kartı tarafınıza ulaştığı andan itibaren alınabilmektedir. Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak kart şifresi almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Gerekli sorgulamaları doğru şekilde tamamladığınızda şifrenizi istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Garanti bankamatik kart şifresi alma işlemleri için Garanti Bankasının SMS hattına bankamatik kartınızın son altı hanesini yazarak şifre talebinde bulanabilirsiniz. İnternet bankacılığı veya Bonus flaş uygulaması üzerinden şifre alma ve değiştirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Bankamatiğinden Şifre Alınır Mı?

Garanti Bankası Atm şifre değiştirme ya da yeni şifre alma işlemleri yapılamamaktadır. Bankamatik üzerinden şifre yenileme işlemi yapılamamasının temel nedeni, şifre işlemlerinin daha kolay yöntemlerle zaten yapılabilir olmasıdır. İnternet, SMS ya da Garanti Bankası çağrı merkezleri aracılığıyla şifre alma ve yenileme işlemleri yapılmaktadır. Şifre değiştirme ya da yenileme işlemlerinizi gerçekleştirirken banka çalışanı dahi olsa hiç kimseyle eski/ yeni şifrenizi paylaşmayınız. Gerekli adımları izledikten sonra Garanti Bankası bankamatik kartı şifrenizi güvenli olarak değiştirebilirsiniz.   

Garanti Bankası Bankamatik Kartı Şifresi Nereden Alınır?

Garanti Paracard şifresi almak için Garanti Bankası müşterilerinin izleyeceği birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Garanti Bankası bankamatik kart şifresi değiştirme yöntemleri:

 • Sms yöntemi
 • Bonus flaş
 • Garanti BBVA müşteri iletişim merkezi
 • İnternet bankacılığı

Yöntemleri uygulanarak şifre talebi ya da şifre değişim işlemleri uygulanabilmektedir. Hızlı bir şekilde şifrenizi değiştirmek istiyorsanız Bonus flaş uygulaması size büyük ölçüde vakit kazandıracaktır.

Garanti Bankamatik Kart Şifresi İnternetten Yenileme

Garanti bankamatik şifre değiştirme işlemlerini Garanti Bankasının kurumsal internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bankamatik kartınızın şifresini ilk kez alacaklar ya da şifresini herhangi bir nedenle değiştirmek isteyenler bireysel internet bankacılığına giriş yaparak yeni şifrelerini oluşturabilirler. Garanti BBVA internet bankacılığı üzerinden:

 • Kartlar –
 • Şifre işlemleri –
 • Şifre yenileme/ değiştirme

Bölümlerini takip ederek yeni şifrenizi saniyeler içinde oluşturabilirsiniz. Kart şifresi bloke olan müşteriler içinde aynı yöntemler geçerlidir. Garanti bankamatik kart şifresi alma işlemleri sırasında şifrelerinizi kimseyle paylaşmayınız.

Garanti Bonus Flaş Kart Şifresi Alma İşlemi

Garanti Bonusflaş şifre işlemi cep telefonunuza indirdiğiniz Garanti BBVA Bonus flaş uygulaması üzerinden yapılabilmektedir. Bankamatik kartı şifresini değiştirmek isteyen kullanıcılar, uygulaya giriş yaparak doğrudan ‘’yeni kart şifresi’’ butonuna tıklayarak şifre değişikliği yapabilirler. Bonus flaş ile yapılacak şifre değişikliklerinde kişisel bilgiler ve kart bilgilerinin bir kısmını yazmanız istenebilmektedir. Tüm bilgileri eksiksiz olarak girdiğiniz takdirde Garanti Bankası bankamatik kart şifresi değiştirme işleminiz sorunsuz olarak gerçekleştirilmektedir.

Garanti Bankası Bankamatik Kart Avantajları Nelerdir?

Garanti bankamatik Paracard özellikleri sayesinde birçok farklı yerden yaptığınız alışverişleriniz için puan kazanabilirsiniz. Türkiye Garanti Bankasından yeni kart talebinde bulunduktan sonra, size teslim edilen kartın şifresini belirleyerek alışverişe başlayabilirsiniz. Garanti Bankası bankamatik kartlarıyla:

 • Kolay ve hızlı alışveriş yapabilir
 • Puan kazanabilir ve
 • Bonus puanlarla alışveriş yapabilirsiniz.

Garanti Bankası bankamatik kartınız size teslim edildikten sonra yeni şifrenizi belirleyerek kartınızla avantajlı alışverişler yapmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bankamatik Kartı Şifre Blokesi Kaldırma

Garanti bankamatik kart şifresi bloke olan müşterilerin bankanın belirttiği şifre değiştirme yöntemlerinden birini kullanarak şifrelerini yeniden belirlemeleri mümkündür. Garanti Bankası Parcacard şifre bloke kaldırma işlemi için:

 • İnternet bankacılığı/Bonus flaş
 • Sms veya çağrı merkezi

Üzerinden her türlü şifre değişikliklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti bankamatik kart şifresi alma yöntemlerinden herhangi birini kullanarak unuttuğunuz ya da bloke olan şifrenizin yeniden aktif hale getirilmesini sağlayabilirsiniz. Şifre bloke ve değişim işlemleri Garanti Atmleri üzerinden yapılamamaktadır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz