Emekliden faiz almadan kredi veren bankalar ne yazık ki bulunmamaktadır. Ancak bazı bankalar dönemsel kampanyalar ile emekli maaşlarını bankalarından alan müşterilerine özel düşük faizli kredi seçenekleri sunmaktadır. Bankalar tarafından sunulan emekliye özel sunulan bu kredilerin bazılarında yaş şartı bulunmaktadır. Uygun faiz oranlarıyla emekliye faizsiz kredi veren bankalar;

 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Halkbank
 • Şekerbank
 • TEB
 • Burgan bank
 • Denizbank

Ziraat Bankası Emekliye Özel Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası faizsiz tüketici ve konut kredisi kapsamında emeklilere özel kredi vermektedir. Emeklilik maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden alan kişilere özel sunulan bu hizmette %1,50’den başlayan faiz oranları sunulmaktadır. Yani Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi hizmeti vermemektedir. Tüketici kredisi kapsamında emeklilere 20.000 TL’ye kadar aylık %1,80 faiz oranı sunulmaktadır. Emeklilere özel sunulan bu oran ek 60 aya varan vade seçenekleriyle ödemeleriniz bir hayli kolaylaşacak.

Ziraat Bankası Emeklilere Faizsiz Konut Kredisi

Ziraat Bankası emeklilere özel faizsiz konut kredisi sayesinde artık sizinde bir eviniz olacak. Bu krediden sadece emeklilik maaşını Ziraat Bankasından alanlar faydalanabilmektedir. Ayrıca bu fırsattan faydalanabilmek için internet bankacılığı, BES (Bireysel Emeklilik Sistemi), AZG, DASK, konut sigortası, KASKO, eşya sigortası, klasik sivil yangın sigortası ürünlerinden ene az üç tanesine sahip olmalısınız. Emeklilere özel konut kredisi kapsamında 100.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir. Aylık faiz oranı ise %1,50’dir. 120 aya kadar vade seçenekleri ile artık emeklilerde kira parası öder gibi ev sahibi olabileceklerdir. Bu kredi başvuru yapmak isteyen emekliler başvuru işlemlerini Ziraat Bankası şuberlerine giderek yapabilirler.

Halkbank Emekliye Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Halkbank Mutlu Emekliye Faizsiz İhtiyaç Kredisi kampanyasından maaşını Halkbank’tan alanlar veya maaşlarını Halkbank’a getirmeyi taahhüt edenler faydalanabilmektedir. Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi kapsamında 75.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı 60 ay vade seçeneğiyle uygun faizlerle ödeyebilirsiniz. Halkbank bu kredi kapsamında iki farklı faiz oranı sunmaktadır. Bunlardan ilki aylık %1,80 oranlardan başlaya faizler ile tahsis ücreti ödeyerek, diğeri ise tahsis ücreti ödemeden aylık %1,85’den başlayan faiz oranlarıdır. Çektiğiniz tutara göre size hangisi uygunsa o seçenekten yararlanabilirsiniz. Ayrıca Halkbank emeklilere kredi ödemelerinde esnek ödeme planları sunmaktadır. Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi ödemelerinizi;

 • Aylık eşit taksitler halinde,
 • Artan taksitler halinde,
 • Azalan taksit seçenekleriyle,
 • 3 aylık eşit taksitler halinde
 • Serbest ödeme sçenekleri ile yapabilirsiniz.

Başvurularınızı ise ister SMS ile isteseniz size en yakın Halkbank şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. SMS ile başvuruda bulunmak isteyen emekliler  “EMEKLI” yazıp T.C. Kimlil Numaralarını, aylık gelir bilgilerini, talep ettiği tutarı arada birer boşluk koyarak 3452’ye gönderebilir. Mesajınız “EMEKLI 11111111111 2500 10000” formatında olmalıdır.

Halkbank Faizsiz Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi hizmeti ile 5.000 TL’ye kadar olan düşük tutarlı ihtiyaçlarınızı düşük faiz oranları ile karşılayabilirsiniz. Bu kampanyadan sadece emeklilik maaşlarını Halkbank’tan alan ya da maaşını Halkbank’a getirmeyi taahüt eden emekliler faydalanabilmektedir. 60 ay vade seçeneği ile sunulan bu kredide sunulan faiz oranı %1,80 olup tahsis ücreti talep edilmektedir. Emekliye kredi veren Halkbank tarafından sunulan bu kredi kapsamında da yukarıda ki gibi esnek ödeme fırsatından faydalanabilirsiniz. Başvurularınızı ise SMS ile veya Halkbank şubeleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. SMS ile başvuru yapmak isteyen emekliler “MINI” yazıp arada boşluklar bırakarak T.C. Kimlik numaralarını, aylık ne kadar kazandıklarını, ne kadar talep ettiklerini yazarak 3452’ye göndermelidir. Gönderdiğiniz mesaj “MINI 22222222222 2000 4000” formatında olmalıdır.

Şekerbank Emekliye Faizsiz Kredi

Şekerbank emekliye özel ihtiyaç kredisi kapsamında yüksek tutarlı ve uzun vadeli kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bu krediden faydalanmak için emeklilik maaşınızı Şekerbank’tan almanız gerekmektedir. Emekliye özel ihtiyaç kredi kapsamında alabileceğiniz maksimum turar 100.000 Tl olup faiz oranları seçeceğiniz vadeye göre değişmektedir. Tahsis ücreti talep edilmeyen bu kredide 60 aya varan vade seçenekleri sunulmaktadır. Sunulan faiz seçenekleri ise;

 • 3 ay ile 48 ay arası vade seçeneğinden yararlanmak isteyenlere aylık %2,09 faiz oranı,
 • 49 ay ile 60 ay vade seçeneklerinden yararlanmak isteyen emeklilere ise aylık 2,18 faiz oranı sunulmaktadır.

Şekerbank sunduğu bu kredi dışında emeklilik maaşlarını getirenlere sınırsız sayıda ücretsiz havale ve EFT imkanı, diğer bankaların ATM’lerinden ücretisiz nakit çekimi, hesap işletim ücreti muafiyeti, şubeye gelenlere işlem önceliği, emekliye özel destek hattı ve eve teslim emekli maaşı hizmeti sunmaktadır.

Akbank Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Akbank emeklilere özel faizsiz ihtiyaç kredisi fırsatını sadece emekli maaş müşterilerine sunmaktadır. Akbank emekliye özel kredi kapsamında dosya masrafı ödemeden 10.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı aylık 1,49 faiz oranı ile karşılayabilrsiniz. 48 ay vade seçeneğiyle sunulan bu kampanyadan yararlanmak isteyen emekli maaş müşterileri Akbank şubelerine giderek başvurularını yapabilirler. Bu hizmet kapsamında emeklilerden istenen belgeler T.C. Kimlik numalarının yer aldığı nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi ve gerekli görülmesi dışında adresinizin doğruluğunu kontrol etmek için ikametgah belgesi, son 3 aya ait sizin adınıza kesilmiş internet, elektrik, su veya doğalgaz faturası talep edilebilmektedir.

Türkiye İş Bankası Faizsiz Emekli Kredisi

İş Bankası emekliye özel faizsiz kredi kampanyasından sadece emekli maaşlarını bankadan alan müşteriler faydalanabilmektedir. 3 ay ile 48 ay vade seçenekleri ile sunulan bu kredide 50.000 TL’ye kadar emeklilere kredi çekme fırsatı verilmektedir. Emekliye özel kredi kapsamında sunulan faiz oranları ise %1,49’dan başlayı kredi tutaru ve kredi vadesine göre değişim göstermektedir. Faiz oranları;

 • 48 ay vade seçeneği ile 50.000 TL kredi talebinde bulunan bir kişiye %1,49 faiz oranı
 • 36 ay vade seçeneği ile 20.000 TL kredi çeken birisine sunulan faiz oranı %1,52
 • 24 vade seçeneğiyle 10.000 TL kredi talebinde bulunan bir kişiye ise aylık %1,52 faiz oranı sunulmaktadır.

Bu krediye başvurularınızı ise İşCep’ten, internet şubesi üzerinden, bankamatiklerden, telefon şubesinden veya İş Bankası şubeleri üzerinden yapılmaktadır.

Burgan Bank Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi emekli maaşını PTT’den alanlara ve PTT çalışanlarına özel sununlan bir hizmettir. Bu krediden 73 yaşından daha küçük olan kişiler faydalanmaktadır. Ayrıca müşteri yaşı ile kredi vadesi tutaru 73 yaşını geçemez. Örneğin 70 yaşında bu krediden faydalanmak isteyen bir emekli en fazla 36 vade seçeneğinden yararlanabilir. 60 aya varan vade seçenekleri ile sunulan bu kredi kapsamında alabileceğiniz maksimum kredi tutarı ise 55.000 TL’dir. Faiz oranları ise çekilen kredi miktarına göre değişiklik göstermektedir. Faiz oranları;

 • Çekilen tutar 3.000 Tl ile 9.999 TL arasında ise sunulan faiz oranı %2,86’dır.
 • Alınan kredi miktarı 10.000 TL ile 19.999 TL arasında ise istenen fazi %2,47’dir.
 • Son olarak talep edilen kredi tutarı 20.000 TL ile 55.000 TL arasında ise %2,35 arasındadır.

Burgan Bank PTT İhtiyaç kredisi başvuruları ise PTT şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Kredi geri ödemelerinizi ise PTT şubelerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Denizbank emeklilere özel faizsiz ihtiyaç kredisi ise ihtiyaçlarınızı 60 aya vararn vade seçenekleri ile karşılayabilirsiniz. 55.000 TL’ye kadar başvuru yapabileceğiniz bu hizmet sayesinde kredi tutarına ve vadesine göre değişmeden aylık %2,04 oran seçenekleri ile bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Emeklilerin maaşlarını getirmeleri şartı bu kredide de bulunmaktadır. Başvurularınızı ise internet bankacılığı, MobilDeniz üzerinden veya Denizbank şubeleri üzerinden yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve MobilDeniz uygulaması üzerinden yapacağınız başvurularınızda evrak, kefil istenmemektedir.

TEB Emekliye Özel Faizsiz Kredi

TEB PTT emeklilerine ve PTT personeli olan müşterilere özel kredi seçeneği sunulmaktadır. TEB Jet Kredi olarak geçen bu krediden tahsis ücreti alınmamakla beraber en az 2.500 TL en fazla ise 40.000 TL çekebilirsiniz. Bu krediden 70 yaş ve altı kişiler faydalanabilmektedir. Vade seçenekleri ise en az 3 ay en fazla ise 60 aydır. Başvurularınızı ise sadece nüfus cüzdanınız ile PTT şubelerine giderek yapabilirsiniz. Emekliye faizsiz kredi veren TEB tarafından sunulan bu kredinin faiz oranlarını PTT şubelerine giderek öğrenebilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz