QNG Finansbank Enpara birikim hesabı, Finansbank’ın bir parçası olan ve şubesiz bankacılık hizmeti sunan Enpara.com’un kendine göre avantajları bulunan pek çok hesap türünden biridir. Çoğunlukla Enpara vadeli hesapla karıştırılan Enpara birikim hesabı ile vadeli hesap arasındaki fark şudur ki birikim hesabında yatırılan parayı müşteri istediği anda çekebilirken vadeli hesapta müşteri 45-90-18 gün gibi bir vade belirler ve bu vade dolmadan parasını çekemez. Enpara birikim hesabı açmak için ilk önce Finansbank internet bankacılığı şubesi üyesi olmak gerekmektedir.

Enpara müşterisi olmak Enpara.com internet sitesinden ve Enpara Mobil uygulamasından yapılabilen bir işlem olduğu gibi Enpara Çözüm Merkezi üzerinden de yapılabilir.

QNB Finansbank Enpara Hesabı Açmak

Enpara hesabı açmak, Enpara birikim hesabı sahibi olmak için ilk adımdır ve bu işlemi gerçekleştirmek için https://www.qnbfinansbank.enpara.com/ adresine gidildikten ve ‘’Müşteri Olmak İstiyorum’’ başlığı altındaki ‘’Başvur’’ butonuna tıklandıktan sonra açılan sayfada kullanıcıdan başvuru amacını belirlemesi istenir. Seçenekler şu şekildedir:

 • EFT, havale ve ödeme işlemlerini hiçbir masraf olmadan gerçekleştirmek,
 • Birikimler için yüksek faiz oranlarından yararlanmak,
 • Yıllık aidatı bulunmayan kredi kartı almak,
 • Nakit ihtiyacı için düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanmak.

Bu seçeneklerden birinin yanındaki kutucuk işaretlendikten sonra ‘’Devam’’ tuşuna basılarak ikinci aşamaya geçilir. Bu aşamada istenen bilgiler:

 • TC. kimlik No,
 • Cep telefonu,
 • Doğum tarihi şeklindedir. Daha sonra tekrar ‘’Devam’’ tuşuna basılır. Bu aşamayı geçmek için 18 yaşını doldurmuş olma şartı aranır.

Devam denildikten sonra sistem tarafından, numarası girilen cep telefonuna bir SMS mesajı gönderilir. Bir şifre barındıran bu mesajdaki şifre, internet sitesi sayfasındaki gerekli yere yazılır. Bundan sonraki aşamada e-posta adresini girmek gerekir.

İlerlendiği zaman açılacak olan sayfada çalışma durumu ve eğitim durumunun belirtilmesi istenecektir. Enpara üyeliğinin tamamlanması, Enpara Kart sahibi olunması ve Enpara birikim hesabı açılabilmesi için son aşama bir banka görevlisinin başvuran kişinin evini ziyaret etmesi ve bazı belgelerin doldurulmasıdır. Bu yüzden son aşamada başvuranın ikamet ettiği adresi, iletişim adresini ve ziyaret için uygun olduğu tarihi girmesi istenir. Bu şekilde üyelik işlemi sonlandırılır.

Enpara Üzerinden Birikim Hesabı Açmak

Enpara birikim hesabı açmak, Enpara.com üyeliği alındıktan sonra izlenecek olan adımdır ve şu şekilde yapılabilmektedir:

 • https://www.qnbfinasbank.enpara.com sitesine girildikten sonra internet şubesine T.C. kimlik No ile giriş yapılır.
 • Ana menüdeki ‘’Ürünler’’ sekmesinin üzerine gelinir ve açılan menüden ‘’Hesaplar’’ seçilir.
 • ‘’Yeni Hesap Aç’’ butonuna tıklanır ve açılan hesap seçeneklerinden ‘’Birikim Hesabı’’ seçilir.
 • Bu aşamada ekrana bir video gelecektir. Bu videoda birikim hesabının avantajları ve hesabın nasıl işlediği anlatılmaktadır. İstenirse bu video izlenir veya videonun transkripti okunarak ‘’’Devam’’ denir.

Burada birikim TL hesabı açılışı başlıklı bir form açılacaktır be formda birikim amacı (ev, işyeri), yatırılması hedeflenen birikim tutarı ve hesap adı bilgileri girilerek hesap açma işlemi tamamlanır.

Enpara Birikim Hesabı Nasıl İşler?

Enpara birikim hesabı her gece 23.00-05.00 arasında günlük bir faiz uygulayarak bu faiz tutarını ertesi sabah hesaba işlemektedir. Hesap sahibi faizin işlediği bu saatlerde parasını çekememektedir. Bu saatler dışında istendiği zamana bankadan çekilebilen paranın üzerine uygulanan günlük faiz, günden güne değişebilmektedir. Para çekim işlemi QNB Finansbank ATM’lerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

Enpara Birikim Hesabı Avantajları Nelerdir?

Enpara birikim hesabı ayrıcalıkları şu şekilde listelenebilir:

 • Enpara birikim hesabı sayesinde uygulanan günlük faizle sürekli olarak para biriktirmek mümkündür.
 • İstenildiği zaman para çekme fırsatı sayesinde faiz kazancından kayıp olmaz.
 • Site ve mobil uygulama tasarımlarının basitliği sayesinde uzun işlem menüleri içerisinde kaybolunmaz, anlaşılır ara yüzlerde işlemler hızlıca halledilir.
 • com şubesiz bir bankacılık hizmeti olduğu için diğer bankalarda işlem ücretleri şeklinde yansıtılan şubelere ait elektrik, su ve personel maaşları yoktur. Bu nedenle Enpara birikim hesabında işlem ücretleri yoktur ve kredi faizleri düşüktür.

Enpara Müşteri Hizmetleri

Enpara müşteri hizmetleri merkezi, Enpara her ne kadar basit bir ara yüze ve anlaşılır şart ve koşul belgelerine sahip olsa da müşterilerin kafalarında oluşabilen soruları cevaplamak için 0850 222 3663 numarasından hizmet verir. Yalnızca Enpara birikim hesabı hakkındaki sorulara cevap vermek amacını taşımayıp şikayet ve önerileri de dinleyen çağrı merkezi elemanlarında numara arandıktan en fazla 30 saniyeler içerisinde bağlanılacaktır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz