En İyi Sanal Borsa Oyunları
En İyi Sanal Borsa Oyunları

Sanal olarak oynanan en iyi sanal borsa oyunları sayesinde yatırım yapmak isteyenler, ücretsiz bir şekilde deneyim kazanabilme şansını elde eder. Sanal borsa oyunlarında para kaybetmeden önceden hesap oluşturularak tecrübe elde edilebilir. Bu sanal bora oyunları bilgisayarlarda, akıllı telefonlarda ve tabletlerde rahatlıkla oynanabilir.  Üstelik elektronik cihazlara da indirilmesi ücretsizdir. Bu sayede önceden yatırım ve  borsa ile ilgili temel  bilgilere kolay bir şekilde  sahip olunabilir.

Flick A Trade Borsa Oyunu

İnternet üzerinden oynanan Flick A Trade borsa oyunu, 2 yıl önce insanların hizmetine sunulmuştur. Bu sanal borsa oyunu bilgisayar ve tabletlere ücretsiz bir şekilde yüklenebilir. Bu oyun tek veya istenilen sayıda oyuncularla oynanabilir. Oyunun tek oynanılması durumunda ilk olarak zamanın çok iyi bir şekilde ayarlanması gerekir. Daha sonra yatırım için gerekli olan araçlar tercih edilerek işlemlerin yapılmasına geçilir.

Alım işleminin yapılması durumunda işaret yukarı doğru kaldırılmalıdır. Satım işlemlerinde ise işaret aşağı doğru indirilmelidir. Bu sayede oyunun oynanılması durumunda piyasadaki durumların ne derecede olduğu kolay bir şekilde önceden öğrenilebilir. Yatırım yapmak isteyen herkes, Flick A Trade sanal borsa oyununu elektronik cihazlarına ücretsiz bir şekilde indirebilir.

Wall Street Survivor Borsa Oyunu

Online  oynanan Wall Street Survivor borsa oyunu,  yatırım ve borsa hakkında eğitimler  vererek   oynanılan bir oyundur. Bu oyun tamamen İngilizce dili ile meydana getirilmiştir. Bu oyun sayesinde insanlar geleceklerinde nasıl yatırım yapacağını ve borsanın hangi doğrultuda oynanacağını kolay bir şekilde önceden öğrenebilme şansını elde eder.

Wall Street Survivor oyunu, tekli veya çoklu sayıda oynanabilir. Oyunun bilgisayarlara ya da tabletlere indirilmesi sonucunda siteye kullanıcı bilgileri ile giriş yapılıp kolay bir şekilde sanal borsa oyunu oynanabilir.

Stock Market Game Borsa Oyunu

Bilgisayar ile oynanan Stock Market Game borsa oyunu, sanal borsa oyunlarının arasında en çok ilgi gören oyun  türüdür. Bu oyunun sürekli olarak gelişmesi ve yayılması sayesinde oyunu oynayanlar, yatırım ve borsa hakkında çok büyük tecrübeler elde eder. Bu oyunun dili İngilizce olarak belirlenmiştir. Oyunun oynanması esnasında eğitmenler de bulunmaktadır. Bu eğitmenler ekonomi anlamında yönlendirmeler yaparak ileride yatırım ve finans alanlarında daha fazla tecrübe edinilmesinde etkili olur. Bu oyunu oynamak isteyenler, bilgisayarlarına oyunu yükleyip sisteme kayıt yaptırmalıdır.  Kullanıcı bilgileri ile oyuna girerek yatırım hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Virtual Stock Exchange Borsa Oyunu

Elektronik cihazlara yüklenebilen Virtual Stock Exchange borsa oyunu, adından da anlaşılacağı üzere yabancı bir oyundur. Oyunun oynanması sonucunda insanlar bütün dünyanın piyasa durumlarını kontrol ederek yatırımların nasıl yapılması gerektiğini öğrenebilir. Bu oyunda tartışma grupları kurarak diğer katılımcılarla birlikte fikir alışverişinde bulunulabilir. Bu sayede borsa ve yatırım hakkında birçok fikir elde edilebilir. Bu oyunun oynanması sadece bilgisayar üzerinde gerçekleşir. Bu yüzden oyunu oynamak isteyenler, sadece bilgisayarlara ücretsiz bir şekilde sanal borsa oyununu yükleyebilir.

Sanal Borsa Oyunları Sonucunda Ne Olur?

İnternet üzerinden sanal borsa oyunlarının oynanması  durumunda gelecekte insanların nasıl yatırım yapacakları ve nasıl borsa oyununu oynaması gerektiği ile ilgili bilgiler kolay bir şekilde öğrenilebilir. Bunun dışında bu sanal borsa oyunları, tüm dünyanın ekonomi anlamında hangi durumda olduklarını öğrenebilme imkânı da verir.

Sanal borsa oyunlarının en büyük avantajı, ücretsiz bir şekilde elektronik cihazlara indirilip oynanmasıdır. İleride yatırım yapmak veya borsa oynamak isteyenler, sanal borsa oyunlarını indirerek oynayıp önceden piyasa hakkında detaylı bilgilere sahip olabilir. Bunun için herkes, tabletlere, bilgisayarlara, cep telefonlarına bu sanal borsa oyunlarını yüklemelidir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz