Elden taksit yaparak cep telefonu satan mağazalar ile kredi kartı ya da limit gerekmeden taksitle cep telefonu almak mümkün. Üstelik bu mağazalardan farklı taksit seçeneklerinden de yararlanılabilir. Arçelik, Beko, Evkur gibi köklü mağazalar üzerinden senetle elden taksit yaptırarak istediğiniz telefonu alabilirsiniz. Resmi gazeteye göre cep telefonlarında taksit sayısı 3500 TL üzeri 6 ile sınırlandırılmıştır. Yani kredi kartıyla herhangi bir yerden alacağınız 3500 TL üzeri telefon alışverişinizi en fazla 6 taksite böldürebilirsiniz. Tabi ki bunun için hem kredi kartınız hem de kartınızda telefon fiyatı kadar limitiniz de olmalıdır. Ancak elden taksitli cep telefonu satan yerler düzenledikleri senetlere göre satış yaptıklarından 24 aya kadar taksit seçenekleri sunmaktadırlar. Elden taksitle telefon almak istiyorum diyorsanız aşağıdaki yazıdan güvenli şekilde elden taksit yaptırarak telefon alabileceğiniz yerleri ve şartlarını öğrenebilirsiniz.

Elden Taksitli Cep Telefonu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elden taksitle telefon alırken dikkat edileceklerin başında güvenlik gelir. Çünkü elden taksitle telefon satışı sırasında senet düzenlenir. Borcunuzu ödedikçe her taksitte size ödediğinize dair belge verilir. Ancak eğer güvenilmeyen yerlerden senetle alışveriş yapmaya kalkarsanız senet düzenlendikten sonra telefon verilmeye bilir hatta borcunuzu ödemenize rağmen senetinizi alamayabilirsiniz. Bu yüzden güvenilir ve köklü mağazalardan elden taksitle cep telefonu almalısınız.

Alışverişlerinizde her bir ödeme için ayrı senet düzenletin. Bütün ödemeler için tek senet düzenletildiğinde taksitlerin bir kısmını ödeseniz dahi senedi alamazsınız. Tamamını ödediğinizde senetinizi ancak alabilirsiniz. Bir örnekle açıklamak gerekirse; 10 taksitle alacağınız bir cep telefonu için tek taksit yaptırdığınızı farz edelim. 6 taksitini ödediniz ve geri kalanı ödemediniz. Mağaza bu durumda senedi tahsil etmek için icraya verebilir. İcraya verilen senet tutarı da tamamı olacağından 6 taksiti ödemenize rağmen icra yoluyla cep telefonunun tüm ücreti sizden talep edilecektir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için ayrı senetler düzenletmeli ve her ödemeniz sonunda bir senedi almalısınız. Ayrıca güvenilir mağazalar tarafından ödediğinize dair belgeler de verilmektedir. Verilen belgeleri ve senetleri saklamalısınız.

Senetle Telefon Nasıl Alınır?

Senetle cep telefonu almak için ilk olarak senetle telefon satışı yapan güvenli mağazalar bulmak gerekir. Neredeyse her il ve ilçede senetle satış yapan mağazalar bulunur. Bunlar bazen adı duyulmuş köklü mağazalar olabildiği gibi bazen de küçük mahalle aralarında satış yapan yerler olabilir. Ancak her senetle satış yapan mağaza maalesef güvenilir değildir. Özellikle küçük, mahalle arasında satış yapan mağazaların güvenilirliğinden emin olmak çok zordur. Bu nedenle köklü, uzun yıllardır elden taksitli satış yapan mağazalardan senetle cep telefonu almanız güvenliğiniz için daha iyi olacaktır. Senet ile cep telefonu alırken 48 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bazı mağazalar alışveriş esnasında ürünü direk size verirken, bazıları adresinizi isteyerek birkaç gün içinde ürünü adresinize teslim eder. Örneğin Evkur adrese teslim sistemi ile çalışan bir mağaza iken, Bayraktar AVM ürünü satış esnasında teslim eder.

Senet ile alışveriş sırasında senet üzerindeki bilgilerin doğruluğundan emin olmalısınız. Bazı durumlarda miktar ya da vade süreleri yanlış yazılabilir. Bu durumda da sorunlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca adres ve telefon gibi iletişim bilgilerinizin de mağazada doğruluğundan emin olmanız iletişim süresi için önemlidir.

18 Yaşından Küçükler Senetle Telefon Alabilir Mi?

18 yaş altındakilerin senetle cep telefonu almaları mümkün değildir. Kanuna göre 18 yaşından küçük kişilerin imzaladıkları senetler geçersizdir. Elden taksitli cep telefonu almak isteyen 18 yaşından küçük kişilerin velileri aracılığıyla senet karşılığında telefon almaları mümkündür. Ayrıca vasi atanmış olan kişilerde vasileri aracılığıyla senet karşılığı cep telefonu alabilirler.

Elden taksitle telefon veren mağazalar

Senet karşılığında elden taksitle cep telefonu satan firmalar ve iletişim numaraları şu şekildedir;

 • Evkur – 0212 473 46 46
 • Arçelik – 444 0 888
 • Bayraktar AVM – 0212 553 79 98
 • Çetinerler – 0216 260 04 04
 • Mutlu Evim – 0850 226 84 34

Evkur Elden Taksitli Cep Telefonu

Evkur mağazalarından cep telefonu alışverişi yapabilirsiniz. Nakit, kredi kartı ya da senetle alışveriş seçeneklerinden size uygunu ile dilerseniz Türkiye’nin her ilinde bulunan mağazalara gidebilir, dilerseniz de online www.evkur.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Eğer elden taksitle cep telefonu satın almak istiyorsanız Evkur en doğru adreslerden biridir. Çünkü yıllardır Türkiye’nin her yerinde elden taksitli, senetli ürün satışı yapmakta olan güvenli bir firmadır. Kredi kartsız taksitli cep telefonu almak için süreç Evkur mağazalarına gidip almak istediğiniz ürünü söyleyerek başvurmanızla başlar. Sonrasında eğer yapılan kredi soruşturması güvenli çıkarsa herhangi bir şekilde teminat, kredi kartı ya da peşinat ödemenize gerek kalmadan cep telefonu alabilirsiniz. Bu süreçte sizden adres ve diğer iletişim bilgileriniz Evkur tarafından talep edilir. Adres teyidi için 2 iş günü içerisinde Evkur yetkilileri sizi evinizde ziyaret eder. Gelen yetkililer tarafından size bir sözleşme imzalatılır. Bu sözleşmeyi okuyup onayladıktan sonra imzalamanız gerekir. Bu işlemler sonrası online ya da Evkur mağazalarından cep telefonu alışverişi yapabilirsiniz. Son olarak alacağınız cep telefonu ücreti ve vade sayısına göre senet imzalamanız sonrası telefonu dilerseniz adresine isteyebilir, dilerseniz de Evkur mağazalarından teslim alabilirsiniz.

Arçelik Senetle Telefon

Arçelik taksitle senetli telefon satmaktadır. Daha çok beyaz eşya, ev aletleri ile tanınmış kurumsal bir firma olan Arçelik mağazaları Iphone, Samsung, General Mobile, LG gibi birçok telefon markasına ait modelleri satmaktadır. Arçelik mağazalarından cep telefonu almak isteyenler 4 farklı yöntem kullanabilir;

 • Nakit alışveriş,
 • Kredi kartına taksitli alışveriş,
 • Arçelik bünyesindeki vade farksız taksitli kredilendirme,
 • Vade farkı koyularak senetle alışveriş

Nakit ve kredi kartı yöntemleri ile diğer mağazalardan alışveriş yaptığınız gibi alışveriş yapabilirsiniz.

Arçelik bünyesindeki vade farksız taksitli kredilendirme ile cep telefonunuzu 12 taksitle alabilirsiniz. Bunun için Arçelik mağazalarına başvurmanız gerekir. Başvurduğunuz Arçelik mağazası Findeks üzerinden sorgulama yapar. Sorgulama işlemi sonucu olumlu olursa cep telefonlarında peşin fiyatına 12 taksit yaptırabilirsiniz.

Vade farkıyla senet yaparak cep telefonu almak için ise Arçelik mağazalarına gidip ürünlere özel taksit seçeneklerini görebilirsiniz. Bu yöntemle vade sayısını arttırabilirsiniz. Ancak vade sayısı ve alacağınız ürünün fiyatı arttıkça vade farkı da artacaktır.

Mutlu Evim Elden Taksitli Cep Telefonu

Mutlu evim mağazası 24 aya varan taksit seçenekleri ile cep telefonlarında ve tüm elektronik eşyalarda senetle satış yapmaktadır. Online satış da yapan mağaza Küçükbakkalköy Mahallesi Dudullu Caddesi Numara:23 Kat:29 Ataşehir İstanbul adresinde bulunur. İsterseniz www.mutluevim.com adresinden dilerseniz de mağazanın kendisine giderek alışveriş yapabilirsiniz.

Elden Taksitli Cep Telefonu İçin Mutlu Evim Mağazasının Şartları

Mutlu Evim mağazası senetle alışveriş için www.mutluevim.com.tr adresini ya da İstanbul’da bulunan mağazaya gidebilirsiniz. Güvenle online senetle alışveriş yapabildiğiniz mağazanın senetli alışveriş şartları şu şekildedir;

 • SSK/SGK ya da Devlet Memuru olarak çalışan kişiler başvurabilir.
 • Taşınmaz mülkü olan kişilerin SGK/SSK ya da Devlet Memuru olması aranmaz.
 • Tüzel kişiler senetli alışveriş yapamaz.
 • Emeklilerden taşınmaz mal tapusu ya da kefil istenir.
 • Alışveriş yapacak kişinin icrası bulunmamalıdır.
 • Ürün teslimatı sırasında birinci taksit tutarı ödenmelidir.
 • Ödemeler geciktiğinde 5 günden sonra aylık %5 vade farkı ödemelere yansıtılır.

Bayraktar AVM Elden Taksitli Cep Telefonu

Bayraktar AVM mağazası ile 24 aya kadar taksitle cep telefonu alabilirsiniz. Elden taksitli cep telefonu satışı yapan mağaza kefil, teminat ya d peşinat talep etmemektedir. Çamlık Caddesi Numara 39 İstanbul adresinde bulunan mağazaya 0212 553 79 98 iletişim numarasından da ulaşabilirsiniz. www.bekobayraktar.com adresinden online alışveriş yapabilirsiniz. Cep telefonu dışında beyaz eşyaları da Bayraktar AVM ile kredi kartsız taksitli satın alabilirsiniz.

Vestel Mağazaları Elden Taksitli Cep Telefonu

Vestel bayileri elden taksitli cep telefonu satışı yapmaktadır. Her il de ve ilçe de neredeyse bayisi bulunan Vestel Iphone, Samsung, LG gibi onlarca farklı markaya ait cep telefonu modelleri satmaktadır. Ancak mağazalar her önüne gelene elden senetle taksit yapmaz. Bunun için kişinin kredi sorgulamasının olumlu olması, icrası olmamalı, ödemelerinde sorun yaşanmamış olması gerekir. 6 taksite kadar vade farksız elden taksitli cep telefonu alışverişinizi Vestel bayilerinden yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz