En çok kazandıran, en iyi meslekler arasında en çok sıyrılan meslek grubu; cerrahlıktır. Bir meslek grubunun geliri ne kadar fazla ise; o meslek grubunun gerektirdiği sorumluluk da o kadar fazla olmaktadır. Fazla sorumluluk beraberinde fazla stresi de getirmektedir. Ayrıca yüksek maaş alan kişilerin çalışma koşullarına bakıldığında; mesai saatleri dolu dolu geçen işlere sahip oldukları görülmektedir. En çok kazandıran meslekleri seçmek isteyen kişilerin; bir eğitim sürecinden geçmeleri gereklidir. Bu eğitim süreci de meslek gruplarına bakıldığında çok kolay olmamaktadır. Dolayısı ile bir kişinin çok kazanabileceği bir işte çalışmak istemesi için; öncelikle kendisinin sorumluluk sahibi olması, sabırlı olması, disiplinli biri olması, eğitimine yatırım yapabilecek ve mesleğine emek verebilecek bir kişi olması gereklidir. Bu şartları sağlayan ve en çok kazandıran meslek gruplarından birini seçen bir kişi; deneyimi arttıkça çok daha fazla ücretler kazanabilmektedir.

Doğa Bilimleri Yöneticisi Ne Kadar Kazanmaktadır?

Doğa bilimleri yöneticilerinin alanlarında en çok kazananları ve en iyi olanları; aylık 97.560 dolar kazanmaktadırlar. Ayrıca bu meslek dünyadaki en çok kazandıran meslek içerisinde de ilk sırada sayılmaktadır. Kişilerin ana işleri araştırma yapma ve geliştirme faaliyeti yürütmedir. Genellikle kişiler kendi danışmanlık firmalarını kurarak çalışma hayatlarını sürdürmektedirler. Ziraat uzmanlarının, kimyagerlerin, fizikçilerin ve bu gibi alanlarda faaliyet gösteren bilim adamlarının çalışmalarını kontrol etmek ve denetlemek iş tanımlarına girmektedir. Sorumluluk gerektiren bir iş olduğu için kişilerin oldukça sabırlı ve disiplinli olmaları gereklidir.

Pazarlama Müdürü Ne Kadar Kazanmaktadır?

Pazarlama müdürlerinin kazançlarına bakıldığında; dünyadaki bütün pazarlama müdürleri kıyaslandığında, içlerinde en çok kazanının 100.020 dolar aldığı belirlenmiştir. Pozisyon önemli, sorumluluk gerektiren ve kilit bir konuma sahip olduğu için; en çok kazandıran meslek gruplarından biri olmuştur. Pazarlama müdürlerinin iş tanımları; halkla ilişkiler faaliyetlerinin doğru bir şekilde yürütülmesini, işletmenin gelişimi ve büyümesi için gerekli faaliyetlerin yapılmasını, firmanın ürünlerinin tanıtımı ile ilgilenilmesini kapsamaktadır. Dolayısı ile pazarlama müdürleri; çalıştıkları şirketin pazarlama stratejilerini oluşturan ve bu süreci yöneten kişilerdir.

Bilgisayar ve Bilgi Sistemleri Yöneticisi Ne Kadar Kazanmaktadır?

Bilgisayar ve bilgi sistemleri yöneticilerinin kazançlarına bakıldığında; bu meslek grubunda çalışıp dünyada en yüksek geliri alan kişinin gelirinin 100.110 dolar olduğu görülmektedir. Bilgisayar ve bilgi sitemleri yöneticilerinin iş tanımları; doğru uygulamaların seçilmesini, yazılım geliştirme işlemlerini, web tasarımını ve firmanın bilgi işlem güvenliğini sağlamayı kapsamaktadır. Kişilerin deneyim elde ettikçe pozisyonunu yükseltebileceği bir iştir. Ciddi bir iş olduğu için kişilere ilk işe girdiklerinde kilit görevler verilmemektedir. Daha çok programcı ve veri çözümleyicisi olarak çalışmaları kendilerinden istenmektedir. Ancak kişilerin yeterli tecrübeyi edinmesi ve gerekli güveni kazanması durumunda; sistem analistliği ve bilgi işlem yöneticiliği gibi pozisyonlarda çalışabilmesi mümkün olmaktadır. Bu kişilerin ücretlerinin yüksek olmasının en büyük nedeni; kendilerinin gelişmiş teknik ve becerilere sahip olmalarının gerekmesidir.

Hava Trafik Kontrolörü Ne Kadar Kazanmaktadır?

Hava trafik kontrolörlerinin kazançlarına bakıldığında; bu alanda çalışıp da en yüksek geliri alan kişinin yıllık kazancı 135.120 dolar olmaktadır. Bu kişilerin işleri hafife alınamayacak derecede önemli bir iştir ve dikkatsizliğe veya hataya yer olmayan bir iştir. Dolayısı ile oldukça riskli bir iş grubunda çalışıyor olmalarından kaynaklı olarak kişilere yüksek maaş verilmektedir. Yıllar geçtikçe hava yolu ile ulaşımı tercih edenlerinin sayısının artması ve doğal olarak hava yolu ile ulaşım sağlanan seferlerin de artması ile birlikte; hava trafiği daha da yoğun olmaya başlamıştır. Bu yüzden hava trafiğinin kontrol edilmesi de daha büyük önem taşımaya başlamıştır ve bunun için kullanılan teknolojik ürünler ve teknikler de geliştirilmektedir. Dolayısı ile hava trafik kontrolörlerinin işine verilen önem de artmıştır.

Avukatlar Ne Kadar Kazanmaktadır?

Avukatların kazancına bakıldığında; en yüksek kazanca sahip olan avukatın kazancının 110.590 dolar olduğu görülmektedir. Avukatlar barolarda çalışabilecekleri gibi kendi avukatlık firmalarını da kurabilmektedirler veya birinin avukatlık firmasında çalışmaya da başlayabilmektedirler. Kişiler bu şekilde daha fazla para kazanabilmektedirler. Toplum içinde yaşandığı sürece, yasal sistemle ilgili durumlar ortaya çıkmaya devam edeceğinden; avukatlara da her daim ihtiyaç duyulacaktır ve bu yönden devamlılığı olan bir meslek grubudur. Çevre hukuku, telif hakları, fikri haklar gibi konularda kişilerin avukatlardan yardım alabilmeleri mümkündür.

Diş Hekimleri Ne Kadar Kazanmaktadır?

Diş hekimlerinin kazancına bakıldığında; diş hekimi olarak en yüksek para kazanan kişinin kazancının 132.660 dolar olduğu görülmektedir. Senelere göre diş hekimlerinin gelirlerine bakıldığında; seneden seneye artan bir gelir kaynağına sahip oldukları görülmektedir. Diş hekimlerinin senden seneye uygulama yapmaları daha da kolaylaşıyor olsa da kazançlarında bir azalma olmamaktadır.

Havayolu Pilotları Ne Kadar Kazanmaktadır?

Havayolu pilotlarının kazançlarına bakıldığında; bu alanda en yüksek kazanca sahip olan kişinin kazancının 134.090 dolar olduğu görülmektedir. Dünyada en çok kazandıran işlere bakıldığında; pilotluk yerini ilk sıralarda almaktadır. Ancak hem pilot olma süreci hem de pilot olarak çalışma süreci oldukça zorlu şartları içeren bir süreçtir. Kişilerin sonradan bir miktar para yatırarak pilotluk için özel kurs alabilmeleri de mümkündür. Havacılık sektörünün tarihine bakıldığında ise; seneler geçtikçe daha da gelişmektedir ve gelişimine de daha fazla ağırlık verilmektedir. Dolayısı ile havacılık sektöründe kullanılan teknoloji de daha karmaşık ve teknik olmaya başlamaktadır. Bu yüzden pilotlara binen sorumluluk daha fazla artmaktadır.

Mühendislik Yöneticileri Ne Kadar Kazanmaktadırlar?

Mühendislik yöneticilerinin kazancına bakıldığında; bu alanda en yüksek kazanca sahip olan kişinin kazancının 140.210 dolar olduğu görülmektedir. Mühendislik yöneticilerinin iş tanımlarına bakıldığında; kendilerinin araştırma yapma, bir ürün veya fikir tasarlama ve sonrasında üretim aktiviteleri ile ilgili çalışma yapma gibi görevlerinin olduğu görülmektedir. Mühendislik yöneticilerinin kazançlarına seneler geçtikçe daha fazla artmaktadır. Bakıldığında doğa bilimleri yöneticilerinin ve bilgi işlem yöneticilerinin maaşlarının daha fazla olduğu bir dönemden, mühendislik yöneticilerinin maaşlarının daha fazla olduğu bir döneme geçiş yapılmaktadır.

CEOlar Ne Kadar Kazanmaktadırlar?

CEOların kazançlarına bakıldığında; bu alanda en çok kazanan kişiye ödenen ücretin 140.880 dolar olduğu görülmektedir. CEOlar iş alanlarında oldukça fazla sorumluluğa sahip olan kişilerdir ve dolayısı ile de maaşları bu yüzden daha yüksektir. Çalıştıkları firmanın yönetim kurulu ve sermaye ortakları; CEOların sorumlu oldukları alanlardır. Bakıldığında bir firmadaki organizasyonların en üst basamağında CEOlar bulunmaktadır ve firmanın bütün işlerinin sorumluluğunu da almaktadırlar.

Cerrahlar Ne Kadar Kazanmaktadırlar?

Cerrahların kazançlarına bakıldığında; bu alanda en fazla kazancı olan kişinin aldığı ücret 181.850 dolar olmaktadır. Bakıldığında birçok iş alanından daha fazla kazanç elde eden kişilerin çalıştıkları bir alandır. Bununla doğru orantılı olarak da çalışma şartlarının zor olmasının yana sorumluluğu da fazla olan bir alandır. Cerrahlar kişilerin hayatlarından sorumlulardır ve bu da oldukça ağır bir sorumluluktur. Ayrıca bakıldığında cerrahların net bir çalışma saatleri var gibi gözükse de; her an çalışmaya hazır olan, sorumluluk sahibi kişiler olmaları beklenmektedir. En çok kazandıran meslek olan cerrahlığın; çalışma süreci kadar eğitim süreci de sabır ve emek gerektirmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz