Anadolu Bank müşteri iletişim merkezi, 200’ü aşkın çalışanı ve7/24 işleyen çağrı hattı ile Türkiye’nin müşteriyle kurulan iletişime verilen önem bakımından önde gelen iletişim merkezlerindendir. 1997 yılında hizmet vermeye başlamış özel sermayeli bir banka olan Anadolu Bank, açıldığı tarihten itibaren hızla artan müşteri sayısına bağlı olarak artan müşteri taleplerine ve sorularına en hızlı karşılığı vermek için e-posta, telefon ve çevrimiçi iletişim kanallarına son yıllarda sosyal medya hesaplarını da eklemiştir. Bunun yanında, Anadolu Bank müşteri hizmetleri ekibi ailesini de sürekli genişletmiştir.

Anadolu Bank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Anadolu Bank çağrı merkezi numarasını arayarak banka müşterileri, banka hakkında bilgi alma, bankanın işleyişi hakkında şikayet ve önerilerde bulunma ve bankacılık işlemlerini şubelere gitmeden yapma fırsatından yararlanabilirler. Anadolu Bank çağrı merkezi numarası olan 444 5 550 arandıktan sonra bir telesekreter tarafından karşılanılır ve bu aşamada işlemler ve bu  işlemleri yapmak için tuşlanması gereken rakamlar şu şekildedir:

 • Kayıp ve çalıntı kart işlemleri için 1 rakamı tuşlanır.
 • Telefon üzerinden yapılabilen bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için 2 tuşlanır.
 • Kredi kartı başvurusu, kredi kartı borç ve ekstresini öğrenme gibi kart işlemleri için 3 rakamı tuşlanır.
 • İnternet bankacılığı şifre işlemleri için 4 rakamı tuşlanır.
 • İnternet bankacılığı işlemlerini gerçekleştirmek, internet şubesi şifresi almak veya şifre yenilemek için 5 rakamı tuşlanır.
 • Pos cihazları ve ATM’ler için teknik destek almak için 6 rakamı tuşlanır.
 • Müşteri memnuniyet formunu telefon üzerinden doldurmak için 7 rakamı tuşlanır.
 • Web portalına ulaşmak için 8 rakamı tuşlanır.

Anadolu Bank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Anadolu Bank müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için mevcut olan iki yol bulunmaktadır ve bunlar:

 • Anadolu Bank çağrı merkezi olan 444 5 550 arandıktan sonra önce 3, sonra 0 rakamını tuşlamak,
 • 0850 222 55 50 numarasını aramak.

Bu yolların ikisi de kişiyi bir müşteri temsilcisine bağlayacaktır ve müşteri temsilcisi ile güncel döviz kurlarını öğrenmek ve kampanyalar hakkında detaylı bilgi almak gibi çağrı merkezi üzerinden yapılamayan işlemleri yapmak mümkündür. Bu yolla ayrıca Anadolu Bank ürünleri ve kredileri hakkında talep ve şikayetler ‘’Müşteri Memnuniyeti Formu’’ doldurma işlemi ile iletilebilmektedir.

Anadolu Bank çağrı merkezi bankanın çalışma saatlerinden bağımsız olarak 7/24 hizmet vermektedir.

Anadolu Bank Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

Anadolu Bankası genel müdürlük iletişim numarası kullanılarak kurumsal bazda yapılacak işlemler halledilebileceği gibi yatırımcı işlemleri ile SWIFT ve EFT işlemlerini takip etmek de bu numara aranarak mümkündür. Anadolu Bank genel müdürlük numarası 0216 687 70 00 olup genel müdürlük adresi Saray Mahallesi Toya Sokak No:3 Ümraniye/İstanbul şeklindedir.

Anadolu Bank Müşteri Hizmetleri İnternetten ve Faks Yoluyla

Anadolu Bank internet sitesinden müşteri hizmetlerine ulaşmak için, https://www.anadolubank.com.tr internet sitesine gidildikten sonra sayfanın en altındaki ‘’İletişim’’ bağlantısına tıklandıktan sonra açılan sayfada ‘’Müşteri Memnuniyet Formu’’ bağlantısına gidilmelidir. Bu aşamada karşıya, sağ tarafta iletişim konularının bir listesinin olduğu bir form ekranı çıkacaktır. Kişi buradan form göndermek istediği konuyu seçtikten sonra her konuda ortak olarak girilmesi gereken bilgiler:

 • Ad, Soyad,
 • E-posta,
 • C. kimlik No/Vergi kimlik No (yabancı uyruk bulundurulması durumunda Türkiye’de altı aydan fazla ikamet eden yabancı uyruklulara atanan YKN, ya da diğer adıyla Yabancı Kimlik No girilir),
 • Hesap numarası,
 • Telefon numarası,
 • Konu ile ilgili açıklama şeklindedir. Bunun dışında fatura ve diğer ödemeler konusunda gönderilecek formda kurum adı istenmektedir.

Bu bilgiler girildikten sonra yapılması gereken, Anadolu Bank müşteri hizmetleri ekibinin yapacağı geri dönüş için arzu edilen yöntemi seçmektir. Eğer ihtiyaç duyuluyorsa, dilekçe tarzı belgeler sayfanın altındaki dosya ekleme kısmından eklenebilir. Her şey tamamlandıktan sonra ‘’Kaydet’’ butonuna basılarak iletişim formu gönderme işlemi tamamlanır.

Anadolu Bank’a faks yoluyla ulaşmak isteyenler için faks numarası 0216 659 10 00 şeklindedir.

Anadolu Bank Sosyal Medya Hesapları

Anadolu Bank sosyal medya aktiviteleri ile daha geniş müşteri kitlelerine ulaşarak kendi sözleri ile ifade etmek gerekirse ‘’Bu toprakların bankası’’ olma misyonunu gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Anadolu Bank pek çok sosyal medya platformunda aktiftir ki bunlar: Facebook’ta Anadolubank, Twitter’da @Anadolubank_TR, Insatgram’da anadolubank şeklindedir.Bunun dışında bankanın Andolubank adında bir YouTube kanalı vardır ancak bu kanal henüz yenidir ve yapılan paylaşımlar diğer platformlar kadar sık değildir.

 

 

Anadolu Bank Müşteri Hizmetleri Şubelerden

Anadolu Bank şubelerinden müşteri hizmetlerine ulaşmak için yapılması gereken, bir Anadolu Bank şubesini arayarak görüşme talebinde bulunduktan sonra kararlaştırılan süre içerisinde şubeyi ziyaret etmektir.

En yakın şubeyi öğrenmek için izlenmesi gereken adımlar, Anadolu Bank internet sitesine girdikten sonra ana sayfanın en altında bulunan şube ve ATM’ler bölümünden il ve ilçe seçmektir. İlçe seçmeden ‘’Tüm şubeleri göster’’ seçeneği ile de seçilen ildeki tüm şubeleri görmek mümkündür. Açılan sayfadaki Türkiye haritasından şubelerin tam olarak nerede bulundukları görülebilir. Haritayı büyütmek ve küçültmek için CTRL tuşuna basılı tutularak fare tekerleği kaydırılabilir.

Şubelere ait bilgiler sayfanın aşağısında listelenmiş haldedir. Şubenin adı, adresi, bulunduğu ilçe ve telefon numarası burada belirtilmektedir. Haritanın yanındaki imleci harita üzerine bırakarak şubelerin görünümlerini ve etraflarındaki yapıları görüntüleyerek şubenin adresini daha detaylı şekilde öğrenmek mümkündür. Bunun yanında şubenin görme ve ortopedik engelli vatandaşlar için uygun hazırlanıp hazırlanmadığı bilgisi de şube bilgilerinin yanında belirtilmektedir.

Anadolu Bank şubelerinden Anadolu Bank müşteri hizmetleri ekibine ulaşmak hafta içi her iş günü 09.00-17.00 arasında mümkündür. Öğlen vakitleri 12.30-13.30 arasında öğle arası verildiği unutulmamalıdır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz