EFT işlemi sorgulaması, iki banka arasında gerçekleşen para transferini ifade etmektedir. EFT’nin açılımı Elektronik Fon Transferidir. Bir bankanın EFT kabul edebilmesi için iki banka arasında hesapların bulunması ve birbirinden bağımsız bu iki banka hesabı arasında para transferi yapılması gerekmektedir.

Ziraat Bankası EFT Sorgulama

Ziraat Bankası EFT işlemi sorgusu iki şekilde yapılabilir. Bunlardan ilki, kişinin beklediği EFT’yi hesabında bulamamasına bağlı olarak yaptığı sorgulama işlemidir. Karşı taraftan alınması beklenen EFT’nin hesapta bulunmaması durumunda sorgu yapılabilir. Bir diğer seçenek ise EFT’nin gönderilmesi durumunda hesaptan düşen paranın karşı tarafa ulaşmamasıdır. Ziraat Bankası’nın EFT sorgulama işlemi, internet şubesinden, mobil bankacılık hizmetlerinden ya da EFT yapılan hesabın bulunduğu Ziraat şubesinden yapılabilir. Bunun yanında Ziraat müşteri hizmetleri 0850 220 00 00 numarasından da EFT’niz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Akbank EFT Sorgulama

Akbank EFT sorgulama işlemi, Akbank hesabı üzerinden ya da Akbank kredi kartınız ile başka bankalarda bulunan hesaplara yapılan EFT işlemi sırasında alınan EFT numarası üzerinden ilerler. EFT sorgulama işlemleri Akbank mobil uygulamalarından ve internet şubesinden de yapılabilmektedir. Ayrıca hesabınızın bulunduğu Akbank şubesi de size EFT durumunuz hakkında bilgi verecektir.

Adınıza EFT yollandığı durumlarda, EFT yollanan banka şubesi ile iletişime geçebilirsiniz. Hangi bankadan EFT yollanmış olursa olsun, yollanan EFT hakkında bilgi almak için banka şubesi ile görüşebilirsiniz. Bunun yanında Akbank müşteri hizmetleri 444 25 25 numarasından da EFT durumunuzu takip edebilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Sorgulama

Garanti Bankası’ndan EFT işlemi sorgusu yapmak için EFT yapılan banka şubesi ve internet bankacılığı kullanılabilmektedir. Bunun yanında banka, hafta sonları ya da EFT süresinin dolmasına az zaman kalmış EFT’leri bekletmektedir. Bu nedenle müşterilerinden tepki toplayan banka, EFT işlemlerinde çokça sorgulamaya şahit olmaktadır. Şubeden yapılacak sorgulamalarda askıda kalma ya da ertesi iş gününe kalma durumları görülebilmektedir. Bunun yanında ulaşması gerektiği halde hesaba gelmeyen EFT’ler için Garanti müşteri hizmetleri 444 0 333 numaralı telefon aranabilmektedir.

Enpara EFT İşlemi Sorgulama

Enpara’dan yapılan EFT’lerin sorgusu, direkt olarak müşteri hizmetleri üzerinden yapılmalıdır. Enpara müşteri hizmetleri numarası 0850 222 36 63’tür. Bu numaradan ulaşabileceğiniz müşteri hizmetlerinden EFT’niz hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun yanında banka, en hızlı ve sorunsuz EFT yapılan bankadır. Finansbank tarafından masrafsız bankacılık sistemi adıyla kurulan Enpara, genellikle 10 dakika içerisinde EFT’yi hesaba geçirir.

Vakıfbank EFT Sorgulama

Vakıfbank’tan yapılan EFT sorgulama işlemi için internet şubeleri, mobil uygulamalar, şubeler ve müşteri hizmetleri kullanılabilmektedir. EFT’lerinin gün bitişinden en geç 15 dakika önce yapılması, askıda kalma durumunu ortadan kaldıran banka, en kolay EFT sorgusu sonucunu müşteri hizmetlerinden vermektedir. Bankanın müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0724 olarak belirlenmiştir. Bu numaradan da EFT sorgulama işlemi gerçekleştirilebiir.

EFT Sorgusunda Kullanılan EFT numarası Nerede Yazar?

EFT numarasının yeri, EFT dekontunun üzeridir. Dekontun üzerinde bulunan Sorgu No kısmında EFT numarası yer almaktadır. Hesabınıza EFT şeklinde gönderilmiş olan nakitin durumunu kontrol etmek için hangi kanalı kullanırsanız kullanın, EFT numarasını bilmek size kolaylık sağlar ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Mobil bankacılık hizmetleri üzerinden giriş yapacağınız hesabınızla da EFT numaranızı kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde yapacağını kontrol için sağ kısımda bulunan menülerden İşlemler kısmına tıklamalısınız. Buradan yaptığınız işlemleri tarihleri ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız görüntülemede son yaptığınız EFT’nin üzerine tıklayarak EFT sorgu numarasına ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz