Ücretsiz bayilik veren firmalar sayesinde günümüzde birçok kişi kendi işini kurarak ticari hayatta aktif bir rol oynamaktadır. Birçok kurumsal firma tarafından Türkiye geneli bayilik imkanı sunulmaktadır. Sıfırdan kendi işini kurmak isteyen kişiler genellikle sermaye açısından sıkıntı çektikleri için daha az sermayeyle bayilik alarak hem hazır müşteri potansiyeline sahip olmakta hem de sıfırdan iş kurmak için gerekli risklerin büyük bölümünü geride bırakmaktadır.

Kurumsal firmalar tarafından franchise uygulamalarının kapsamı günümüzde oldukça geniştir. Çoğu firma anahtar teslim bayilik verirken bazı firmalar ise özel şartlar aramaktadır. Bayilik uygulaması sayesinde sürekli firmadan destek alarak kazanç sağlamanız mümkündür. Bayilik veren firmalar özellikle gıda sektöründe oldukça fazla tercih edilmektedir.

KOMAGENE Çiğ Köfte Bayilik

KOMAGENE franchise imkânlarından yararlanmak isteyen kişiler için farklı şartlar aranmaktadır. Türkiye’de en geniş bayilik ağına sahip firmalarından biri KOMAGENE çiğ köftecisidir. Dünya genelinde de KOMAGENE çiğ köfte bayiliği alınabilmektedir. Kurumsal birçok farklı firmada olduğu gibi KOMAGENE çiğ köfte firması tarafından da başvuru formu ile bayilik alınabilmektedir. KOMAGENE çiğ köfte bayiliği almak için gerekli şartlar;

 • Ön başvuru ile talepler iletilir
 • Dükkân ve stant yerleri belirlenir
 • Bayilik başvurusu için giderleri karşılayabilecek maddiyata sahip olmak

Olarak belirlenmiştir. KOMAGENE firmasından bayilik almak isteyen kişiler firma tarafından belirlenen şartları taşımaları gerekmektedir. Firma tarafından belirlenen kurumsal bayilik kriterlerini sağlayan kişiler bayilik işlemlerini başlatabilirler.

Baydöner Bayilik Başvurusu

Baydöner franchise bedeli diğer kurumsal gıda firmalarına göre daha farklı unsurlarla belirlenmektedir. Türkiye’de sayısız bayisi bulunan Baydöner, bayilik şartları arasında sözleşme süresiyle de diğer firmalardan ayrılmaktadır. Baydöner kurumsal vizyonu sayesinde Türkiye’de nüfusu 200 binin üzerindeki tüm illerde bayilik açmak istemektedir. Yurtiçinde bayilik verdiği gibi Baydöner şuan için birçok farklı ülkede bayilik vermiştir. Baydöner bayilik şartları arasında;

 • 10 yıl bayilik sözleşme süresi
 • Franchise giriş bedelinin ödenmesi
 • Restoran açma bedeli
 • Restoranın açılacağı konum ve m² şartları

Yer almaktadır. Söz konusu bu şartların karşılanması halinde Baydöner tarafından bayilik verilir. Ancak, büyük kurumsal firmalardan bayilik almak için birçok önemli şartın sağlanması gerekmektedir. Kısa vadede size kazanç sağlamamasına rağmen uzun vadede kurumsal firmalardan alınan bayilikler büyük avantaj sağlamaktadır.

Bayilik verilecek şube için fizibilite çalışmasının yapılmış olması gerekmektedir. Bayilik şartlarına uygun konseptte gerekli restorasyonun da yapılması gerekmektedir. Genellikle Baydöner tarafından 150 – 200 m² arasında

LC Waikiki Bayilik Şartları

LC Waikiki bayilik almak için kurum tarafından kesin şartlar konulmuştur. Türkiye’nin en büyük kurumsal giyim firmalarından biri olan LC Waikiki büyük yatırımcılar için bayilik desteği vererek ortak kazanç sağlamaktadır. LC Waikiki tarafından bayilik için gerekli şartlar;

 • İnsan ve araç trafiği yoğun olan bölgede olmak
 • En az 1.000 m² büyüklüğünde alana sahip olmak
 • Maliyet bedellerini karşılayabilmek

Başlıca şartlar arasında yer almaktadır. LC Waikiki tarafından şuan için yurtdışında bayilik verilmektedir. Özellikle büyük yatırımlar gerçekleştirmek ve kurumsal bir firmanın bayiliğini yurt dışında yapmak isteyen kişiler LC Waikiki bayilik şartlarını taşımaları halinde bayilik alabilirler.

Burger King Bayilik Alma Şartları

Burger King bayilik kazancı ve sağladığı diğer pek çok avantaj sayesinde Türkiye’de en çok tercih edilen franchise firmalarından biri olan BUrger King, TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye’de Master Franchise olarak lisans haklarına sahiptir. Restoran işletmeciliği işlemi için franchise verilen kişilerle 20 yıl süreyle sözleşme yapılmaktadır. Söz konusu lisansları alan kişilerin Burger King bayiliğini alması mümkündür.

Burger King firması ile gıda sektöründe bayilik almak isteyen kişilerde aranacak şartlar açıkça belirtilmiştir. Buna göre, Burger King franchise adaylarında aranan şartlar;

 • Yatırım şartlarını taşımak
 • TAB Gıda eğitim programına katılmak
 • Destek hizmetleri
 • Yer seçiminin yapılması
 • Restorana ilişkin fiziksel özelliklerin belirlenmesi

Başlıca bayilik lisansına almak için aranan şartlar arasında yer almaktadır. Burger King tarafından aranan bu şartların sağlanamaması halinde bayilik alamazsınız.

Özsüt Cafe Bayilik Şartları

Özsüt franchise bedeli ve şartlar firma tarafından farklı şartlara göre belirlenmektedir. Türkiye’nin en kurumsal kafe firmalarından biri olan Özsüt, franchise veren sayılı firmalar arasında yer almaktadır. Özsüt bayilik vermenin yanı sıra, girişimcilik için destek ve eğitim de vermektedir. Özsüt bayilik şartları;

 • 10 yıllık sözleşme ve isim hakkı bedelinin ödenmesi
 • Marka konsept bedelinin ödenmesi
 • Açık ve kapalı alanlar için yeterli fiziki koşulların sağlanması vb.

Olarak belirlenmiştir. Özsüt tarafından bayilik onayının verilmesiyle reklam ve pazarlama desteği ve aynı zamanda eğitim verilmektedir. Bu sayede büyük yatırım hedefleri olan kişilerin girişimcilik hakkında desteklenmesi de sağlanmaktadır.

Meşhur Adıyaman Çiğ Köftecisi Franchise Şartı

Adıyaman çiğ köfte bayilik imkanı sunan önemli firmalara arasında yer almaktadır. Özellikle franchise bedeli almadan, çoğu kalemi ücretsiz olarak sunmaktadır. Lezzet ve kalitenin Türkiye’nin her yerinde yayılmasını hedefleyen Meşhur Adıyaman Çiğ Köftecisi Ömer Aybak, bayilik avantajları;

 • Franchise, eğitim ve reklam gideri ödenmez
 • Sevkiyat firma tarafından sağlanır
 • Aynı standartta ürünle isim hakkı kullanılabilir

Sağladığı avantajlar sayesinde Türkiye’de en çok tercih edilen bayilikler arasında ilk sırada Meşhur Adıyaman Çiğ Köftecisi gelmektedir. Günümüzde birçok kişi tarafından çiğ köfte bayiliği alınmaktadır. Düşük maliyete ve yüksek kazanca sahip olması nedeniyle çiğ köfte bayiliği alarak kısa sürede kazanç sağlamanız mümkündür.

Gıda sektöründe bayilik veren firmalar günümüzde en çok kazandıran franchise yöntemleri arasında yer almaktadır. Türkiye’de hala çiğ köfte bayiliği en çok kazandıran ve en kolay alınan franchise yöntemlerinden biridir.

Subway Bayilik Şartları Nelerdir?

Subway franchising bedeli bayiliğin alınmak istendiği bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Genellikle ülkeye göre değişen bu oranlar 10.000 $ – 15.000 $ arasında seyretmektedir. Bayilik alındıktan sonra her hafta gelirlerin yaklaşık olarak %12,5’i reklam ve telif ücreti bedeli olarak firmaya ödenmesi gerekmektedir. Diğer birçok firmada olduğu gibi Subway tarafından verilen bayilikler içinde eğitim verilmektedir.

Restoranın işletilmek istendiği yer, tasarım ve malzeme tedariki için yine Subway tarafından bayilik için belirlenmiş şartları taşımanız gerekmektedir. Genellikle franchising için firmalar yer seçimine dikkat etmektedir. Doğru lokasyon seçimi ile Subaway bayisi olarak yüksek gelir elde etmeniz mümkündür.

McDonalds Bayilik Alma Şartı

McDonalds franchising alma şartları diğer kurumsal gıda firmalarıyla benzerlik göstermektedir. Yüksek müşteri potansiyeli ve kurumsal yapısıyla şuan için yurtiçinde aktif olarak bayilik verilmektedir. MC Donalds bayilik alma şartları;

 • Bayilik sadece şahsa verilir
 • Sadece restoran işletmesiyle ilgili olmak
 • Sadece tek bir işletme için lisans verilir
 • Yatırım maliyeti karşılanmalıdır
 • Aylık gelir üzerinden firmaya isim hakkı, reklam vb. ödemeler yapılır

Bu şartların dışında kişiler McDonalds bayilik hizmetlerinden yararlanmak istiyorsa yapılacak olan yüz yüze görüşmelerde farklı şartları sağlaması gerekecektir. Türkiye’de en çok franchising veren firmalar arasında yer alan McDonalds, 6 – 8 ay arası bir eğitimle bayilik vermektedir.

DeFacto Bayilik Alma Şartları

DeFacto bayilik teminat ve diğer şartların sağlanması halinde franchising veren giyim firmaları arasında yer almaktadır. Türkiye geneli toplamda 200’ün üzerinde firmaya sahip olan DeFacto, bayilik uygulaması sayesinde faaliyetlerini farklı bölgelerde de sürdürmeye devam etmektedir. İş kurmak isteyen herkes için DeFacto önemli bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

DeFacto tarafından bayilik sadece firma ile yapılan görüşmeler sonucu verilmektedir. Çoğu kurumsal firmada olduğu DeFacto da birçok farklı şartın sağlanmasını sizden talep etmektedir. Online olarak DeFacto bayilik başvurusu şuan için yapılamamaktadır.

Dominos Pizza Bayilik Alma Şartları

Dominos bayilik şartları arasında en önemlisi işletmenin sahip olması gereken m² şartının sağlanmasıdır. Türkiye’nin en yaygın pizza firmalarından biri olan Dominos Pizza en az 90 m² metraj istemektedir. Bunun yanı sıra, Dominos Pizza bayilik şartları arasında;

 • Başlangıç sermayesine sahip olmak
 • Gerekli maliyeti karşılamak
 • 36 yatırım geri dönüş süresinin beklenmesi
 • Belirlenen diğer şartların sağlanması

Yer almaktadır. Bu şartların yanı sıra, franchise karar veren kişilerin bazı özel şartlara sahip olmaları gerekecektir. Dominos Pizza birçok firmada olduğu gibi bayilik sonrası reklam ve isim hakkına ilişkin belirli ücretler almaktadır.

Halk Ekmek Bayilik Şartları

Halk ekmek bayiliği aylık kazancı ve sağladığı diğer avantajlar sayesinde en çok tercih edilen bayilik türlerinden biridir. Ekonomik açıdan düşük fiyatlı ekmek satışı gerçekleştiren halk ekmek bayileri genellikle belediyelere bağlı olarak çalışmaktadır. Halk ekmek bayiliği almak için gerekli en önemli şart, Halk Ekmek Fabrika Müdürlüğü ve diğer ilgili birimlerle iletişime geçmektir.

Halk ekmek bayiliği almak isteyen kişilerden farklı belge ve bilgiler istenecektir. Bayilik için başvurularınızı yaptıktan sonra bu belgelerle, 400 TL büfe ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte aylık gelirinizin de belirli bir oranın üzerine olması bayilik almanız için sunulan şartlar arsasında yer almaktadır.

Simit Sarayı Bayilik Şartları

Simit Sarayı franchise işlemleri oldukça kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir. Simit Sarayından bayilik almak için takip etmeniz gereken 6 adım bulunmaktadır. Bunlar;

 • Online başvuru
 • Yatırım değerlendirme
 • Yer seçimi
 • Eğitim
 • Yatırım teklifi
 • Açılış

Olarak belirlenmiştir. Bayilik veren firmalar arasında en çok gelir sağlayabileceğiniz firmalar arasında Simit Sarayı ilk sırada gelmektedir.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz