Konut teminatlı kredi alabileceğiniz bankalar, ihtiyaçlarınıza yönelik olarak ipotekli kredi kampanyaları sunmaktadır. Krediyi kullanabilmek için öncelikle size ait bir konutunuzun bulunması gerekmektedir. Teminat olarak göstereceğiniz malın şahsınıza ait olması, ev ipotekli kredi veren bankalar tarafından daha olumlu karşılanmaktadır. Günümüzde kimi bankalar ipotek gösterdiğiniz malın %50‘si tutarında kredi verirken kimi bankalar da %75-%80 gibi oranlarla kredi imkânı sağlayabilmektedir. Evinizi ipotek göstermeniz bankalardan alacağınız yüksek tutarlı kredi miktarları için size avantaj oluşturmaktadır. Bankalardan yapacağınız bireysel kredi başvurularınızda uzun vade olanaklarına sahip olabilirsiniz.

120 Ay Vadeli Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi

Konut teminatlı 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi ile evinizi ipotek göstererek yüksek vadeli kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Teminatlı konut kredisini, bir veya birden fazla konutunuzu ipotek tesis etme yoluyla alınan kredi olarak tanımlamak mümkündür. İpotekli krediden yararlanabilmek için taşınmaza ait tapu sicil kaydı bulunmalıdır. Örneğin QNB Finansbank ile KOBİ destek kredileri hizmeti altında finansal destek almanız mümkündür. Ev, iş yeri ya da arsa teminatı göstererek 120 aya varan vade seçenekleri ve cazip faiz oranlarından Finansbank taksitli ticari krediye başvurarak yararlanabilirsiniz. Kampanya ile 1 milyon TL’ye kadar TL cinsinden kredi kullanım imkânı vardır. Özellikle gelir belgesi sunamayan ev hanımları veya öğrenciler teminatlı kredileri kullanarak finansal destek alabilirler. Krediye başvurmak için Finansbank şubesine gitmek gerekmektedir.

Taksitli Ticari Kredi Özellikleri

 • Cirosu 20 milyon TL’ye kadar olan iş yerleri krediyi kullanabilir.
 • Kredi için ev, iş yeri ya arsa ipotek edilmelidir.
 • Teminatlı konut ya da iş yerinin %75’ine kadar kredi alınabilir. Arsa da ise %50’sine kadar olarak belirlenmiştir.
 • Teminat gösterilen yere göre banka tarafından belirlenen sigortalar yaptırılacaktır.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası teminatlı ihtiyaç kredisi kampanyası ile gayrimenkul teminatı gösterdiğiniz takdirde ihtiyacınız olan krediyi size sağlamaktadır. Konut, arsa veya aracınızı ipotek ettirme şartı ile kredi alabilirsiniz. Ziraat bankası bireysel finansman kredisi ile yüksek tutardaki ihtiyaçlarınızı uzun vade ve düşük tutarlı ödeme imkânlarından yararlanabilirsiniz.

Kredi Özellikleri

Uzun vade olanakları ile ödeme yapabileceğiniz kredi için birtakım özellikler ve şartlar bulunmaktadır.

 • Konut için belirlenen ekspertiz değerinin %80’i, işletme için ekspertiz değerinin %75’i, imarlı arsa için ise %50’si kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • 60 aya varan vade seçenekleri bulunur.
 • Krediye konu olan gayrimenkul üzerinde teminat bulunur.
 • Banka gerekli gördüğü durumlarda ek talepler de bulunabilir.
 • Vade süresi boyunca geçerli konut, hayat ve zorunlu deprem sigortasına sahip olursunuz.

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi hesaplama, bankanın resmi web sitesindeki Tüketici Kredisi Hesaplama Aracı kullanılarak yapılabilmektedir. Yararlanmak istediğiniz kredi türünü belirleyerek, kredi tutarı, ödeme sıklığı, vade ve faiz oranını belirleyerek ödeme planınızı oluşturabilirsiniz. Örneğin 60 ay vadeli 30.000 TL’lik kredi almak istiyorsanız faiz oranı %1,59 aylık ödeyeceğiniz tutar ise 843, 92 TL olacaktır.

Başvuru Belgeleri

İhtiyaç kredisi alabilmeniz için banka sizden birtakım belgeler talep edecektir.

 • Kredi için başvuru dilekçesi
 • Kimlik, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopilerinden birisi
 • İkamet belgesi
 • Maaş bordrosu
 • Serbest çalışan kişiler için çalışır belgesi
 • Teminat gösterilecek gayrimenkule ait tapu veya alım satım belgesi fotokopileri
 • Teminat yetersiz kalacağı takdirde kefil istendiğinde kefil için Kimlik, ikamet belgesi ve maaş bordrosu
 • Eğer ortak bir iş yeriniz varsa ve işletme kredisi alınacak ise ortağa ait sözleşme ve eklerinin fotokopisi

Halkbank’tan İpotekli İhtiyaç Kredisi

Halkbank ev ipotekli ihtiyaç kredisi, müşterilerine konutlarını teminat göstermeleri koşulu ile finansal destek sunmaktadır. Mortgage yasal mevzuatı çerçevesinde hizmet veren Halkbank kredi fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız ipotek ettireceğiniz konutun ekspertiz değeri üzerinden hesaplama yapılacağını bilmelisiniz. Alabileceğiniz ihtiyaç kredisi, evin ekspertiz değerinin %80’i kadar olacaktır. Aynı zamanda teminat göstereceğiniz ev üzerinde 1. derece ipotek bulunma koşulu vardır. Halkbank’ın sunduğu kampaya ile maksimum kredi vadesi 60 aydır. Güncel verilere göre 100.000 TL’lik 60 ay vadeli krediye başvurduğunuzda aylık taksit miktarı 2.665,33 TL; faiz oranı ise %1,47 olacaktır. Buna ek olarak 500 TL kredi tahsis ücreti ve 955,76 TL diğer masraflar ücreti de söz konusudur. Eğer daha yüksek tutarlarda kredi çekmek istiyorsanız Halkbank şubelerinden birine gitmeniz gerekecektir.

Halkbank Kredi Hesaplama

Halkbank alınacak kredi tutarı belirleme, bankanın internet sitesinde bulunan hesaplama aracını kullanarak yapılabilmektedir. Kredini türünü ‘İHTİYAÇ’ olarak belirleyerek kredi tutarı ve aylık taksit tutarı üzerinden hesaplayabilirsiniz. Örneğin almak istediğiniz krediyi 15.000 TL 60 ay vadeli olarak belirlediğinizde aylık ödemeniz 453,52 TL; faiz oranı ise %1,84 TL olacaktır.

Vakıfbank İpotek Karşılığı İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank ihtiyaç kredisi ile yüksek tutarlı nakit ihtiyacını karşılamak isteyenlere teminat karşılığında taksitle ödeme imkânları sunmaktadır. İpotek karşılığında taksitli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bu şekilde sahip olduğunuz gayrimenkulü teminat olarak göstererek ev için ipotekli kredi fırsatlarından da yararlanmış ve finansal destek sağlamış olursunuz.

Kredi Özellikleri

Taksitli olarak uzun vadede yararlanabileceğiniz ihtiyaç kredisinin belirli özellikleri ve şartları bulunmaktadır.

 • 60 aya varan vadeden yararlanarak ödemelerinizi 3 aylık dönemlerle yapabilirsiniz.
 • Kredi düzenli gelire sahip ve finansal geçmişinde problem olmayan kişiler tarafından kullanılabilir.
 • Kredi çekiyorsanız Hayat Sigortanız ve her yıl yenilenen Konut Paket Sigortası da sağlanmaktadır.
 • Maksimum alacağınız kredi, teminat gösterilen gayrimenkulün ekspertiz değerinin %80’i kadar olabilir.

Vakıfbank Ev İpotekli Kredi

Vakıfbank alınacak kredi tutarı belirleme konusunda İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisinden yararlanılıyorsa vade seçenekleri 3-60 ay arasında değişmekte, faiz oranı ise %1,59 olmaktadır.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi ile kendinize veya bir yakınınıza ait bir evi teminat göstererek yüklü miktardaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kredi Koşulları

Kredi imkânından faydalanabilmeniz için bankanın istediği koşulları sağlamanız gerekmektedir.

 • 18 yaşını geçmiş olmanız ve finansal sicilinizin temiz olması gerekir.
 • Gelir belgesi göstermeniz gerekir.
 • Kredi taksit tutarınızın evinizin aylık ortalama gelirinin %50’sini geçmemesi gerekir.
 • İpotek olarak konut ya da işletme gösterilmelidir.
 • Kredide Hayat Sigortası bulunmaktadır.

Başvuru Belgeleri

 • Kimlik belgesi, sürücü belgesi ya da pasaport aslı/fotokopisi
 • Adresinizi kontrol amaçlı belge (Gerekirse)
 • Gelir durumu belgesi

Akbank Kredi Hesaplama

Akbank alınacak kredi tutarı belirleme işlemi gerçekleştirilirken İhtiyaç Kredisi adı altındaki seçeneklere bakılmalıdır. Akbank resmi web sitesi üzerinden hesaplama aracı kullanarak ev ipotekli kredi için alabileceğiniz kredi tutarınızı ve size uygun vade seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Örneğin 20.000 TL’lik bir kredi tutarı istediğinizde vadeyi maksimum 60 ay olarak seçme imkânı bulunur. Alacağınız bu kredide faiz oranı %2; aylık ödeyeceğiniz taksit ise 632 TL olacaktır.

En Uygun Kredi Hesaplama

Uyguna alınacak kredi miktarını belirleme konusunda bankaların internet siteleri üzerinden araştırmalar yapabilirsiniz ya da sizin için en uygun krediyi bulan arama motorları üzerinden kredi kredi tutarlarınızı belirleyebilirsiniz. Bu şekilde hizmet veren https://www.hangikredi.com/kredi/hesaplama-araclari web sitesini kullandığınızda bankaların kredilerini görebilir, aylık taksite göre veya faiz oranına göre hesaplama yapabilirsiniz. Örneğin arama motoru üzerinden kredi türünü ihtiyaç kredisi, kredi tutarınızı 25.000 TL olarak girdiğinizde Türkiye İş Bankası’nın 60 ay vadeyle %1,75 oranında faiz oranıyla ihtiyaç kredisi karşınıza çıkmaktadır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz