CEPTETEB İhtiyaç kredisi almak isteyen müşteriler, kredi başvurularını ve kredi alımlarını rahat ve hızlı bir şekilde yapabilme imkânına sahiptir. CEPTETEB ile mobil uygulamadan, internet şubesinden ve resmi adres üzerinde ihtiyaç kredi başvuruları yapılabilmektedir.

CEPTETEB İhtiyaç Kredi Başvuru Şartları

CEPTETEB İhtiyaç kredi başvurusu yapmak isteyen müşteriler belli şartları ve kuralları göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Aşağıda CEPTETEB İhtiyaç kredisi başvuru şartları verilmektedir:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Bankalarla kredi ve kredi kartı çalışmalarının düzgün olması,
 • İhtiyaç kredilerinde 60 ay talep etmek,
 • Aile gelirini krediye dâhil etmek,
 • Gelirin resmi geçerliliği bulunan evrak ile beyan etmek gerekmektedir.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Başvuru Araçları

CEPTETEB İhtiyaç kredisi başvurusu aşamalarını müşteriler oldukça hızlı ve kolay bir şekilde yapabilme imkânlarına sahiptir. Aşağıda CEPTETEB İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak için kullanılan kanallar listelenmektedir:

 • İnternet Şubesi: cepteteb.com.tr” internet adresine girilerek İnternet Şubesi bölümünde bulunan “Kontrol Paneli” kısmı ile kredi alma işlemlerini kolay bir şekilde yapılıp kontrol altına alınabilmektedir. Ayrıca Görüntülü Destek” ile kredi başvurusunda yaşanılan sorunlara çözüm bulmak için kullanılan CEPTETEB müşteri danışmanlarıyla iletişim kurulabilmektedir.
 • Mobil Bankacılık Ve Uygulaması: Mobil Bankacılık ve Uygulaması ile onaylanan CEPTETEB İhtiyaç kredisi başvurusundan sonra hızlı bir şekilde para hesaba geçirilerek kullanılmaktadır. Ayrıca “Bildirim Ayarları” sekmesinden ihtiyaç kredisine başvuru aşamasında her türlü konuda ücretsiz bir şekilde bilgi alınabilmektedir.

CEPTETEB İhtiyaç Kredi İçin Gerekli Belgeler

CEPTETEB İhtiyaç kredisine başvurmak için belli başlı evrakların bulundurulması gerekmektedir. Bankaya yanlış bilgide bulunulması durumda oluşabilecek her türlü sorunlardan başvuruda bulunan kişi sorumlu olmaktadır. Bu sebepten dolayı evraklar başvuruya gelinmeden önce eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. Aşağıda CEPTETEB İhtiyaç kredi için gerekli olan evraklar sıralanmaktadır:

 • Nüfus cüzdanı
 • Pasaport
 • Ehliyet
 • İkametgah
 • Başvuranın adına gelmiş olan son 3 aya ait fatura
 • Gelir belgesi (özel sektör çalışanları ve memurlar için maaş yazısı ya da maaş bordrosu, emekliler için emekli hesabı cüzdanı, serbest meslek sahibi ya da şirket ortakları için güncel vergi levhası, bilanço ve gelir tablosu veya ticaret sicil gazetesi/oda kayıt belgesi) gerekmektedir.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı

CEPTETEB İhtiyaç kredisi faiz oranlarını öğrenmek isteyen müşteriler “www.cepteteb.com.tr” internet adresine giriş yaparak “Hesaplama ve Oranlar” sekmesinden faiz oranlarını öğrenebilmektedir. Faiz oranları bankalar tarafından belirlenmesinden dolayı farklılık göstermektedir. CEPTETEB İhtiyaç kredisi faiz oranı banka tarafından  %1.83 olarak belinlenmektedir.

CEPTETEB Alınacak İhtiyaç Kredisinin Hesaplanması

CEPTETEB alınacak ihtiyaç kredisi hesaplanırken bütçeye uygun olarak hesaplama yapılmalıdır. Faiz oranlarını öğrenerek hesaplama daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. “www.cepteteb.com.tr” adresine girerek “İhtiyaç Kredisi Hesaplama” sekmesinden kredi tutarı belirlenip vade seçilerek hesaplama işlemi hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca kredi hesaplama haricinde kredi ödeme planı, maliyet, oranları da öğrenerek hesaplayabilinmektedir.

TEB İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

CEPTETEB müşterilerine sunduğu İhtiyaç kredisi imkânları ile kredi ödemeleri artık daha kolay hale dönüşmektedir. Banka aşağıda yer alan konularla ilgili vatandaşlara olanaklar sunmaktadır. Bu konular:

 • Ödenecek aylık taksit tutarı
 • Ödenmesi gereken faiz oranı
 • Toplam ödeme miktarı
 • Dosya masrafı için alınacak ücretler
 • Bankanın uygulamış olduğu komisyon fiyatları
 • Kefil ya da teminat istememe durumu
 • Alınacak kredide toplam vade sayısı

TEB İhtiyaç Kredisi Masrafları

Bankalar verdikleri kredi için yapılacak işlemlerden dolayı müşterilerden bu masrafların ücretini talep etmektedir. TEB ihtiyaç kredisi ücretleri olarak müşterilerden dosya masrafı ücreti ve hayat sigortası istemektedir.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Ödeme Kanalları

Aşağıda vatandaşların CEPTETEB İhtiyaç kredisi borçlarını nerelerden ödeyebilecekleri konusunda bilgiler yer almaktadır:

 • Online Olarak Kredi Borcu Ödeme: Müşteriler CEPTETEB uygulamaları ile birlikte kredi ödemelerini kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ödemeler “teb.com.tr” internet adresinde bulunan İban numarasına yapılmaktadır. Ödemelerin yapılması esnasında açıklama kısmına “ Onay/sözleşme numarası” nın yazılması gerekmektedir.
 • EFT İle Kredi Borcu Ödeme: Herhangi bir bankanın cep telefonu uygulaması ya da internet sitesi üzerinden TEB’in İban numarasına EFT işlemleri yapılabilmektedir. Ödeme gerçekleştiren kişi açıklama kısmına “Onay/sözleşme numarası” nı yazmalıdır.
 • Kredi Kartı İle Kredi Borcu Ödeme: Ödenmemiş borçların ödenmesi için kredi kartı ile tahsilât yapmak da mümkündür. Bunun için gerekli bilgiler alınması ve ödeme talimatlarının verilmesi için 0216 645 54 54 numaralı telefondan mesai saatleri içerisinde aranarak gerçekleşmektedir. Ayrıca TEB’in resmi internet sitesinde yer alan “online işlemler” sekmesinden de kredi kartı ile kredi borç ödeme işlemleri yapılabilmektedir.
 • PTT İle Kredi Borcu Ödeme: Vatandaşlar PTT merkezlerinden kolay bir şekilde kredi ödeyebilmektedir. Bunun için sözleşme numarasının ön tarafına toplamda 16 basamaklı sayı olana kadar sıfır yazılmalıdır. Bunun yanı sıra ödemeler PTT’lerin mesai saatleri içerisinde gerçekleşmektedir. Ayrıca kredi ödemeleri için postaneler vatandaşlardan işlem ücreti talep etmektedir.
 • Şube Ve ATM’lerden Kredi Borcu Ödeme: Kredi borcu ödemeleri TEB banka şubelerinden sıra alınarak hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Bunun yanı sıra ödeme işlemlerini ATM’ler üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar TEB ATM’lerinden “ödemeler” kısmı ile kolay bir şekilde yapmaktadır. ATM’lerden kredi borcu ödemeleri resmi tatiller dâhil günün her saatinde gerçekleşmektedir.

TEB Kredi Borcunun Ödenmeme Durumu

Alınan kredi borcunun ödenmemesinde 90 günlük gibi bir zaman dilimi verilmektedir Müşteriler borçlarını toplamda 90 gün içerisinde ödemek durumundadır. Bu süreçten sonra borcunu ödemeyen kişiler için yasal takip işleminden önce 7 günlük süre tanınır. 7 günlük süre zarfında bankadan kredi yapılandırma konusunda istekte bulunulabilinmektedir. 7 günün sonunda borcunu ödemeyen ve yapılandırma isteğinde bulunmayan kişiler hakkında yasal takip işlemi yapılmaktadır. Yasal takip sürecinde müşterilerin dosyaları avukata ya da varlık şirketine verilmektedir. Bu süreçten itibaren olay bankadan çıkmaktadır. Avukatlar müşteri ile uzlaşma yoluna başvurur. Eğer bu süreçte uzlaşma olmazsa yasal takip dönemi devam etmektedir. Bu zaman diliminin sonunda vatandaşlar haciz ya da hapis cezası alabilmektedir. Eğer borcun ödenmesi için taahhüt verilip borç ödenmezse o kişiye hapis cezası verilmektedir. Bunun dışında maaşlara haciz kararı verildiğinde kişinin aldığı maaşın 1/4’ü oranında kesinti meydana gelmektedir.

Ödenmeyen Borçların Taksitlendirilmesi

Ödenmemiş borçların yeniden planlaması imkânı ile birlikte vatandaşlar kredi borçlarını kolay bir şekilde ödeyebilmektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı kredi tahsilâtı yapamayan kişiler toplam borçlarını gösteren belge ile birlikte TEB banka şubelerine başvuruda bulunmalıdır. Başvuruda bulunulduktan sonra banka tarafından yeniden ödeme planı oluşturulmaktadır. Müşteriler belirlenen toplam taksit sayısına ve her ay ödenmesi gereken miktara göre kredi borç ödemelerini yapmalıdır.

TEB Bankası Müşteri Hizmetleri

CEPTETEB, TEB bankasının sunmuş olduğu dijital bankacılık uygulamasıdır. Müşteriler ihtiyaç kredisi ile ilgili her türlü soru ve taleplerini 0850 222 09 29  numaralı CEPTETEB destek merkezini arayarak iletebilmektedir. CEPTETEB müşteri destek hattı 7/24 hizmet vermektedir. Kredi başvuru için gerekli belgeler, bankanın uygulamış olduğu faiz oranları, başvuruların kabul edilmemesi durumundaki sebepler, ödeme konusunda yaşanan sorunlar  vb gibi konularda müşteri hizmetleri vatandaşların yanında yer almaktadır. Ayrıca müşteriler “www.cepteteb.com.tr” adresine girerek ihtiyaç kredisi başvurusu ve bütün kafalarına takılan sorular hakkında çözümler bulabilme imkânına sahiptir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz