Altın

220.6160

% 0.0118%

Dolar

5.3850

% 0.0000%

Euro

6.1100

% 0.0000%

Sterlin

6.9880

% 0.0000%

Frang

5.4090

% 0.0000%

Yen

0.0493

% 0.0000%

Ruble

0.0805

% 0.0000%

Riyal

1.4400

% 0.0000%

Düşük Sermaye İle Başlanabilecek Karlı İş Fikirleri

Bir işyerini açmak için sermayeye ihtiyacınız var. Sermaye gerektirmeyen bir dizi işte bile, önce maliyetler ve masraflar vardır. Bunu yapmak için, sıfırdan bir işe başlamalısınız, girişimciler bile çok paraya ihtiyaç duyar. Başkentler, yaratılan yapının yapısı, kapasitesi, faaliyet alanı ve büyüklüğüne göre oluşturulur. Girişimciler için, ister sermaye ister kurulum masrafları olsun, az miktarda nakit gereklidir. Düşük…


Düşük Sermaye İle Başlanabilecek Karlı İş Fikirleri

Bir işyerini açmak için sermayeye ihtiyacınız var. Sermaye gerektirmeyen bir dizi işte bile, önce maliyetler ve masraflar vardır. Bunu yapmak için, sıfırdan bir işe başlamalısınız, girişimciler bile çok paraya ihtiyaç duyar. Başkentler, yaratılan yapının yapısı, kapasitesi, faaliyet alanı ve büyüklüğüne göre oluşturulur. Girişimciler için, ister sermaye ister kurulum masrafları olsun, az miktarda nakit gereklidir.

Düşük Sermayeli Bir İş Kurabilir Miyim?

Az sermayeye sahip olduklarını düşünen insanlar, bu işi sermaye hacmi ile kurmanın mümkün olup olmadığına ilgi duyarlar. Tabii ki, küçük bir sermaye ile bir iş yaratılabilir. Ancak, aynı anda yüksek para kazanmak mümkün değildir. Düşük sermaye sermayesi işi zaman içinde geliştiğinde büyük adımlar atılabilir. Düşük sermayeli bir işin en büyük kısmı, düşük sermayesi nedeniyle olası bir durumda başarısız olsa bile, kayıp bir miktar para olacaktır. Bu nedenle birçok girişimci, düşük riskli işler için düşük sermaye işine başlamak hakkında düşünür.

İş fikirleri söz konusu olduğunda, bu başlangıç ​​ile ilgili değil, son 10 yılda gördüklerimizle ilgili. Girişimci bir felsefeye ev sahipliği yapmayı temel alan girişimler için, teknolojinin etkin kullanımı, geniş bir kitleye hizmet sunma, modern insanlar ve kurum harcamalarının ihtiyaçları (farklılık veya zorunluluk), sürdürülebilir kalkınma potansiyeli olan iş fikirleri ile çağrılabilir. Bir işletme yeni bir girişe girse bile, geleneksel girişimcilik gelişir ve iyi bir gün, sonsuz miktarda insani ihtiyaç doğurur ve bir iş fikri ortaya çıkar. Ayrıca, değişen dünyadaki insanların düşüncelerini karşılamak için ortaya çıkan yeni fikirler hakkında size bilgi vermek istiyoruz.

Geleceğin İşi: İnternet

Büyük bir iş, değil mi? İnternette yaptığımız işler şu anda buzdağının sadece % 1’i. İnternet devriminin şu anki internet kullanımı olan uzmanlar “neredeyse sanayi devriminin ilk buharlı motorları gibi” olduğunu söylüyor. Bu yüzden bir devin adımlarını atıyoruz. İnternette en iyi fikirler online sistemlerde akla geliyor. Bu, çevrimiçi bilginizi ve eğitiminizi genişletmek ve bir danışmanlık şirketi oluşturmak için harika bir girişimdir. Hem de düşük bir sermaye ile kolaylıkla yeni bir iş girişiminde bulunabilirsiniz.

İş Fikirleri Bitmez: Zaman Satın Alın!

Kulağa garip geliyor, değil mi? Bir temizlik şirketini açtığınızda, müşterinizin temizlik hizmetlerini sizden aldığını varsayalım. Aslında, temizlik için kaybetmek için ona zaman satarsınız. Yapılan çalışmalara göre 100 lira olan bir üründen 100 lira daha fazla müşteri kazanıyor. Müşteri zamanını bir hizmet olarak almak istiyor. Düşük sermaye ile yüksek gelir elde eden iş fikirleri size göz kırpıyor.

Yardım Et

Para tasarrufu sağlayan işler saymaya son vermez. İhtiyaçlar, işlerin yanı sıra sonsuzdur. Peki, yaptığınız her iş için bu para mı? Eğer öyleyse, hayatta kalanlar nasıl hayatta kalacak ve sosyal mutluluğu nasıl başaracaklar? Çalışmak, para kazanmak, hedeflere ulaşmak, zengin olmak hoştur. Hepimiz tatmin edici bir yaşam sürmek istiyoruz, ancak yardımcı olmak için güzel iş fikirleri bulunabilir ve uygulanabilir. Örneğin, hayvanlar için farklı protezler yaparak hayatlarını kurtarmanıza yardımcı olabilirsiniz, ya da hayvanları gören ve ihtiyaç duyanlara yardım edebilirsiniz.

En Hızlı Büyüyen Alanlar

Örneğin, emlak sektöründeki son büyüme gayrimenkul danışmanlığında önemli bir hareketlilik yaratmıştır. Yan tarafta küçük ofislerde görmeye alıştığımız bu alan, kurumsal markalarla hızla büyüyor ve daha profesyonel hizmet anlayışı sunuyor. Bu alanın en çekici yönlerinden biri, düşük maliyetli ve yüksek karlarla faaliyet gösterebilmesi ve şube franchise ofisi açmasıdır.

Dünyanın fitness endüstrisinde, yaklaşık 80 milyar dolar kazanç elde edilmektedir. Türkiye’de yaklaşık 400 milyon dolarlık bir büyüklüğe sahip olmasına rağmen, sektördeki büyüme oranı gittikçe daha fazla oyuncuya yeni katılanlar yakalandı.

Tanınmış spor zincirlerinin hâkimiyeti hem Anadolu’da hem de birçok bölgede pazarda yer almakta ve İstanbul büyük bir bayilikle sektördeki spor salonlarına sahiptir. Özellikle kadın spor salonları çoğalır ve markalar temsilciliklerini arttırır. Bu markaların çoğu, kadın girişimcilere girişimciliğini destekleyerek ve kadınlar için iş olanakları yaratarak kadınların ekonomik ve sosyal yaşamlarını artırmayı hedefleyen kadın girişimciler için imkânlar sunulmaktadır.

Geleneksel Tatlılar Revaçta

Gıdadaki en hızlı büyüyen segmentlerden biri olan çiğ köfteler hala pek çok insan tarafından yapılmıştır. Bunun nedeni düşük sermaye ve yüksek kârlı yatırım fırsatları sunmasıdır. Etsiz etin yıllık cirosu 650 milyon TL, sektörün sağladığı istihdam ise 15 bin kişidir.

Sektörün yüzde 70’i hala merdivenlerin altındaki şirketleri oluşturuyor. Ancak ğiğköf-te sektörü hızla markalaşmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Anadolu’daki diğer şehirlerdeki hızlı büyüyen sektör, girişimcilere fırsatlar yaratıyor.

Pizzacılar yaklaşık olarak 30 yıl önce Türkiye’ye geldi, güçlü örgütsel yapılar nedeniyle pidecisi popülaritesinin yüzlerce yıl öncesindeydi. Son zamanlarda, Letonya sektöründeki küçük ve küçük markaların sayısı artmıştır. Kısacası, sektör belli bir büyüme elde etmeyi başardı.

Pizzanın Türkiye’de yaklaşık 20 bin lira civarında kazancı olduğu ve yıllık cirosunun 10 milyar lira olduğu tahmin ediliyor. Yaklaşık 20 tane yan zincir markası vardır. Bazıları bir franchise vererek büyümeyi tercih ediyor. Sektör büyümesi genellikle bir franchise sistemi tarafından tetiklenir.

Dış Fotoğraf Çekimi

Fotoğraf hakkında ne biliyorsunuz? İlla bir üniversitede bu alanın mezunu olmak zorunda mısınız? Bu konuda 2 aylık kurslar bile var. Birçok şehirde bulabileceğiniz fotoğrafçılık kurslarına giderek orta düzey bir fotoğrafçı olabilirsiniz. Bu kurslar için bile ödeme yapmanız gerekmez. Belediyeye ve halk eğitimine giderek ücretsiz fotoğraf kurslarından birini ziyaret edebilirsiniz. Kursu tamamladıktan sonra 2 bin dolar ortalama fiyatla profesyonel bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız olacak, yani 6 bin lira. Fotoğraflı fotoğrafçı olmak için bu sermayeden paraya ihtiyacınız yok.

İşi nasıl alacağınız konusunda bilgi verin; Şehrinizde yüzlerce fotoğrafçı var. Bu fotoğrafçılar personeli işe almakta zorlanıyor olabilir. Ek iş alabileceğinizi belirtin. Telefon numaranı bırak. Telefon numaranızı bulabileceğiniz tüm fotoğrafçılara bırakmayı unutmayın. Onlar zaten bu işi yapıyorlar, neden bana bir iş vermeliler, çünkü düşündüğünüzü anlıyoruz, ama hiç de değil. Örneğin, bir müşteri bir fotoğrafçıdan harici bir fotoğraf çekmek isterse, fotoğrafçılar bu müşteriden 800 ila 2 bin lira para alırlar ve bu paranın yüzde 30-40’ını kendilerine alırlar ve size farklı bir miktar için çalışmanızı önerirler. Şu anda çalışan binlerce fotoğrafçı çalışıyor. Bu çok karlı bir iştir ve yarım parayı alsanız bile 3-4 saatte 300-400 lira kazanacaksınız.

Pilav Arabası

Hemen her il ve ilçede büyüyen pirinç işine girmek için maksimum 8–9 bin lire sermaye gerekir. Günde ortalama 200 litre kazanan ortalama pirinç çiftçisi ayda 6 bin lira kazanmanızı sağlar. Bu emek alanında çok iyi karları olan şirketler bile var. Bu şirketler 10-20 araba alıyor ve asgari ücretle yönetiyor ve ay sonunda binlerce Türk lirası kazanıyor.

Fatura Ödeme Merkezi

Fatura merkezleri de küçük bir sermayeyle en karlı iş fikirleri arasındadır. Ortalama olarak, bir ödeme merkezi için tüm masraflar elbette 10 bin lirayı geçmez. Hatta ortalama bir ödeme merkezi 5 ila 6 bin lira arasında ayarlanabilir.

Şehrinizde neredeyse tüm hesapları destekliyorsanız, çok para kazanma fırsatınız var. Günde 500 faturaya ulaşmanız çok kolay olduğundan, her bir faturadan 1 ila 2 TL’lik bir komisyon alırsınız.

E-Ticaret

E-ticaret, son yıllarda en popüler ve en karlı işlerden biridir. Bazı e-ticaret sitelerinin hiçbir zaman bir envanter yapmadığı ve yalnızca bir ürün almak isteyen müşteriler için bilgi topladığı belirtilmelidir. Başka bir deyişle, 4-5 bin lire için bir e-ticaret sitesi oluşturabilirsiniz. Tek bir ürünün satışını yapmak isterseniz, küçük bir stok da yapabilirsiniz. Elektronik ticaret yapmak istiyorsanız, piyasada ucuz ve zor olan ürünleri aramanız gerekir.

Ev Yemekleri Satışı

Gıda sektörüne yatırım yapan ve çalışma haklarını yerine getiren işletmeler, kısa sürede isimlerini beyan edebilirler. Müşterilerine ev yapımı yemekler sunan restoranlar, özellikle işyerlerinde ve üniversite kampüslerinde uygulanabilecek bir iş fikri olarak yüksek bir ivme yakalayabilirler. Taze ve doğal malzemelerden yapılan geleneksel lezzetler sunan işletmeler, kaliteli hizmet sunarak müşterilerinin sadakatini kazanabilirler. Buna bakarak düşük bütçeli iş fikirleri arasında, ev yemekleri için restoranlar, düzenli bir gelir kazanmak veya büyük işletmeler için para kazanmak isteyenler için en iyi seçenekler arasındadır diyebiliriz.

Teslimat Hizmetleri

Nakliye hizmetleri nispeten düşük bütçeli iş fikirleridir. Araç kiralama, girişimcilere büyük avantaj sağlar. Gerekli izinlerin alınmasından sonra, özellikle yüksek sezonda geçiş hizmetleri yapılabilmekte ve yüksek gelir elde edilebilmektedir. Deniz taşımacılığı alanında çalışmak isteyen girişimciler radikal adımlar atıp uzun mesafeli ve uzun mesafeli ulaşımda işlerini genişleterek yüksek kalitede ve güvenli hizmet sunabilmektedirler.

Kuryecilik

Kolayca kurye olarak para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Bir motosiklet lisansınız varsa ve bir motosiklete sahipseniz, bir kurye yapabilirsiniz. Pazarlarla pazarlık yapabilir, şirketler arasındaki belgeleri koruyabilir ve acil teslimat gerektiren işletmelerle ortaklıklar kurabilirsiniz. Kurye olarak çalışırken, kazançlarınızın artacağını tahmin etmek zor değildir. Zamanla, otomobil sayısını artırabilir ve daha büyük ve daha kurumsal bir iş haline gelebilirsiniz. Adınızı pazarda duyurmak için küçük adımlar atın; hızlı ve güvenli hizmetler ile müşterilerinizin tek tercihi olabilirsiniz.

İnternet Hizmetleri

İnternet sadece mevcut şirketler için fırsatlar yaratıyor; Bu, küçük sermayesi olan ve kendi işleriyle ilgili hayalleri olanlara büyük fırsatlar sunar. Çevrimiçi olarak kazanabileceğiniz birçok alternatif var. Metin yazarlığı, sosyal ağlarda danışmanlık, web sitesi tasarımı, grafik tasarım, video düzenleme, web geliştirme, yazma uygulamaları gibi konularda bilgi ve deneyime sahipseniz internette para kazanmanın önünde hiçbir engel yoktur.

İnternet servisleri sağlayarak şirketlerle iletişim kurabilir, işinizi büyütüp zaman içinde markalaşabilir ve hayatınızı düşük sermaye ile değiştirebileceksiniz. Tüm bunları evinizde otururken ve sadece bir İnternet bağlantısına ve bir bilgisayara yatırım yaparak yapabilirsiniz.

Catering Hizmetleri

Özellikle son zamanlarda karşılaştığımız tekne şirketleri, bunun ne kadar karlı olduğunun en önemli kanıtlarından biri. Yemek yapmayı seven ve girişimci bir ruha sahip olanlar için, catering hizmeti düşük sermayeli az sayıdaki yerlerden biridir. Tüm bölgelere uygulanan gıda sektörü, en az olası işlerden biridir.

Danışmanlık Hizmeti

Şu anda, sermayesiz iş fırsatlarının en popüler alternatifleri arasında olan danışmanlık hizmetleri, küçük bir ofiste çalışabilecek çok karlı işletmelerdir. Bunu yapmak için yeteneklerinizde hangi alanda çalışacağınıza karar vermelisiniz ve bu sektöre iyi bir araştırmayla girmelisiniz.

Yaşam Koçluğu Hizmeti

Zor yaşam koşullarının insanları olumsuz etkilemesi ve onları son teslim tarihlerine kadar sürüklemesi, bazen daha başarılı bir yaşam için uzman desteğine ihtiyaç duymaktadır. Bu sertifikayı alan herkes, herhangi bir yatırım yapmadan sermayesiz iş fırsatlarından biri olarak kabul edilen bir yaşam koçluğu hizmeti sunabilir.

Mantar Yetiştiriciliği

Mantar yetiştiriciliği, günümüzün küçük yatırım fırsatlarında yer alan başka bir sektör. Büyümesi kolay ve az sermaye gerektiren büyüyen mantarlar, oldukça karlı bir ticarettir.

Araba Kurtarma Hizmeti

Gerekli belgeleri elde etmek oldukça pahalı olmasına rağmen, araba tamir hizmetleri en kârlı iş fırsatlarından biri olmaya devam etmektedir. Gerekli tüm şartları eksiksiz karşılayabiliyorsanız, bu hizmeti küçük bir sermaye ile sunmaya başlayabilirsiniz.

Solucan Gübre Üretimi

Son yıllarda pek çok şey duymaya başladığımız solucan gübresi, birkaç büyükşehir işi arasında ilk sırada yer alıyor. Bu alanda çalışmak istiyorsanız, az sayıda solucanla başlayıp kısa sürede sayılarını artırabilirsiniz.

 


BENZER İÇERİKLER
Yorumlar
  1. yazan Nazlıcan

    Kasım 11th, 2018 at 19:57 (#)

    Düşük sermayeli olarak güzel iş fikirleri vermişsiniz. Yalnız söyle bi durum bu iş için detaylarıda paylaşırsanız daha iyi olur kanatındayım.

Yorum Yap