Enpara ATM kartı diğer bankamatik kartlarıyla birçok hesaptan işlem yapabilir, online ya da mağazalardan alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Enpara bankamatik kartı başvurusu için öncelikle Enpara uygulamasından yararlanmak istediğinizi bankanın resmi web adresi üzerinden belirtmelisiniz. Enpara bankamatik kartı ve hesabı açmak için QNB Finansbank müşterisi olmanıza da gerek yoktur. Enpara hizmetinden tüzel kişiler, işletmeler ya da kurumlar doğrudan faydalanamazlar. Enpara şubesiz bankacılık hizmeti sadece gerçek kişiler için tanımlanmıştır. Bu nedenle herhangi bir şirket hesabı açılamaz. Bunun yerine şirketin yetki verdiği kişi ya da kişiler Enpara hizmetinin ön gördüğü biçimde bankacılık işlemlerini şirketleri adına gerçekleştirebilmektedirler.

Enpara Banka Kartı Avantajları Nelerdir?

Encard bankamatik kartı avantajları kapsamı kampanyalar özelinde farklılık gösterebilir. Şubesiz bankacılığın tüm avantajlarıyla birlikte Encard ile:

  • İnternet veya mağaza alışverişlerinde
  • BKM Express işlemlerinde ve
  • Tüm Atm işlemleri

Gerçekleştirilebilmektedir. Hesap açma işlemlerinizin ardından kartınız tarafınıza gönderilir. Enpara hesap açma başvurusu yapıldıktan sonra QNB Finansbank temsilcileri sizinle yüz yüze görüşme talebinde bulunacaktır. Yapılan görüşmenin ardından hesap açma işlemlerinizin onayı ya da reddi size bildirilir.

Kimler Enpara Bankamatik Kartı Alabilir?

Enpara bankamatik kartı başvurusu gerçekleştiren herkes Enpara hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Finansbank müşteri olmanıza gerek kalmadan şubesiz bankacılık hizmetinden yararlanabilirsiniz. Sadece gerçek kişiler için açılan enpara hesabını, şirketler birden fazla yetkili kişi tayin ederek kullanabilmektedir.  

Encard Taksitli Alışveriş Yapılır Mı?

Enpara taksiktli alışveriş yapmak için Enpara kredi kartı sahibi olmanız gerekmektedir. Enpara bankamatik kartıyla alışveriş gerçekleştirebilirsiniz ancak yapılan alışverişler için Enpara bankamatik kartı üzerinden taksit uygulaması gerçekleştirilemez. Enpara bankamatik kartı ile:

  • Faizsiz alışveriş
  • Bankamatik işlemleri vb.

Yapılabilmektedir. Enpara hesabının taksitli alışveriş avantajlarından yararlanmak için Enpara kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.

Enpara Bankamatik Kartı Yenileme Ücreti Ne Kadar?

Enpara bankamatik kartı yenileme işlemeleri için sizden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Enpara bankamatik kartı, kayıp, çalıntı, yenileme, bozulma vb. durumlarında ücretsiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Enpara bankamatik kartı yenile talebi bildirimlerinden bir gün önce bilginiz dışında yapılan harcamaların 150 TL’ye kadar olan kısmı karşılanmaktadır.

Enpara Encard İle Hangi Hesaplardan İşlem Yapılır?

Enpara banka kartı işlemleri yapılırken Vadesiz TL hesabı baz alınmaktadır. QNB Finansbank bankamatikleri üzerinden bu doğrultuda birçok işlem gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra Encard ile döviz işlemleri yapılırken, döviz miktarı TL’ye dönüştürülerek hesabınıza tanımlanmaktadır. Bunun dışında herhangi bir bankamatik kartıyla yapılan tüm işlemler QNB Finansbank Enpara uygulaması kapsamında gerçekleştirilebilmektedir.

Enpara Bankamatik Kartı Aylık İnternet Alışveriş Limiti

Encard internet aylık alışveriş limiti Enpara kullanıcıları için başlangıçta 1000 TL ile sınırlıdır. Ancak bu limit müşteri talebi doğrultusunda arttırılabilir. İnternet alışverişlerinde güvenlik nedeniyle başlangıç için belirlenmiş limitin dışında, Enpara hesabınızda para olsa bile işlem gerçekleştirilemez. Encard internet alışveriş limitini yükseltmek için Enpara internet şubesi üzerinden:

  • Ayarlar sekmesi
  • Encard işlemleri

Seçilerek Encard limiti değiştirilebilmektedir. Dilerseniz Enpara bankamatik kartınızı internet alışverişleri için kapatabilirsiniz. Bu işlemi uygulamak içinde yine Enpara cep şubesini veya internet şubesini kullanabilirsiniz.

Enpara Bankamatik Kartı İle Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Encard günlük para çekme limiti tüm Enpara müşterilerine tanımlandığı biçimdedir. Enpara hesabı açan kişiler:

  • Günlük 15 Bin TL para çekme
  • Günlük 19 Bin TL para yatırma

İşlemeleri yapabilirler. Aynı zamanda 1 Milyon TL’ye kadar para transfer işlemini de yine Enpara hesabıyla yapılabilmektedir. Enpara bankamatik kartı kullanıcılarının yüksek tutarda gerçekleştirecekleri para transferleri için Enpara çözüm merkezleriyle iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz