Fibabank’ın internet şubesi sayesinde bankacılık işlemlerinin 7 gün 24 saat boyunca yapılabilmesi mümkündür. Banka şubelerine kadar gitmeden evinden bankacılık işlemlerini yapmak isteyen kişiler Fibabank internet bankacılığını tercih edebilir. İnternet bankacılığı aracılığıyla para transferi yapılabilmesinin yanı sıra kredi kartı ödemeleri ve hesaplar arası işlemler de gerçekleştirilebilir. Ayrıca internet bankacılığı ile vadeli hesap açılırsa banka çok daha yüksek faiz oranlarını müşterilerine sunuyor. Bunun dışında internet bankacılığı aracılığıyla yapılan işlemlerden de ücret çok daha az kesiliyor.

Fibabanka İnternet Bankacılığı İndir

Fibabank internet bankacılığını telefona indirme için uygulama indirme programları kullanılmalıdır. Fibabank’ın internet şubesini cep telefonu aracılığıyla da kullanmak isteyen kişiler Apple Store ya da Google Play’e girebilir ve buradan Fibabank’ın mobil uygulamasını indirebilir. Fibabank’ın cep telefonlarına özel bir uygulaması mevcuttur. Bu uygulama sayesinde de bankacılık işlemleri mobil cihazlardan kolay bir şekilde yapılabilir. İnternet bankacılığı ile yapılan tüm işlemler mobil uygulama ile de yapılabilir. Fibabank’ın internet ve mobil şubesi için özel yürüttüğü kampanyalar sayesinde de birçok insan bankacılık işlemlerini bu kanallardan hallediyor. Bu sayede de banka şubelerine gidilmesine de gerek kalmaz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı Açma

Fibabank’tan internet bankacılığı açtırmak için banka şubelerine başvurulabilir. Fibabank internet bankacılığı kullanan müşterilerine ayrıcalıklı fırsatlar sunuyor. Bundan dolayı da artık pek çok kişi bankacılık işlemlerini internet kanalı ile hallediyor. İnternet bankacılığı olmayan kişiler de hesaplarının bulunduğu banka şubesine giderek internet bankacılığı açtırma talebinde bulunabilirler. İnternet şubelerinde bulunan müşteri temsilcileri de bu talebi anında işleme alarak internet bankacılığının açılmasını sağlar. Bunun yanı sıra internet üzerinden de bu işlem yapılabilir. Fibabank’ın internet sitesinden internet bankacılığı ekranı açılmalıdır. Bu ekranın sağ tarafında Yeni Bireysel Kullanıcı Talebi linki mevcuttur. Bu linkin tıklanmasının ardından kart numarası ya da müşteri numarası bilgilerinden birisi girilmelidir. Bunun yanı sıra TC kimlik numarası ve cep telefonu bilgilerinin de yazılması ile internet bankacılığı açılabilmesi mümkündür.

Fibabanka İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme

Fibabank internet bankacılığı için telefon bilgisini güncelleme işlemi yapılabilmesi adına banka şubelerine gidilmelidir. İnternet bankacılığının bel kemiği telefon bilgisidir. Cep telefonu bilgisi olmadan internet bankacılığına girilebilmesi de mümkün değildir. İnternet bankacılığına girmek isteyen kişiler Kullanıcı Adı ya da TC kimlik numarası daha sorasında da şifrelerini girmesi gerekir. Bu aşamanın ardından banka cep telefonuna sms onay şifresi gönderiyor. Bu şifrenin yazılmasından sonra Fibabank internet bankacılığına girilebilmesi mümkün oluyor. Telefon bilgileri değişen kişilerin ise bu bilgileri güncellemesi gerekiyor. Güncelleme işlemi için de banka şubelerine gidilmelidir. Fibabank şubesine giden kişiler bilgilerini güncellemek istediklerini müşteri temsilcilerine bildirmelidir. Ardından doldurulacak form ile telefon numarası güncellemesi yapılabilir.

Fibabanka İnternet Bankacılığı Eft Limiti

Fibabank internet bankacılığı ile yapılan EFT’nin limiti yapılan EFT türüne ve bireysel ya da kurumsal hesap olmasına göre değişiyor. Fibabank internet bankacılığı ile EFT yapılması hesap sahiplerine çok büyük avantaj sağlıyor. Bu kanalla EFT yapılabilmesi için banka şubeleri ve ATM’lere göre çok daha az işlem ücreti alınıyor. EFT yapılabilmesi için de bankanın koyduğu minimum ve maksimum işlem limitleri bulunuyor. EFT’nin minimum işlem limiti 5 TL’dir. Maksimum işlem limiti ise bireysel hesaplarda şu şekildedir:

  • Hesaba EFT işlem limiti 150.000 TL,
  • İsme EFT işlem limiti 100.000 TL,
  • Kredi kartına EFT işlem limiti 150.000 TL.

Bu EFT işlem limitleri kurumsal internet bankacılığında daha farklıdır. Fibabank’ın kurumsal internet bankacılığı için EFT işlem limitleri şöyledir:

  • Hesaba EFT işlem limit anlık 1.000.000 TL, günlük 5.000.000 TL,
  • İsme EFT işlem limiti anlık 250.000 TL, günlük 500.000,
  • Kredi kartına EFT işlem limiti anlık 250.000 TL, günlük 500.000 TL.

Fibabanka İnternet Bankacılığı Havale Limiti

Fibabank internet şubesinden havalenin limiti de yine EFT’de olduğu gibi yapılan havalenin türüne göre değişiyor. Fibabank müşterileri hesapları arası havalesi limitsiz şekilde yapabilir. Hem kurumsal hem de bireysel internet bankacılığında hesaplar arası yapılan havalede herhangi bir üst limit yoktur. Farklı hesaplara yapılan havalelerin ise limitleri bireysel ve kurumsal bankacılıkta farklıdır. Bireysel internet şubesinden yapılan havalelerin limitleri şöyledir:

  • Başka hesaba havale: 100.000 TL,
  • İsme havale: 50.000 TL.

Kurumsal internet bankacılığında ise havale işlemlerinin üst limitleri Fibabank tarafından şu şekilde belirlenmiştir:

  • Başka hesaba havale anlık 1.000.000 TL, günlük 5.000.000 TL,
  • İsme havale anlık 50.000 TL, günlük 50.000 TL.

Fibabanka İnternet Şubesi İle Havale Ve Eft İşlemleri Hangi Saatlerde Yapılabilir?

Fibabank internet bankacılığı işlem saatleri hangi işlemlerin yapılacağına göre değişiyor. Fibabank internet bankacılığı aracılığıyla pek çok bankacılık işleminin yapılabilmesine olanak tanıyor. Bu bankacılık işlemlerinin bazıları da günün her saatinde yapılıyor. Örneğin havale işlemi 7 gün 24 saat boyunca kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. EFT yapılabilmesi için ise belirlenmiş olan bir işlem saati vardır. EFT’ler 09:00 ile 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilebilir. Bu saatler dışında kalan zamanlarda da EFT talimatı verilebilmesi mümkündür. Fakat karşı tarafın hesabına bir sonraki işlem saatleri içerisinde para transferi gerçekleştirilecektir. Fibabank internet bankacılığı aracılığıyla yapılacak Swift işlemleri için ise bankanın belirlediği işlem saati 09:00 ile 15:00 arasındadır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz