Denizbank kurtaran hesap müşterileri, hesaplarında para olmasa bile ödemelerini yapıp, 7/24 nakit ihtiyaçlarını hemen karşılayabilirler. KMH yani Kredili Mevduat Hesabı da denen Kurtaran hesap kişilerin hesaplarındaki para bittiğinde nakit ihtiyaçlarını karşılayıp, taksitli geri ödeyebilecekleri bir hesap türüdür. Özellikle ödemelerinizin geciktiği, acil nakit ihtiyaçlarınız doğduğunda sıklıkla tercih edilir. Bir nevi kredi olmasına rağmen çok daha kolay kullanılabilir. Denizbank Kurtaran hesap açtıktırdıktan sonra nakit ihtiyacınız olduğu her zaman evrak gerekmeden, şubeye gitme derdi olmadan kolayca nakit ihtiyacınızı karşılayabilir, ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Açılır?

Denizbank Kurtaran hesap başvurusu yapmak için Denizbank şubelerine gidebilir ya da SMS gönderebilirsiniz. Denizbank şubelerinden başvuru yapmak için herhangi bir Denizbank şubesine T.C. kimlik ve ikametgah belgeniz ile gitmeniz gerekir. Duruma göre banka tarafından gelir belgesi talep edilebilir.

SMS ile Kurtaran hesap başvurusu için cep telefonunuzdan mesaj bölümüne gelerek KURTARAN boşluk, T.C. kimlik numaranızı yazıp 3280’e göndermeniz gerekir. Başvurunuz 5 dakika içerisinde değerlendirilerek sonucu SMS ile tarafınıza bildirilir. Olumlu sonuçlanan başvurularda Kurtaran hesap limitiniz de SMS ile gönderilir. Hesabınızı kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken herhangi bir Denizbank şubesine yerleşim yeri ve kimlik belgeniz ile gitmektir.

Kurtaran Hesap Güncel Faiz Oranları

Denizbank Kurtaran hesap güncel faizi %2’dir. Faiz oranına ek olarak Kaynak Kullanımı Detekleme Fonu (KKDF) ve Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) kullanılan limite eklenerek geri ödeme planlanır. Faiz müşterinin Kurataran hesabı kullandığı gün sayısına göre yansır. Asgari tutarı son ödeme gününü geçiren müşterilere gecikme faizi de eklenir. Gecikme faizi sadece kalan kullanılmış anapara üzerinden yapılır.

Denizbank Kurtaran Hesap Taksitli Kullanımı

Kurtaran hesap limitini taksitli kullanıp, 3, 6, 9 ya da 12 aya kadar taksitle geri ödeme planı oluşturabilirsiniz. Taksitli kullanım en az 200 TL olacak şekilde Denizbank şubelerinden, ATM’lerinden, internet bankacılığından ya da 0850 222 08 00 numaralı telefon bankacılığından yapılabilir. İlk taksit ödemeniz bir sonraki ayın son iş günü olacaktır. Ay içinde yaptığınız tüm kurtaran hesap kullanımlarınız bir sonraki ayın ilk haftası tarafınıza gönderilecektir. Kurtaran hesap ekstresinde son ödeme tarihi ve asgari tutar gösterilir. Son ödeme tarihine kadar asgari tutarın ödenmemesi halinde taksit tutarı kadar paraya faiz işletilir. Asgari ücretin bir kısmını ödemeniz durumunda taksit tutrından düşülerek, geri kalan taksit tutarına faiz uygulanır. Ayrıca Kurtaran hesabınızı, hesabınızda para olsa dahi taksitli kullanabilirsiniz.

Kurtaran Hesap Nasıl Kullanılır?

Denizbank Kurtaran hesap kullanarak, kredi, kredi kartı ya da fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz. İsterseniz limitiniz dahilinde Denizbank şubelerinden ya da ATM’lerinden nakit çekebilirsiniz. Denizbank Kurtaran hesabınızı açtırdığınız tarih itibariyle dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Kullanım yaptığınız ay içerisindeki harcamalarınız bir sonraki ayın ilk haftası ekstre ile gönderilir.

Denizbank Kurtaran Hesap Limiti Nasıl Belirlenir?

Kurtaran hesap limiti belirlenmesi için Denizbank tarafından gelir durumu esas alınır. Gelir durumunuza ek olarak kredi ya da kredi kartı ödemelerinizde göz önünde bulundurulur. Ödemeleri düzgün olan müşteriler için Kurtaran hesap kolayca yüksek limitlerde verilebilir. Limitinizi yükseltmek için ek geliriniz varsa (faiz ya da kira gibi) bankaya beyan edebilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Kapatılır?

Denizbank kurtaran hesap kapatmak için ilk olarak borcunuzu ödemeniz gerekir. Kurtaran hesap borcunuzu ödedikten sonra şubeye giderek ya da internet bankacılığı üzerinden kapatabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra, “Hesap açma/ hesap kapatma” menüsünden Kuratarn hesap kapatmayı seçerek hesabınızı kapatabilirsiniz.

Kurtaran Hesap Özellikleri Nelerdir?

Denizbank Kurtaran hesap kredi gibi nakit çekilebildiği gibi fatura, kredi ya da kredi kartı ödemelerinde de kullanılabilir. Kurtaran hesabınızı Denizbank banka kartınız varsa anlaşmalı işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz. Limitin tamamını ya da bir kısmı istenirse nakit olarak çekilebilir. Kurtaran hesap kullanıldığı miktar ve gün sayısına göre faiz eklenerek geri ödenir. Kullanılmadığı takdirde herhangi bir ödeme yapılmaz. Ayrıca müşterilerden herhangi bir ücret ya da masraf da tahsil edilmez.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz