Garanti Atm para yatırma işlemi, bankanın belirlemiş olduğu günlük para yatırma limitini geçmeyecek şekilde yapılabilmektedir. İster Garanti Bankası bankamatikleri üzerinden doğrudan para yatırma işlemlerinizi yapabilir isterseniz de başka bir banka hesabınızdaki parayı havale/ EFT yöntemiyle Garanti hesabınıza aktarabilirsiniz. Garanti bankamatik para yatırma işlemleri için Garanti Bankasının belirlemiş olduğu günlük alt limit; 12 Bin TL’dir. En az 10 TL olmak üzere 12 Bin TL’ye kadar 10 ve katı banknotlar halinde Garanti Bankası para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Kendi Hesabına Kartsız Para Yatırma

Garanti Bankası kartsız işlemler arasında para yatırma ve çekme işlemleri müşteriler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Garanti bankamatik kartı aracılığıyla ya da doğrudan kartsız olarak kendi hesabınıza paranızı yatırabilirsiniz. Garanti Bankası bankamatiklerinden kartsız işlemler:

 • QR kod işlemleri
 • Telefon numarası (onay kodu) ve
 • Tc kimlik numarası ile

Kolayca para yatırma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Kendi hesabınıza para yatırmak için parayı yatıracağınız hesabın İBAN ya da hesap numarası bilgilerini bankamatik üzerinden eksiksiz girmeniz gerekmektedir.

Garanti Atm Para Yatırma Limiti

Garanti günlük para yatırma limiti 12 Bin TL olarak belirlenmiştir. Bu limit gün içinde tek parça olarak yatırılabildiği gibi gün sonuna kadar belirli parçalar halinde de yatırılabilmektedir. 12 Bin TL’nin üzerinde herhangi bir ücret yatırmak şuan için mümkün değildir. Daha yüksek miktarda para yatırma işlemleriniz için Garanti Bankası şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Hemen hemen tüm bankalarda farklı günlük para yatırma ve para çekme limitleri bulunmaktadır. Bu nedenle para yatırmak istediğiniz bankanın günlük limitlerini öğrenmek için bankaların resmi internet adresini kullanabilir ya da banka çalışanlarından bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankamatikten Başka Hesaba Para Gönderme

Garanti bankamatikten başka hesaba para gönderme işlemi için belirli miktar komisyon ücreti talep etmektedir. Bu ücret göndereceğiniz para üzerinden değil direkt olarak sizin kendi hesabınızdan düşmektedir. Bankamatik üzerinden başka hesaba para gönderme esnasında hesabınızda bu ücreti karşılamak için yeterli para yoksa başka hesaba para gönderemezsiniz. Garanti bankamatik para yatırma ve para gönderme işlemleri için Garanti Paracard Atm kartınızı kullanabilir ya da kartsız işlem yöntemlerinden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Garanti Bankamatik Para Çekme Limiti

Garanti günlük para çekme limiti banka tarafından en fazla 2000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limitin üzerinde para çekmek isteyenler ek ücret ve komisyon bedellerini ödeyerek para çekebilirler. Garanti Bankamatikleri üzerinden:

 • Para çekme/ yatırma
 • Havale/ EFT
 • Kurumsal ödeme vb.

Birçok farklı işlem uygulanabilmektedir. Bankaların belirlemiş olduğu günlük alt ve üst limitler dışında para yatırma ya da çekme işleminizi banka şubelerinizden bilgi alarak gerçekleştirmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Garanti Bankası Atm Para Yatırma Ücreti

Garanti bankamatik para yatırma ücreti banka müşterilerinin kendi hesabına yatırdığı paradan alınmamaktadır. Ancak Garanti Bankası bankamatiği üzerinden başka bir banka ve hesaba para yatırma işlemi yaparken para yatırma işlem türüne göre ücret talep edilebilmektedir. Garanti Bankası Atmlerinden başka hesaba para yatırma işlem ücreti:

 • Hesaptan karta para yatırma – 18 TL
 • Geç EFT ücreti – 20 TL
 • Hesaptan isme- 18 TL
 • Kasadan başka banka kredi kartına – 15 TL
 • Western Union para transferi – 15 USD

Asgari fiyatlar olarak hesaplanmıştır. Bu ücretler Garanti Bankası bankamatikten yapılacak para yatırma işlemleri için değişiklik gösterebilir. Para transferi yapılacak miktara göre komisyon ücretleri artış göstermektedir. Garanti bankamatik para yatırma işlemlerinizin tümünü aynı zamanda Garanti cep ve internet bankacılığı üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz