Ülkemizde bulunan otomobil tutkusunun önünde vergi ve bakım giderleri gibi engeller bulunuyor. Özellikle vergi engelini aşan bireyler araç bakım ve araç muayene gibi alanlarda takılabiliyor. İşlemleri yaptırmanın bir maliyeti olduğu gibi yapılan işlemin ücretini ödemek de çoğu zaman düşündürücü oluyor. Araç muayene ücretinin kredi kartı ile ödenmesi üzerine detaylı bir yazı hazırlayarak sizi bu dertten kurtarmayı amaçlıyoruz.

 

Araç Muayene Ücretinin Kredi Kartı ile Ödenmesi Nasıl Yapılır?

Pandemi süreci içerisinde hepimiz bazı maddi zorluklar yaşıyoruz. Bu nedenle de birçok ödeme işlemimizi ertelemek için çaba gösteriyoruz. Ödemelerimizi ertelemenin en pratik yolu ise kredi kartı ile ödeme yapmak oluyor.

Bu sayede ödemelerimizi bir ay sonraya ya da daha ilerisine atabiliyoruz. Ani ya da mecburi harcamalarımız için kullandığımız kredi kartı araç muayene esnasında da kullanılabiliyor mu? Birçok kişi bu sorunun yanıtının hayır olduğunu söyleyecektir. Ancak 2021 yılında gelecek olan düzenlemeye göre bu ödeme yolu artık mümkün olacak. Bu sayede kişiler araç muayene işlemlerini ertelemek zorunda kalmayacak ve muayene zamanı geçmeden araçlarının işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Araç Bakım Muayene Ödemesi Nasıl Gerçekleştirilecek?

Yeni gelecek olan düzenleme ile birlikte kişiler araçlarım isimli uygulamayı indirebilecek ve araç muayene ücretinin ödemesini gerçekleştirebilecekler.

Bu sayede kişiler hem daha az zahmet ile ödeme işlemlerini tamamlayacak, hem de kart ile ödeme gerçekleştirebilecekler. Araçlarım uygulaması pandemi süreci esnasında kişilerin temasını en aza indirgemek için tasarlanmıştır. Bu nedenle de kişiler ile yüz yüze gelmeden bütün araç işlemlerini tamamlamaya yönelik adımları bulunmaktadır.

Araç sahibi kişiler, bir zaman sonra bütün işlemleri için yalnızca bu uygulamayı kullanabilecekler. Bu uygulama sayesinde kişiler taşıtları hakkındaki bütün işlemleri tek tuşla halledebilecekler. Hem kişisel izolasyona yardımcı olan bu uygulama, hem de kişilerin kredi kartı ile ödeme işlemleri yapmasına yardımcı olacak. Birçok vatandaşın merakla beklediği bu yöntem en kısa zaman içerisinde uygulamaya geçirilecek.

Araç Muayene Ücretinin Kredi Kartı ile Ödenmesi
Araç Muayene Ücretinin Kredi Kartı ile Ödenmesi

Araçlarım Uygulaması Üzerinden Hangi İşlemler Gerçekleştirilecek?

Araçlarım uygulaması hemen hemen hepimizin merakla beklediği gelişmelerden birisi olarak piyasada yer alıyor. Bu nedenle de uygulama üzerine gelen her güncelleme hepimizi yakından ilgilendiriyor ve aracımız hakkında işlemlerimizi sağlamamıza yardımcı oluyor.

Uygulama normalde yalnızca nakit olarak ödeme alan TÜVTÜRK için kredi kartı ile ödeme imkanını ortaya koyacak. Bu sayede de birçok kişi rahat bir nefes almaya başlayacak. Araçlarım uygulaması şu ana kadar birçok ödeme işleminin gerçekleştirilebildiği bir uygulama haline gelmiş durumda.

Aracımızın sigorta durumunu, vergi ödemesini, HGS geçişini ve araç üzerine yazılan cezaları öğrenmek uygulama işe mümkün oluyor. Bu sayede birçok işlemi artık online olarak gerçekleştirebiliyoruz. Araç muayene ücretinin uygulama ile ödenmesi de hepimiz için en önemli gelişmelerden birisi olarak sayılıyor. Bunun yanı sıra uygulamaya ilerleyen zamanlarda yeni özelliklerin de ekleneceği biliniyor.

Açıklanan bilgilere göre uygulamaya HGS için ödeme yapma, araç muayene işlemi için gün oluşturma gibi işlemler de dahil olacak. Ayrıca çekilen araçların konumu da bu sayede kolay bir şekilde sorgulanabilecek.

Araç Muayenesi Ücreti Nasıl Öğrenilir?

Aracının muayene zamanı gelmiş olan kişiler öncelikle gerekli tutarı bilmek isterler. Bu nedenle de araçlarının muayenesi için ne kadar ödeme yapacaklarını başka yollar ile öğrenebilirler. Araç muayene sorgulama işlemi için www.hgs.epttavm.com sitesine giriş yapılabilmektedir.

Bu sistem üzerinden kişiler araçları hakkında bilgileri girebilir ve muayeneleri için sorgulama gerçekleştirebilirler. İşlemler esnasında kişiler araçlarının şase ve plaka sayılarını doğru bir şekilde girmelidir. Bu sayede aracın muayenesi hakkında doğru bilgi alınabilmektedir.

Bunun yanı sıra kişiler e-mail ya da SMS yolu ile de araçlarının muayenesi için gerekli fiyat bilgisini öğrenebilirler. Telefon numarası ve araç bilgisi ile birlikte kişiler hızlı bir şekilde sonuç alabiliyorlar. Ancak bu işlemi onayladıkları anda kişilerden 5 TL tutar talep ediliyor. İşlem telefon üzerinden gerçekleştiriliyor ise kişiler faturalarına yansıtarak bilgiyi öğrenebiliyorlar.

Araçlarınızın güvenliğini önemsemenizi çok olumlu buluyoruz. Otomobillerinizin bakımlarını aksatmamanız hem sizin hem halkın güvenliği açısından büyük önem ifade etmektedir. Araç muayene konusunda gösterdiğiniz hassasiyet için size teşekkür ediyoruz. Bilgi Bankası üzerinde, bankalar ve bütün resmi ödemeler üzerine çok özel fikirler bulabilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz