Faizsiz Kredi Veren Bankalar
Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Günümüzde artık her insan ihtiyaçlarını gidermek için banka kredilerinden destek alıyor. Ancak; bazı durumlarda bankaların vermiş olduğu kredilerin geri ödemesi ana paranın oldukça üzerine çıkabiliyor. Bu gibi durumlarda ihtiyaçlarını farklı kanal üzerinden gidermek isteyen birçok kişi faizsiz kredi veren bankalar 2020 arayışına girmektedir. Biliyorsunuz ki bankaları en büyük gelir kaynaklarından birisi faizdir. Bankaların faizsiz kredi vermelerine biraz şaşıyor olabilirsiniz. Fakat; katılım bankaları konut, ihtiyaç, taşıt kredileri için faizsiz kredi seçenekleri sunmaktadır. Bu konu hakkındaki detaylar;

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde faizsiz kredi verme işlemini katılım bankaları üstleniyor. Kar payı üzerine çalışan bu bankalar, geri ödeme konusunda oldukça uygun planlar hazırlayabiliyor. Eğer başvuru şartlarına uyuyor ve gerekli belgelere sahipseniz aşağıdaki bankalar üzerinden faizsiz bir şekilde kredi çekebilirsiniz.

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi

Faizsiz kredi veren bankalar listemizin ilk sırasında Türkiye Finans katılım bankası yer almaktadır. “Dert Çözen Finansman!” sloganı ile bankacılık sektörüne giriş yapan Türkiye Finans, tüm kredi seçenekleri için faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Özellikle ihtiyaç kredisi konusunda tüketicilere yardımcı olan Türkiye Finans, başvurular için aşağıda yer alan adımların uygulanmasını talep ediyor;

 • Türkiye Finans ihtiyaç kredisi kampanyasına %2,21’den başlayan kar payı oranı üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Geri ödeme maksimum 36 ay vade üzerinden oluşturulabilir.
 • Sadece ihtiyaç kredisi ile sınırlı kalmayabilirsiniz. Gerekli şartları taşımanız durumunda Türkiye Finans’ın tüm Finansman kredilerini faizsiz bir şekilde kullanabilirsiniz*
 • Ürün ya da hizmet alımı için bu krediyi kullanmak istiyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda Türkiye Finans sizin adınıza tüm ürün ve hizmet alımlarınızı yürütebilir.
 • Başvurular öncelikle Türkiye Finans internet şubesi üzerinden yapılmaktadır. Bununla beraber mesajlar uygulaması üzerinden “ÇÖZÜM” yazıp bir boşluk bırakarak T.C. Kimlik Numarasını yazan kişiler, 2310’a SMS göndermeleri durumunda Türkiye Finans İhtiyaç kredisine başvuruda bulunabilirler.

Vakıf Katılım Tüketici Finansmanı

Katılım Bankacılığı alanında büyük bir müşteri kitlesine sahip olan Vakıf Katılım, tüketicilere tamamen ücretsiz bir şekilde kredi desteği sunuyor. Başta elektronik cihazlar olmak üzere beyaz eşya, mobilya gibi tüm ihtiyaçlarınız için kullanılabilir olan bu kredinin kar payı oranı %3,25’dir. Maksimum 10,000 TL’ye kadar verilen tüketici finansman kredisinde geri ödeme 36 ay vade üzerinden yapılıyor! Başvurular, ülkemizde bulunan tüm Vakıf Katılım şubeleri üzerinden alınmaktadır.

Kuveyt Türk Tüketici Finansman Kredisi

Faizsiz kredi veren bankalar 2020 içerisinde bu akımı başlatan ilk bankanın Kuveyt Türk olduğunu söyleyebiliriz. İslami usullere göre yönetilen bu banka, genel olarak hac, umre, eğitim ve seyahat gibi alanlarda ihtiyaç kredisi veriyor. Kar payı sistemi ile çalışan Kuveyt Türk, ihtiyaç kredisini %2,25 kar payı üzerinden sunuyor. 48 ay vade sınırı bulunan tüketici finansman kredisinin başvuruları Kuveyt Türk şubeleri üzerinden yapılıyor.

Albaraka Türk Her İhtiyaca Göre Kredi

Bir katılım bankası olan Albaraka Türk, her ihtiyaca yönelik faizsiz kredi fırsatı sunuyor. 10,000 TL’ye kadar sunulan kredi oldukça uygun kar payı oranları üzerinden alınabiliyor. Albaraka Türk, ihtiyaç kredisi için 36 ay vade üzerinden sabit %3,00 kar payı oranı uyguluyor. Başvuru evraklarını eksiksiz bir şekilde tamamlayan kişiler, 24 saat içerisinde kredilerini teslim elden ya da banka hesapları üzerinden teslim alabiliyor.

Gerekli Belge ve Şartlar Nelerdir?

Faizsiz kredi veren bankalar 2020 üzerine yaptığımız araştırmalarda 4 bankanın bu tarz etkinliğe sahip olduğunu gördük. Bankalar maalesef ki her başvuruda bulunan kişilere kredi vermemektedir. Kredi başvurusu sırasında uyulması gereken bazı belge ve şartlar bulunmaktadır.

Gerekli Belgeler Nelerdir?

Faizsiz kredi alabilmek için öncelikle bazı belgeleri toplamanız gerekiyor. Aşağıda yer alan belgeler olmadan kredi başvurusunda bulunursanız kredi başvurunuzun otomatik olarak red edildiğini görebilirsiniz.

 • Başvuruda bulunacak kişiye ait nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi
 • Belgelenebilir bir gelir belgesi, maaş bordrosu, vergi levhası, bilanço ya da gelir tablosu
 • Eğer kredi bir ürün ya da hizmet alımında kullanılacak ise finansmana ait promo fatura

Gerekli Şartlar Nelerdir?

Faizsiz kredi veren bankalar üzerine yapmış olduğumuz araştırmada tüm bankaların hemen hemen aynı şartları taşıdığını görüyoruz. Aranan şartları şu şekilde özetleyebiliriz;

 • Faizsiz kredi kampanyalarından faydalanacak kişilerin kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor.
 • Kredi eğer tarım alanında kullanılacak ise kredi başvurusunda bulunacak kişinin kırsal kesim içerisinde ikamet etmesi gerekiyor.
 • Bankalar, vermiş olduğu krediyi güvence altına almak için başvuruda bulunan kişilerden gelir belgesi ya da bilanço talep etmektedir.
 • Kredi başvurusunda bulunacak kişinin kredi kayıt bürosuna göre düşük kredi notuna sahip olmaması gerekiyor.

Kredi kayıt bürosu, ülkemizdeki 9 büyük bankanın birleşmesi sonucunda ortaya çıkmış bir girişimdir. Bu büro, bir kişinin tüm bankacılık geçmişi hakkında bilgiler vermektedir. Bir bankadan olumsuz geri dönüş almanız diğer bankacılık işlemlerinin de olumsuz etkilenmesine neden olmakta.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz