Börek Bayiliği Veren Firmalar Şartları Ve Kazançları Nelerdir?

Günümüzde iş sahibi olmak ve para kazanmak için birçok yol aranmaktadır. İş bulmak veya iş sahibi olmak zor olan bu dönemde arayış içerisine girişmektedir. Bundan dolayı genç veya belli bir yaşa gelmiş bireyler kendi iş olanaklarını sağlamak, kendi işlerini kurmak istemektedir. Bayilik ve İş Fikirleri kategorimizde bu iş kollarından birkaçını incelemiştik. Bugünkü yazımızda da börek bayiliği veren altı firmayı ve bu firmaların Franchise şartları ile tahmini kazançlarını inceleyeceğiz.

Börek bayiliği veren firmalar tam olarak bu sebepten dolayı hizmet etmektedir. Börek bayiliği veren firmalar gibi birçok firma bayilik vermektedir. Fakat börek bayiliği veren firmalar çok sayıda olduğundan dolayı çok tercih edilmektedir. Her kesime uyan şarlarları ve kurallarımdan dolayı ilk seçenek haline gelmektedir.

Kendi işinin patronu olmak isteyen herkes, börek bayiliği veren firmalar ile anlaşarak bayilik talebinde bulunabilirler. Tabletleri olumlu karşılandığı taktirde işlerini yapmaya hak kazanırlar. Kendi işinizi kurmak ve iyi bir gelir elde etmek adına bu işi yapmak isteyebilirsiniz.

Bayilik veren börek firmaları, girişimcileri ile büyümek isterler. Börek sektörü çok fazla ilgi görmesinden dolayı kazançları da bir o kadar fazla olunmaktadır.

börek bayiliği veren firmalar

Börek Bayiliği Veren Firmalar

Börek bayiliği veren firmaların sayıları çok olmasından dolayı iş kurma ihtiyacınızı karşılamamız için oldukça iyi bir faktördür. Börek bayiliği veren başlıca firmalar;

 • Labarba Börek
 • Aslı Börek
 • Efsane Börek
 • İzol Börek
 • Bi Gözde Börek
 • Börsan Börek
 • Sini Ev Böreği
 • Adanus Börekçisi
 • Sıfır Bir Börek Adana
 • Chef Börek
 • Göçmen Börekçisi
 • Dilim Börek

Börek Bayiliği Veren Firmaların Şartları Nelerdir?

Börek bayiliği veren her firma kendi şartlarına göre hareket etmektedir. Kendi bünyelerinde kendilerine ait şartları bulunmaktadır. Genel bir şart yazmak mümkün değildir fakat ortak olarak bayilik için olunması gereken şartlar vardır.

 • Bayilik verecek firmaların ilk önce bayilik isteyen ve işletmeyi açmayı düşündüğü yeri, sokağı, adresi ve lokasyon olarak durumuna bakılacaktır.
 • Bayilik isteyen kişilerin, sermaye durumları ve bayilik almak için yeterli miktarda bütçeye sahip olunması gerekmektedir.
 • İstenilen ve yapılmasını istenilen işletmenin durumu yani işletmenin büyüklüğü, kira bedeli, alınacak müşteri kapasiteleri ve hedeflediği kitle dikkate alınmaktadır.

Göçmen Börekçisi Bayilik Şartları

Göçmen Börekçisi bayilik veren en popüler bayi olarak bilinmektedir. 2004 yılından beri işletimi olan ve bayilik veren Göçmen Börekçisi, giriş bedeli olarak yatırımcılarından 30 bin TL miktarında ücret istemektedir. Genel toplam yatırım maliyeti ise 160 bin TL veya en yüksek olarak 330 bin TL maliyetinde olmaktadır. Temizlik şartları olarak, açılacak olan bayinin temiz ve sağlık kurallarına uyulması her hangi bir şikâyet durumu olmamasını istemektedir. Reklam bedeli veya royalty fee bedeli istenmektedir.

Birlikte yola çıkacağı iş ortaklarının marka değerlerini zedeleyecek veya kötü etkileyecek bireyler olması durumunda börek bayiliği başvurusu kabul edilmemektedir. Marka değerlerine önem veren ve markayı gerektiği gibi temsil edilmesi beklenmektedir.

Girişimcilerinin ürün temin etmesine yardımcı olunacaktır ve reklam çalışmaları yaparak Kazançları arttırmak adına çalışmalar yapılacaktır. Bunun için girişimciden reklam bedeli istenmemektedir. İşletme konusunda danışmanlık vererek iş konusunda destek vermektedir.

Tarihi Sarıyer Börekçisi Bayilik Şartları

Kuruluşu en eski olan Tarihi Sarıyer Börekçisi 1895 yılında hizmet vermeye başlamıştır. 1995 yılında markasını ve logosunu oluşturarak hizmetlerine kurumsallık katmıştır. Bütün bayilik şartlarını web sitelerinde verilmektedir ve iletişime geçirilerek bayilik talebinde bulunduğunuz taktirde yapılacak olanakları size aktaracaklardır.

Girişimcilerinden 100 metrekarelik kapalı bir alanda işletmelerini yapmalarını istemektedir. Toplam maliyeti bölgeden bölgeye ve işletme alanından dolayı değiştiğinden net bir maliyet sunulmamaktadır.

Dilim Börek Bayilik Şartları

Bayilik veren börek firmalarından bir diğeri olan Dilim Börek, 2003 yılından bu yana hizmet vermektedir. Doğal ürünlerle üretim yapmaktadırlar ve katıksız ürün kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı yoğun ilgi gören Dilim Börek, bayilik vereceği işletmelerden de aynı özveriyi beklemektedir. Müşteri memnuniyetine büyük önem veren Dilim Börek, markalarına hasar veya kötü bir durum yaşatmalarını istememektedir. Bayilik Şartları olarak işletmenin açılacağı lokasyonun en az 100 bin kişilik nüfusa sahip olması gerektiği belirtilmektedir. Firma 5 yıllık sözleşme imzalamaktadır. Dilim Börek Franchise Süreci hakkında bilgiyi https://dilimborek.com/tr/franchise-sistemimiz_117 linkinden alabilirsiniz.

Chef Börek Bayilik Şartları

Yeni nesil olan ve 2009 yılından beri faaliyet gösteren chef börek bayilik veren firmalar arasında yer almaktadır. Bayilik yatırım maliyeti olarak 150 bin TL ile 190 bin TL arasında olmaktadır. Genel şartları bulunmamaktadır. İşletmenin yerine, büyüklüğüne ve bölgesine göre değişmektedir. Bayilik almak isteyenler iletişime geçtikten sonra gerekli bilgiler erişim sağlanılır. Chef Börek bayilik başvurusu yapmak isterseniz Franchise sayfasından gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Aslı Börek Bayilik Şartları

İlk olarak İstanbul’da hizmete başlayan ve kısa sürede büyüme sağlayan Aslı Börek, bayilik hizmeti veren firmalar arasında bulunmaktadır. Aynı zamanda yurt dışına hizmet sağlayan geniş bir kitleyi hedef almaktadır. İşlek lokasyonlara ve hedef kitlesinin çoğunluğunca göre bayi vermektedir. Genel olarak marka prensipleri olarak bayilik olarak açılacak işletme, otopark olanaklarına sahip olmasıdır. Başvuru işlemleri internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Bayim Olur Musun programının bir bölümünde de Aslı Börek ve Simit Sokağı şirketlerinin bayilikleri hakkında yönetim kurulu üyesi Adem Yücel açıklamalarda bulunmuştur.

Erciyes Börek Bayilik Şartları

Farklı bir sloganla gündeme gelen Erciyes Börek, kısa zamanda marka haline gelmiştir. “Ev hanımlarından sofranıza “ sloganıyla ünlenen ve faaliyetleri artan Erciyes Börek, bayilik veren firmalar arasında bulunmaktadır. Bayilik şartları iletişime geçtiğiniz taktirde size bilgi verilmektedir. Genel bir şartı bulunmamaktadır. Anlaşma sağlandıktan sonra 5 yılllık sözleşme imzalanmakta ve 45 gün içerisinde bayi açılışı yapılması zorunluluğu bulunmaktadır.

börek bayiliği şartları

Börek Bayilerinin Kazançları Ne Kadardır?

Börek bayiliğinden kazanılabilecek miktarlar konusunda genel bir kazanç tablosu bulunmamaktadır. Her firmanın kendine özgü fiyat ve kazanç tablosu vardır. Anlaşılan ve bayilik alınan firmalara göre değişim göstermektedir. İşletmenin bulunduğu yer, bölge, hedef kitlesi ve mekân büyüklüğü açısından kazançlar değişmektedir. Bulunduğunuz bölge ve hedef kitleniz fazla oranda insan bulunmaktaysa, kazanç ise bir o kadar artmaktadır. İşletme konsept, alan büyüklüğü ve çeşit çokluğuna bağlı olarak da değişim göstermektedir. Marka popülerliği ve alıcı çok bulunması da önemli bir etkendir.

 

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz