Bankaların 2019’daki sınavları bankalarda çalışabilmek ya da farklı bir pozisyona geçebilmek için önemlidir. Bankaların birçoğu bir pozisyonda çalışılabilmesi için sınavlar düzenliyor. Bu sınavların sonuçlarına göre de kimin çalışılacağına karar veriliyor. Bankalar yapacakları sınavların tarihlerini kendileri belirliyorlar. Banka sınavlarının tarihleri de genellikle bankaların internet sayfalarında açıklanıyor. Bunun dışında özellik devlet bankalarının sınav tarihleri resmi gazetelerde de yayınlanıyor.

İş Bankası’nın Sınavları Ne Zaman?

İş Bankası sınav tarihleri iş pozisyonuna göre değişiyor. İş Bankası Haziran ayının ortasında uzman yardımcılığı sınavı düzenledi. Bu pozisyonda çalışmak isteyen kişiler de sınava başvurusunu gerçekleştirdi ve sınava girdi. Bunun yanı sıra bankanın Temmuz ayında düzenleyeceği de birçok sınav mevcut. İş Bankası’nın 6 Temmuz’da yapacağı sınavları şöyledir:

  • Veri uzmanı alım sınavı,
  • Siber güvenlik uzman alım sınavı,
  • Bulut bilişim ve platform mühendisi alım sınavı,
  • DevOps mühendisi alım sınavı,
  • İletişim ve ağ yönetimi mühendisi alım sınavı.

Ziraat Bankası Sınav Tarihleri Belli Oldu Mu?

Ziraat Bankası’nın sınavlarının tarihleri henüz belli olmadı. Ziraat Bankası’nın güncel bir iş ilanı bulunmuyor. Bundan dolayı da yakın bir zamanda düzenlenecek bir sınav da yok. Fakat Ziraat Bankası’nda çalışmak ve sınav ilanlarını takip etmek isteyen kişiler internet sitesinde bulunan duyurular kısmına girilebilir ve Ziraat Bankası yeni bir sınav tarihi belirleyip belirlemediği öğrenebilir.

Halkbank’ta Nasıl Çalışabilirim?

Halk Bankası çalışanı olmak için sınava girilmesi gereklidir. Halkbank diğer devlet bankalarında olduğu gibi sınavlar düzenleyerek çalışan kişileri belirliyor. Halk Bankası sınav tarihlerini bankanın internet sitesinde duyuruyor. Bunun yanı sıra gazete ve dergilerde de yine banka sınavlarının tarihlerinin duyurusu yapılıyor. Bu sınavlardan başarılı puan alan kişileri Halk Bankası mülakata çağırıyor. Mülakattan da iyi bir sonuç alan kişiler bankada çalışabilmek için hak kazanıyor.

Garanti Bankası Hangi Pozisyonlar İçin İşe Alımlar Yapacak?

Garanti Bankası işe alımlar gerçekleştireceği pozisyonlardan bir tanesi müşteri danışmanlığıdır. Farklı iller de banka müşteri danışmanlarını işe alacaktır. Garanti Bankası üniversite öğrencilerine, yeni mezunlara ve deneyimli kişilere iş fırsatı sağlayan bir bankadır. Bundan dolayı da birçok kişi Garanti Bankası’nda çalışmayı istiyor. Garanti Bankası’nın üniversite öğrencileri için açık pozisyonu telefon bankacılığı müşteri temsilcisidir. Yeni mezunlar ise müşteri danışmanlığının yanı sıra dış ticaret ve krediler işlemleri asistanı pozisyonu için de iş başvurusunda bulunabilir. Fakat bu ilan İstanbul’daki şube için açılmıştır. Garanti Bankası’nın ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen kişiler ise bankanın kariyer için özel açtığı internet sitesine girebilir. Bu siteye üye olunmasının ardından açık olan tüm pozisyonun ilanlarına ulaşılabilir ve başvuruda bulunulabilir. Üyeliği olmayan kişiler ise çok kısa bir süre içerisinde üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Denizbank’ın Açık Pozisyonları Hangileridir?

Denizbank’ın açık pozisyonlarından bir tanesi iletişim merkezi asistanlığıdır. Yeni mezunlar için uygun olan bu pozisyon deneyim kazanmak için oldukça idealdir. Denizbank’ta çalışmayı düşünen kişiler tüm ilanları görebilmek için bankanın kariyer sayfasına girmelidir. Bu sayfa üzerinden açık tüm pozisyonların bulunabilmesi mümkündür. Denizbank’ın güncel iş ilanları şunlardır:

  • Telefon satış temsilcisi,
  • Bireysel krediler tahsilat asistanı,
  • Mobil satış temsilcisi.

Bu ilanlardan birisine başvurabilmek için de yine Denizbank’ın kariyer sayfası ziyaret edilmelidir. Bu sayfa üzerinden detaylı tüm bilgiye ulaşılabildiği gibi başvurular da gerçekleştirilebilir. Banka sınavlarının yanı sıra Denizbank gibi özel bankaların güncel ilanları da takip edilebilir. Fakat devlet bankasında çalışmayı düşünen kişilerin sınav tarihlerini bankaların internet sitesinden takip etmesi ve bu sınavlara girmesi şarttır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz