Denizbank ATM’leri ile şifre almak isteyen vatandaşların kartlarını teslim aldıktan sonra izleyecekleri belli başlı adımlar vardır. Kartlarını teslim alan vatandaşların ilk olarak kartları ile kullanacakları şifreleri belirlemesi gerekmektedir. Şifre belirlemek kart güvenliği açısından büyük bir öneme sahiptir. Denizbank kart şifreleri sayesinde vatandaşların tüm Denizbank ürünleri ve Denizbank mobil uygulamalarından hizmet almaları mümkün hale gelmektedir. Denizbank bankamatik şifre alma işlemleri konusunda yardıma ihtiyaç duyan vatandaşların ise kısa bir süre içerisinde banka müşteri destek numarası ya da banka şubelerinden yardım almaları gerekmektedir.

Denizbank Kartı Şifresi Nasıl Belirlenir?

Denizbank kartlarının şifreleri belirlenirken çeşitli yöntemler kullanılabilmektedir. Kartlarını ellerine alan kullanıcılar Denizbank müşteri destek hattı veya Denizbank şubelerine bizzat başvuruda bulunarak kart şifrelerini belirleyebilmektedirler. Aynı zamanda Denizbank tarafından vatandaşlar için hazırlanan SMS destek hattı da şifre belirleme işlemi konusunda hizmet vermektedir. Banka kartları ile şifre belirleme işleminde kullanılan yöntemler arasında en çok tercih edileni ise Denizbank ATM’lerinden yararlanmaktır.

Denizbank Bankamatikleri ile Hesap Kartı Şifresi Alma

Denizbank ATM’leri ile hesap kartı şifresi almak son derece kolaydır. Vatandaşlar vadesiz hesap sonrası ellerine geçen banka hesap kartlarını Denizbank ATM’lerine yerleştirerek şifre alma talebinde bulunabilmektedirler. ATM’lerde yer alan “Şifre İşlemleri” menüsü seçilerek yeni bir şifre belirlemek ya da mevcut şifreyi değiştirmek oldukça kolaydır.

Denizbank Bankamatikleri ile Kredi Kartı Şifresi Alma

Denizbank ATM’leri ile kredi kartı şifresi almak için öncelikle kredi kartının ATM’ye yerleştirilmesi gerekmektedir. Kart yerleştirildikten sonra açılacak ekrandan “Şifre İşlemleri” menüsü seçilebilmekte ve sonrasında “Yeni Şifre Belirleme” seçeneği ile şifre alma işlemi tamamlanabilmektedir. Kartlarını ilk kez kullanıma açmakta olan vatandaşların kredi kartı şifresi belirlemeleri kart ile yapacakları işlemler açısından büyük bir öneme sahiptir. Kredi kartı şifrelerinin belirlenmesi ile tüm kart kullanıcıları internet ve mağaza alışverişlerinden yararlanabilmektedirler. Aynı zamanda Denizbank ATM’leri aracılığı ile şifre değiştirme ve unutulan şifreyi yeniden belirleme işlemleri yapılabilmektedir. Denizbank bankamatik şifre alma işlemlerini çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmek mümkündür.

Denizbank Bankamatikleri ile Şifre Değiştirme

Denizbank ATM’leri ile şifre değiştirmek isteyen vatandaşların kullanmak istedikleri şifreyi belirleyerek işlemde bulunmaları beklenmektedir. Denizbank ATM’leri hem hesap hem de kredi kartları için şifre değiştirme menüsüne sahiptir. Şifre değiştirmek isteyen vatandaşların ilk olarak eski şifrelerini girmeleri ve daha sonra kullanmak istedikleri şifreyi yazarak onay vermeleri gerekmektedir. Denizbank kart türlerinden herhangi birine sahip olan vatandaşların güvenlik sebebiyle sık sık şifrelerini güncellemeleri tavsiye edilmektedir. Özellikle, banka hesap hareketlerine şüpheli bir durum fark eden vatandaşların zaman geçmeden şifre değişikliğinde bulunması  büyük bir öneme sahiptir.

Denizbank Bankamatikleri ile Yapılan Diğer İşlemler

Denizbank ATM’leri ile yapılacak birçok işlem bulunmaktadır. Denizbank ATM’leri kart sahiplerinin her türlü ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak amacıyla hizmet vermektedir. Denizbank ATM’leri ile gerçekleştirilen işlemlerden bazıları şu şekildedir:

 • Şifre belirleme ya da değiştirme işlemleri,
 • Altın sorgulama işlemleri,
 • Altın alımı ve satımı,
 • Döviz işlemleri,
 • Yatırım ve fon işlemleri,
 • Havale işlemleri,
 • EFT işlemleri,
 • Hesaplar arası para aktarımıdır.

Denizbank Tarafından Kullanıma Sunulan Kart Türleri

Denizbank ile kullanıma sunulan kartlar özellik ve avantajlarına göre farklılık göstermektedir. Vatandaşlar tarafından en çok tercih edilen kart türleri ise şu şekildedir:

 • Denizbank Klasik Paracard,
 • Denizbank Private Özellikli Paracard,
 • Denizbank Arar Bulur Özellikli Banka Hesap Kartı,
 • Denizbank Depozit Paracard,
 • Denizbank TED Kampüs Banka Kartı,

Bu kart türlerinden herhangi birine sahip olan vatandaşların kartlarını kullanabilmek için Denizbank bankamatik şifre alma talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz