Farklı kurumlara veya kişilere borçları olan kişiler, tüm bu borçları bir kurumda toplamak ve ödemeleri yapılandırmak amacıyla borç kapatma kredisi çekebilir. Bankalar tarafından bu sürecin iyileştirilmesi ve karşılıklı mağduriyet oluşmayacak şekilde yönetilebilmesi amacıyla özel şartlar belirlenmiştir. Borç kapatma kredisi 2020 yılı için kredi faiz oranlarındaki güncel tabloya göre hesaplanmaktadır. Borçlarını kapatmak isteyen müşterilerin faiz oranlarını inceleyerek, 36 aya kadar vadeyle ihtiyaç kredisi çekme olanağı bulunuyor. Aylık gelir, borç tutarı, ödenebilecek aylık taksitlerin yapılandırılması gibi durumlar göz önünde bulundurularak planlama yapılıyor.

En Düşük Borç Yapılandırma Faizi

2020 Borç kapatma kredisi veya 2020 dönemleri için sadece yılda bir kez belirlenen sabit faiz oranlarıyla verilmez. Bankaların belirlemiş oldukları farklı kredi türlerine ve dönemsel kredi faiz oranlarıyla kredi temin etmek mümkün olmaktadır.

An itibariyle borç kapatmak amacıyla çekilebilecek ihtiyaç kredilerinin en düşük faiz oranı %1,80 olarak açıklanmıştır. 36 ay vadeyle 10.000 Türk Lirası tutarındaki kredi talebinde minimum faiz oranıyla birlikte aylık taksit ödemesi 402 Türk Lirası olarak oluşturulabiliyor. Borç kapatma kredisi Temmuz döneminde 10.000 TL 36 ay vadeli kredinin toplam geri ödeme tutarı ise 14.541 Türk Lirası’dır.

Düşük Faizle Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Aşağıda yer alan kredi faiz oranları ve bankalar, borç kapatma kredisi veren bankalar Temmuz dönemi için sıralanmıştır. En düşük taksit – faiz oranı veren bankadan başlayarak yapılan sıralamanın farklı dönemlerde değişme durumu söz konusu olabilir. 36 ay vadeye özel olarak 10.000 Türk Lirası tutarında “ihtiyaç kredisi” veren bankaların belirledikleri ödeme planlamaları şu şekildedir;

ING Bank Borç Kapatma Kredisi

10.000 Türk Lirası ihtiyaç kredisi için ING Bank en düşük faiz oranıyla hizmet veren kurumdur. %1,80 faiz oranıyla hizmet veren bankanın aylık taksit talebi ise 402 Türk Lirası olarak açıklanmıştır.

Cepteteb Borç Kapatma Kredisi

En düşük faiz oranıyla hizmet veren ikinci kuruluş olan Cepteteb ile %1,83 faiz oranıyla kredi çekmek mümkün. Bankanın bu faiz oranına özel olarak belirlediği aylık ödeme tutarı ise 405 Türk Lirası’dır.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

10.000 Türk Lirası tutarındaki ihtiyaç kredisi için Akbank’ın belirlediği %2,17 faiz oranından yararlanılabiliyor. Bankanın güncel faiz oranıyla aylık 431 Türk Lirası kredi ödemesi yapılması gerekiyor.

Türkiye İş Bankası Borç Kapatma Kredisi

İş Bankası tarafından %2,30 ihtiyaç kredisi faiz oranı belirlenmiştir. Bankanın ödeme planlamalarına yansıttığı aylık taksit tutarı ise 442 Türk Lirası’dır.

Burgan Bank Borç Kapatma Kredisi

İhtiyaç kredisini %2,39 faiz oranıyla veren Burgan Bank, aylık taksit olarak 449 Türk Lirası talep ediyor.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Borç kapatma kredisi almak için bankalar tarafından da açıklanan özel şartları yerine getiren müşterilere verilmektedir. Aşağıda tüm, borç yapılandırma kredisi temin etme şartları sıralanmıştır;

  • Borcunu kapatmak için diğer bir bankadan kredi çekmek isteyen müşterinin aktif olarak devam eden herhangi bir yasal/idari takibinin bulunmaması gerekiyor.
  • Konut kredisi dışındaki kredi türlerine başvuruda bulunacak olması durumunda 36 ay üzerinde vade talebinde bulunmaması isteniyor.
  • Kredi talep edilebilmesi için resmi geçerliliğe sahip evrakların müşteri tarafından beyan edilmesi şarttır.
  • Kredi çekmek için ipotek verilecek olması durumunda, krediyi çekecek olan müşterinin eşi tarafından da rıza belgesinin imzalanmış olması gereklidir.
  • Müşterinin güncel borçlarının kayıt altına alınmış olduğu resmi evrakların temin edilmesi istenir.
  • Aylık gelirin %50’sinden daha yüksek bir tutarda aylık taksit ödeme planlaması talep edilmemesi gereklidir.
Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz