Esnaflar tarafından işletmelerinin büyütülmesi, borçlarının kapatılması, daha çok kişiye hizmet verilmesi ve cironun artırılmasını destekleyici krediler veriliyor. Borçlar alınırken çok yüksek faiz oranları belirlenmesi yerine, esnafa destek kredileri adı altında normalden çok daha düşük faiz oranlarıyla kredi talebinde bulunulması mümkün oluyor. Bireysel müşteri hesabı yerine, kurumsal müşteri hesabı oluşturulmasını sağlayan bankalar tarafından kredilere dair detaylı açıklamalar yapılıyor.

Hangi bankanın ne kadar faiz oranı belirlediği, minimum ve maksimum kaç bin Türk Lirası tutarında kredi verebileceğine dair güncel detaylara erişebilirsiniz. Bazı bankalar tarafından ödeme planlarında kurumun çalışma sürecine uygun şekilde özel esnek ödeme planlarının belirlenmesi için de bir kolaylık sağlanabiliyor. Esnaflar tarafından kredi faizlerinin daha da düşürülmesi amacıyla, şube yetkilileriyle görüşülerek vade düzenlemelerinin avantajlı hale getirilmesi mümkündür.

Hangi Şartlarla Faiz İndirimli Kredi Alınabilir?

QNB Finansbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Garanti Bankası gibi sektörün önde gelen kuruluşları tarafından verilen esnaf destek kredilerinden yararlanmak için şartları karşılamanız gerekiyor. Borcun bulunmaması, kredi notunun yüksek olması, önceki kredilerin sorunsuz ödenmiş olması, vergi levhası kaydı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası kaydı, vergi ödemelerinde sorun bulunmaması, daha önce hiç kara listede bulunulmamış olmasına dair şartlar bulunuyor.

Garanti Bankası Esnada Düşük Faizli Kredi

Garanti Bankası BBVA ile yapacağınız görüşmede, şube yetkilileri tarafından özellikle bankanın kaç bin TL ile kaç bin TL arasında kredi çekimine izin verdiği bilgisi vurgulanacaktır. Garanti Bankası’nın KOBİ kredisi veya esnaf destek kredisi olarak tanımlanan kampanyasından yararlanmak amacıyla yapacağınız girişimlerde, bankadan en az 3 bin TL kredi çekebiliyorsunuz.

Kredi alımında esnaflar için belirlenen maksimum esnaf destek kredisi tutarı ise 100.000 Türk Lirası olarak sınırlandırılmıştır. Ödemelerin yapılması için kullanıma sunulan vadeler ise 24 ay ile 60 ay arasında değişiklik gösteriyor. Daha az veya daha fazla vade yapılmasına yönelik talepte bulunulamıyor.

QNB Finansbank Esnafa Düşük Faizli Kredi

QNB Finansbank tarafından Türkiye genelinde müşterilere özel olarak pek çok kampanya arasında direkt olarak düşük faiz verilen krediler arasında “Esnaf kredisi” yer alıyor. Bu kredi türüyle ilgili başvuruda bulunulmasıyla birlikte bazı ayrıcalıklar tanınacak, ihtiyaç kredisinden farklı olarak özellikle sonraki ilk ödeme işleminin en erken 3 ay sonra yapılması mümkün olacaktır. Ayrıca çok daha düşük faizler verildiği için, normalde ödemeniz gerekli olacak toplam maliyet tutarından düşük olan ödemeler yapmanız için ayrıcalık sağlanıyor.

Ayrıcalıkların her birinden, henüz QNB Finansbank müşterisi olmayan fakat hesap açılmasıyla ilgili başvuruda bulunan müşteriler de hızlı bir şekilde faydalanabiliyor. Kurumun belirlediği ödeme planlamalarına uyarak, aylık ödeme planlamaları veya farklı vadeler belirleyerek ödeme işlemlerini gerçekleştirme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Düşük Faizli Esnaf Kredileri

Ziraat Bankası, yüz binlerce vatandaş tarafından özellikle diğer pek çok kuruma kıyasla daha düşük faiz oranlarıyla kredi vermesi nedeniyle sık sık tercih edilen bir bankadır. Özellikle esnaflar, KOBİ’ler ve tarımla ilgilenecek olan vatandaşlara milyonlarca TL tutarında düzenli desteklerin yapıldığı resmi kurum olmasıyla dikkat çekiyor. İhtiyaç kredisi adı altında çekilecek olan 100.000 Türk Lirası gibi bir kredide, ortalamanın çok altında kredi faiz oranlarıyla hizmet alınmasını sağlıyor.

Minimum başvuru tutarı ve maksimum başvuru tutarına bağlı olarak, sizinle ilgili istenen bilgilerin edinilmesinin ardından kredinin verilmesiyle ilgili girişimlerde bulunulabiliyor. KOBİ destek kredileri adı altında binlerce TL tutarında nakde sahip olabilir, çalışmalarınızı daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. Ödeme planlarında esneklik sağlayan, tüm müşterilerinin ödemelere dair hiçbir sorun yaşamamasını sağlayan kurumun 3 aylık vadelerde ödeme planları oluşturma olanağı da bulunuyor.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz