Bankalar, 2018 yılı itibari ile büyük bir rekabete girmiştir. Her banka kendi müşteri sayısını artırmak için başlattığı kampanyalar, bir diğer bankanın kampanyası ile suya düşmeye başlamıştır. Mevduat faiz oranları ile ön plana çıkan bankalar, sürekli faiz oranlarını artırarak müşterilerine yüksek gelirler sunmaya başladı. Hatta; Hoşgeldin faizi adı altında sunulan birkaç aylık faizler, tüketicilerin birikimlerini faize yatırmalarına ikna etmiştir. Bu yazımız içerisinde en yüksek faizi veren bankalar 2019 hakkında bilgi vermeye çalıştık.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Bankalar, müşterilerinin birikimlerini değerlendirmek, elde ettikleri gelirlerden de onlara bir kar payı sunmaktadır. Mevduat faizi olarak adlandırılan bu durum tüm bankalar içerisinde bulunmaktadır. Bazı bankalar bu işlemi e-vadeli mevduat hesabı adı altında sunarak faaliyetlerini internete taşıdığını belirtmektedir. Dijital kanallar üzerinden açılan mevduat hesaplarında masraf vs. olmadığından dolayı daha yüksek faizler verildiği görülüyor. Aşağıda yer alan bankaların hemen hemen tamamı en yüksek faiz veren bankalar arasında yer alıyor.

Vakıfbank Arı Hesabı

Müşterilerine 100 günlük hoşgeldin faizi sunan Arı Hesabı, mevduat faiz oranı bakımından da oldukça bonkör. Arı hesabı müşterilerinden Havale ve EFT ücreti almayan Vakıfbank, vade bozulmadan para yatırma ve çekme fırsatı sunuyor. 2019 Haziran ayı içerisindeki güncel mevduat faiz oranı %24’dür.

İş Bankası Kumbara Hesabı

Kumbara hesabı, ailelerin çocukları için birikim yapmaları için kurulmuş bir hesaptır. Çocuklar için açılan bu hesaba yatırılan birikimler, bankanın belirlemiş olduğu mevduat faiz oranı ile değerlenerek katlanmaya devam edilmektedir.

İş Bankası Maksimum Vadeli Hesap

Birikimlerinizin günlük faiz oranı üzerinden değerlendirilmesini istiyorsanız maksimum vadeli hesap kullanabilirsiniz. İş Bankası, en yüksek faiz veren bankalar arasında yer alıyor.

TEB Endeksli Mevduat

TEB Endeksli mevduat içerisinde birikimler 6 ay ile 12 ay arasında değerlendirilmektedir. Faiz oranı; döviz kurları ve borsa endeksine göre değişiklik göstermektedir. Hesap açımı sadece TEB şubeleri üzerinden yapılmaktadır.

Halkbank Vadeli Altın Hesabı

Mevduat hesapları içerisinde sadece TL, Dolar ve Euro gibi para birimleri kullanılmamaktadır. Aynı zamanda yastık altında bulunan altın birikimlerinizi de mevduata atabilirsiniz. 30 gün ile 400 gün arasında bir vade süresi bulunan Halkbank vadeli altın hesabı minimum 10 gram altın üzerinden açılmaktadır.

Odeabank Oksijen Hesap

En yüksek faiz veren bankalar içerisinde yer alan Odeabank, müşterilerine 6 farklı mevduat hesap türü sunmaktadır. Odeabank Oksijen Hesap üzerinden birikimlerinizi kullanmanız durumunda TEMA Vakfına da bağış yaptığınızı hatırlatmak isteriz.

QNB Finansbank Çekici Hesap

QNB Finansbank, birikimlerini uzun bir süre değerlendirmek isteyen kişiler için özel bir mevduat sistemi geliştirmiştir. Bu hesap türünde birikimler 366 ile 1100 gün arasında faiz geliri almaktadır.

Fibabanka Kiraz Hesap

Fibabanka’nın müşterilerine sunmuş olduğu en yüksek mevduat hesap türlerinden birisi de kiraz hesaptır. Bu hesap türü içerisinde yer alan birikimler en fazla 90 gün boyunca faiz geliri alabilirler. Mevduat faiz oranı, dönemlik olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Akbank Nar Hesap

En yüksek faiz veren bankalar içerisinde yer alan Akbank, Nar hesap ile oldukça değişik bir gelir elde edilmesini sağlıyor. Bu hesap türünde mevduat geliri 5,000 TL üzeri birikimlerin arta kalan tutarları için uygulanıyor. Hesabınızda 5,001 TL olması durumunda o 1 TL’nin faiz geliri elde etmenizi sağlıyor.

ING Bank Turuncu Hesap

En yüksek faiz veren bankalar içerisinde ilk sırada ING Bank Turuncu Hesap yer alıyor. Dijital kanallar üzerinden e-Turuncu hesap açımına izin veren ING, müşterilerine 365 gün hoşgeldin faizi sunuyor.

Alternatif Bank VOV Hesap

Müşterilerine oldukça yüksek mevduat faiz oranı sunan Alternatif Bank, birikimlerin günlük faiz geliri elde etmelerini sağlıyor. Mevduat hesaplarındaki birikimlerin vade bozulmadan çekilebilmesini sağlayan Alternatif Bank, aynı zamanda müşterilerine 90 günlük hoşgeldin faizi sunuyor.

Vadeli Altın Hesabı Açan Bankalar

Altın birikimleriniz üzerinden de faiz geliri kazanabilmeniz mümkün. Aşağıdaki bankalar üzerinden hem vadeli hem de vadesiz altın hesabı açtırabilmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası Altın Hesabı: Ziraat Bankası üzerinden hem vadeli hem de vadesiz altın hesabı açabilmeniz mümkündür. Özellikle Ziraat Bankasının özel günlerinde yapacağınız yatırımlar ile yüksek faiz gelirlerine ulaşabilirsiniz.

Denizbank Altın Hesabı: Denizbank vadeli altın hesabı açtırabilmek için minimum 0,01 gram altın birikiminiz olması gerekiyor. Eğer vadesiz hesap açtıracaksanız herhangi bir sınır olmadan istediğiniz gramaj üzerinden hesabınıza altın yatırabilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Hesabı: Herhangi bir işlem ücretinin olmadığı Yapı Kredi altın hesabında 1 TL değerinde dahi altın alabilirsiniz. Altın alım ve satım işlemlerinde işçilik ücreti almayan bu banka, faiz geliri konusunda da oldukça başarılıdır.

Garanti Bankası Altın Hesabı: Altın hesabı müşterilerine 400 güne kadar mevduat geliri elde etmelerine olanak sağlayan Garanti, vadesiz hesapta altın birikimlerinin ömür boyu saklanmasını sağlıyor.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz