Çalışmayan ev hanımlarının kredi kullanabileceği bankalar üzerinden gelir belgesi göstermeye gerek kalmadan kredi çekilebilir. Aslında bu kredi imkanlarından sadece ev hanımları değil çalışmayan herkes gelir belgesi göstermesine gerek kalmadan yararlanabilir. Gelir belgesiz kredi imkanlarını doğrudan sunan bankalar olduğu gibi kefil, ipotek gibi farklı yollarla krediler de ev hanımları tarafından tüm bankalar üzerinden kullanılabilir.

Ayrıca diğer bir yol ise internet ya da mobil uygulama üzerinden ihtiyaç kredisi başvuru yapmayı da ev hanımları kullanılabilir. Birçok banka şubeden kullanılan kredileri için gelir belgesi istese de online kredi başvurularında herhangi bir belge talep etmez.

Örneğin Şekerbank, Yapı Kredi gibi bankalar üzerinden gelir belgesi olmadan şubeden kredi kullanamazsınız. Ancak online olarak bu bankaların sitelerin girerek ihtiyaç kredisine başvuru yaparsanız gelir belgesi gerekmeden kredi çekebilirsiniz. Tavsiyemiz aşağıda ev hanımlarına kredi veren bankalar üzerinden kredi almaya çalışmanız ya da bankaların online platformlarından ihtiyaç kredisi başvuru yapmanızdır. İşte güncel gelir belgesiz kredi veren bankaların listesi şu şekildedir;

 • Aktif Bank
 • CEPTETEB
 • İNG Bank
 • Enpara
 • Fibabanka
 • Vakıfbank

Aktif Bank Ev Hanımlarına Kredi

Aktif Bank N Kolay Kredi ile ihtiyaç duyduğun an kredin yanında. Kredi notunu dert etmeyen Aktif Bank ile 3 adımlık başvuru sürecini tamamlayarak N Kolay Kredinin sahibi olabilirsiniz. En az 2.000 TL en fazla ise 30.000 TL kredi fırsatı sunan Aktif Bank 3 aydan 60 aya varan vade seçenekleri de sunmakta. Bu kredinin faiz oranları ise %2,49 ile %2,79 arasında değişim göstermekte. Aktif Bank N Kolay Kredi başvuruları iki farklı şekilde yapılmaktadır. Eğer Aktif Bank müşterisiyseniz;

 • nkolaykredi.com adresine gidin.
 • Ana sayfada yer alan kısma ihtiyacın kadar tutarı gir ve taksit miktarını belirle
 • Karşına çıkan formda yer alan T.C kimlik numaranı, cep telefonu numaranı ve e-posta adresini gir.
 • Gerekli onayları yaparak başvurunu tamamla.

Banka değerlendirmesi sonucunda kredin onaylanırsa eğer daha önceden Passolig Banka Kart veya bankada imzaladığın Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi var ise paran hesabına anında yatacaktır. Ancak daha bu durumlara dahil değilsen banka sizi arayarak dilediğiniz yere kurye göndermektedir. Kurye tarafından size teslim edilen belgeleri imzaladığınızda paranız anında hesabınıza aktarılacaktır.

Eğer daha önceden Aktif Bank ürünü hiç kullanmadıysanız yukarıda yer alan adımları uygulamalısınız. Banka tarafından kredinizin onaylanması halinde ise müsait olduğunuz bir zaman dilediğiniz noktaya kurye ile N Kolay Banka Kartı ve Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi (bireysel müşteriler) gönderilmektedir. Gerekli onay ve imza işlemleri tamamlandığı bilgisi bankaya iletildiği an paranız hesabınıza aktarılacaktır.

CEPTETEB Ev Hanımlarına Kredi

TEB ev hanımlarına ihtiyaç kredilerini CEPTETEB üzerinden vermektedir. %1,69’dan başlayan faiz oranları ile 40.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınıza çözüm oluşturabilirsiniz. Üstelik tahsis ücreti de alınmamaktadır. 60 aya varan vade seçenekleri sunan CEPTETEB ihtiyaç kredisi başvuruları online olarak yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için;

 • cepteteb.com.tr adresine gidiniz.
 • Ürünler menüsünden ihtiyaç kredisini seçin
 • Hemen başvur seçeneğine tıklayınız.
 • C kimlik numaranızı, cep telefonu numaranızı ve sayfada yer alan güvenlik kodunu girerek devam et seçeneğine tıklayın.
 • Sonraki aşamalarda kredi bilgileri, çalışma/gelir/adres bilgileri, ürün bilgileri, kimlik bilgileri, ziyaret adresi ve özet kısımlarında sizden istenen bilgileri doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

CEPTETEB online başvurular ortalama 3 dakika içerisinde sonuçlanmaktadır. Ayrıca başvurularınızı ana sayfada yer alan “Başvurum Nerede” kısmından takip edebilirsiniz.

İNG Bank Ev Hanımlarına Kredi

İNG Bank ihtiyaç kredisi ile 60 aya varan vade seçenekleri ile 50.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Başvurular bankanın resmi sitesi üzerinden yapılmaktadır. Ev hanımlarını bu krediden faydalanması için kefil ya da teminat göstermesi gerekmektedir. %1,79 faiz oranları ile İNG Bank ihtiyaç kredisinden faydalanmak kredi notunuzun da iyi bir puanda olması gerekmektedir.

Enpara.com Ev Hanımlarına Kredi

QNB Finansbank Enpara.com üzerinden 60.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alan Enpara, ihtiyaç kredisi ile en az 1.000 TL en fazla 60.000 TL verilip 60 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır. Faiz oranları ise %2,10 ile %2,30 oranında değişmektedir. Faiz oranı hesaplamasını ve ödenmesi gereken aylık tutarları Enpara.com’da bulunan hesaplama aracını kullanarak yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapıldığı için herhangi bir gelir belgesi talebi de istenmemektedir. Ancak gerekli görülen durumlarda kefil bulmanız istenebilir. Enpara.com ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için;

 • qnbfinansbank.enpara.com adresine gidiniz.
 • Sağ üst kısımda yer alan başvuru kısmına geliniz.
 • Karşınıza çıkan seçeneklerden “Nakit ihtiyacım için masrafsız ve düşük faizli bir ihtiyaç kredisi kullanmak” seçeneğine seçin ve devam butonuna tıklayın.
 • Sonraki adımda ihtiyacınız olan kredi tutarını ve kaç vade istediğinizi belirtin
 • Son olarak karşınıza çıkan formda yer alan bilgileri doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Enpara.com ihtiyaç kredilerinden kredi tahsis ücreti, dosya masrafı gibi ücretler alamamaktadır. Ayrıca en cazip faiz oranı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Online olarak yapılan başvurular ortalama olarak 1-2 dakika içerisinde değerlendirilerek geri dönüş yapılsa da en geç 8 saat içerisinde kredinizin onaylanıp onaylanmadığı hakkında ki bilgiyi SMS ve e-posta aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Kredi taksiti ödemelerinizi ise Enpara.com İnternet Şubeleri, mobil şube, QNB Finansbank ATM’leri veya Enpara.com Çözüm Merkezi (0850 222 36 63) üzerinden ödeyebilirsiniz.

Fibabanka Ev Hanımlarına Kefil İle Kredi

Fibabanka kefil göstererek ihtiyaç kredisi dönemlik olarak sunulan bir hizmettir. Kefil olarak gösterdiğiniz kişinin kredi puanı yüksek olup düzenli bir geliri var ise talep ettiğiniz kredinin kabul edilme olasılığı artmaktadır. Kredi üst limiti olarak 10.000 TL belirlenirken en fazla 24 aya kadar vade seçeneği sunulmuştur.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi

Vakıfbank çalışmayan ev hanımlarına kredi imkanı veren bankalar arasındadır. Özellikle çalışmayan ev hanımlarının kredi çekerken en çok yakındığı konuların başında gelir belgesi gelmektedir. Birçok banka kredi verirken gelir belgesi talebinde bulunur ancak çalışmayan ev hanımlarının bu belgesi bulunmadığı için kredi çekemez. Vakıfbank ise teminat veya kefil gösterilmesi durumunda ev hanımlarına kredi verebilmektedir. Bu kapsamda 30.000 TL’ye kadar ve 36 aya varan vade seçenekleri ile Vakıfbank ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvuruları internet sitesi üzerinden yapılmakla birlikte faiz oranlar %2,05’den başlamaktadır.

Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi

Girişimci kadınlara KOSGEB kredisi ile iş kurma imkanı tanınmaktadır. İş kurmak isteyen kadınlar 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar geri ödemeli kredi imkanından yararlanabilir. Kredi faizsiz ve 60 ay vade seçeneklerden yararlanarak çekilebilir. Krediyi çekmek isteyen kadınların iş fikri olması, KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırması, KOSGEB eğitimini başarılı şekilde bitirmeleri ve iş planını hazırlayarak gerekli evraklarla hibe ve kredi başvurularını yapmaları gerekir. Eğer ev hanımı iseniz ve bir iş planınız varsa bankalar yerine KOSGEB üzerinden kredi çekebilirsiniz. Kredisi onaylanan kadınlar anlaşmalı bankalara giderek kredilerini çekebilirler.

Ev Hanımlarının Kredi Gereksinimleri

Ev hanımlarının bankalardan kredi çekebilmesi için ilk başta kredi notuna bakılacaktır. Kredi notu iyi olan ev hanımlarının kredi başvuruları onaylanırken, kredi notu düşük veya sıfır olanların kredi başvuruları reddedilecektir. Eğer ev hanımı iseniz ve bankaların bundan önce kredi, kredi kartı, mevduat gibi hizmetlerini kullanmadıysanız kredi notunuz sıfır olacaktır. Ayrıca bundan önce kredi ya da kredi kartı kullanıyor ve ödemelerinizde gecikme oluyorsa bu durumda da kredi notunuz düşük hesaplanacaktır. Her iki durumda da kredi kullanmanız çok zordur. Ancak eğer kredi notunuz sıfır veya düşük ise aşağıdaki yolları kullanarak ev hanımlarına kredi veren bankalar üzerinden kredi çekebilirsiniz;

 • Anne, baba ya da eşten kalan aylıklar ile kredi çekilebilir. Bu aylığınızı gelir olarak göstererek kredi çekme ihtimalinizi yükseltebilirsiniz.
 • Kira gibi ek gelirleriniz varsa bunları da gelir yerine gösterebilirsiniz. Böylelikle krediyi bankalardan daha kolay alabilirsiniz.
 • Çalışmayan bir ev hanımı iseniz kefil göstererek kredi çekebilirsiniz. Kredinize kefil olacak kredi notu yüksek ve aylık geliri olan yakınınız olması gerekir.
 • Eğer üzerinize kayıtlı ev, arsa, değerli eşyalar varsa bunları ipotek ettirerek kredi çekebilirsiniz.
Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz