Alternatif Bank müşteri hizmeti merkezi bünyesinde çalıştırdığı 300’e yakın uzman çalışandan oluşan ekibi ile 2013 yılından beri müşterilerinin sorularını gidermekte, şikayetlerini dinlemektedir. ‘’müşteriyle beraber büyüme’’ ilkesini kendine yol gösterici olarak seçen Alternatif bank müşteri hizmetleri ekibi e-posta, telefon, şubeler ve sosyal medya hesaplarından hizmet vermektedir.

Alternatif bank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Alternatif Bank çağrı merkezi numarası 444 00 55 şeklindedir. Bu numara arandıktan sonra arayan kişiyi bir telesekreter karşılayacaktır ve istenen bilgilere erişmek için tuşlanması gereken numaralar şu şekildedir:

 • Kayıp, çalıntı kart ve hesapta görülen şüpheli işlemler için 0 tuşlanmalıdır.
 • Kart başvurusunda bulunmak ve diğer kart işlemleri için 1 tuşlanmalıdır.
 • Şubelere gitmeden yapılabilecek bankacılık işlemleri hakkında bilgi almak ve bu işlemleri gerçekleştirmek için 2 tuşlanmalıdır.
 • İnternet bankacılığı hesabı açmak ve Pos cihazı desteği almak için 3 tuşlanmalıdır.
 • Şifre işlemleri için (şifre oluşturma, unutulan şifrenin yenilenmesi) 4 tuşlanmalıdır.
 • Alternatif Bank kampanyaları hakkında bilgi almak ve kampanyalar hakkında öneri ve şikayetleri iletmek için 4 tuşlanmalıdır.
 • Sigorta işlemleri için 6 tuşlanmalıdır.
 • Ana menüyü tekrar dinlemek için yıldız (*) işareti tuşlanmalıdır.

Alternatif Bank çağrı merkezi üzerinden telefon bankacılığı başvurusunda bulunmak için yapılması gereken, numara arandıktan sonra 4’ü tuşladıktan sonra 1’i tuşlamaktır. Bu işlemlerden sonra bir müşteri temsilcisiyle görüşme başlar ve telefon bankacılığı şifresi oluşturularak başvuru işlemi tamamlanır.

İşitme engelli müşterilerin de çağrı merkezi hizmetinden yararlanabilmesi için Alternatif Bank, bir çevrimiçi müşteri destek hizmeti geliştirmiştir. Görüntülü olarak sağlanan bu hizmetten yararlanmak için yapılması gereken Alternatif Bank internet sitesine girdikten sonra ‘’Engelsiz bankacılık’’ linkine tıklamaktır. Buradaki video ile işlemlerin nasıl yapılacağına dair bilgi edinmek mümkündür. Sayfanın altındaki ‘’Sözleşmeler ve Formlar’’ butonu ile açılan sayfada banka işlemlerine ait tüm formlar görme engelli vatandaşlar için sesli kayıt olarak dinlenebilmektedir.

2017 yılında Katar’da faaliyet gösteren PSQC tarafından satın alındıktan sonra Alternatif Bank çalışma saatlerinde değişikliğe gidilmiştir ve yeni çalışma saatleri 09.00-17.00 şeklindedir. Alternatif bank 12.30-13.30 saatleri arasında öğle molası verir. Cumartesi ve Pazar günleri faaliyete kapalı olan Alternatif Bank müşteri hizmetleri aranmadan önce bu bilgiler dikkate alınmalıdır. 

Alternatif Bank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Alternatif Bank çağrı merkezine direk bağlanmak, 0850 225 00 55 numarasını aramakla mümkündür. Çağrı merkezi arandığında çıkan telesekreter ile zaman kaybetmek istenilmediği durumlarda bu numara aranarak, işinde uzman çağrı merkezi ekibi ile yapılabilecek işlemler ise:

 • Kredi kartı başvuru durumunu sorgulama,
 • Kredi kartı iptal etme,
 • EFT ve havale durumunu sorgulama,
 • Müşteri numarasını öğrenme,
 • Unutulan internet bankacılığı şubesi şifresini öğrenme veya yeni şifre oluşturma,
 • Pos cihazı için teknik destek alma şeklindedir.

Yurtdışından Alternatif Bank’a ulaşmak için +90 850 225 00 55 numarası tuşlanmalıdır. Yurtdışında mevcut Alternatif Bank şubesi bulunmadığı için yurtdışında Alternatif Bank’a ulaşmanın tek yolu telefon üzerinden arama yapmaktır.

Alternatif Bank Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

Alternatif Bank genel merkez iletişim numarası aranarak banka ile yapılacak olan kurumsal işlemler halledilebilir, banka şubeleri hakkında bilgi alınabilir, bankanın kurumsal bilgilerinin yanında bankanın proje finansmanı hizmetlerinden yararlanmak için görüşme ayarlanabilir. Yatırımcı ilişkileri de genel müdürlük vasıtasıyla sağlanmaktadır. Alternatif Bank genel müdürlük numarası 0212 315 65 00 şeklindedir. Alternatif Bank genel müdürlük adresi ise Ayazağa Mahallesi, Cendere Caddesi, No: 109M 2D Blok 34485 Sarıyer/İstanbul şeklindedir.

Alternatif Bank İletişim İnternet Yoluyla

Alternatif Bank ile internetten iletişim için https://www.alternatifbank.com.tr bağlantısına gidildikten sonra ‘’Hakkımızda’’ ve ‘’Bize Ulaşın’’ Bağlantıları izlenmelidir. Daha sonra sayfanın solundaki seçeneklerden ‘’İletişim formu’’ seçeneğine tıklanmalıdır. Açılacak sayfada gönderilmek istenen forma ait birtakım bilgiler istenecektir ve bunlar:

 • Ad ve soyad,
 • Mesajın konusu,
 • Alternatif Bank müşteri numarası,
 • Mesaja dair 500 karakteri geçmeyecek şekilde açıklama şeklindedir.

Bu bilgiler girildikten sonra ilk önce kullanıcı kişisel bilgilerinin gizliliği politikasına ilişkin bir belge okunur ve ‘’Kabul Ediyorum’’ tuşuna basılır. Daha sonra form sayfasının en altındaki ‘’Size Nasıl Bilgi Verelim?’’ bölümünden ister E-posta ister telefon seçilir. Bütün bu işlemlerin ardından ‘’Kaydet’’ butonuna basılarak form gönderme işlemi sonlandırılır. Başvuru formunun gönderildiği iş günü içerisinde Alternatif Bank müşteri hizmetleri ekibi, banka müşterisine geri dönüş yapacaktır.

Alternatif Bank İletişim Sosyal Medya Yoluyla

Alternatif Bank sosyal medya hesapları ile bankanın kuruluş tarihinden beri müşterilerle yeni çıkan ürünler ve kampanyalar türünden bilgiler paylaşılmaktadır. Pek çok platformda hesabı bulunan Alternatif Bank sosyal medya hesaplarını sıralamak gerekirse:

 • Facebook’ta AlternatifBank ,
 • Twitter’da @AlternatifBank,
 • Instagram’da alternatifbank şeklindedir.

Bunların yanında bankanın AlternatifBank adında bir YouTube kanalı bulunmaktadır ve bu kanal üzerinden ekonomi gündeminin takip edildiği videolar haftalık olarak bir video serisi şeklinde yayınlanmaktadır

Alternatif Bank İletişim Şubeler Yoluyla

Alternatif Bank ile şubelerden iletişim kurmak 20 ile yayılmış halde bulunan yüzlerce şubeden birine gidilerek bilgi edinme formunun doldurulması yoluyla yapılır. Bilgi edinmek dışında öneri ve şikayet bildirmek için de şubelere gitmek geçerli bir yöntemdir. Banka müşterisi kendine en yakın şubenin nerede olduğunu öğrenmek için:

 • alternatifbank.com.tr sitesine girdikten sonra ‘’Hakkımızda’’ sekmesine girilir.
 • ‘’Bize Ulaşın’’ seçilir.
 • ‘’Tüm Şubeler’’ seçilir.
 • Açılan Türkiye haritası üzerinden ikonlar üzerine tıklama yoluyla veya sayfanın yukarısındaki il ve ilçe seçimi kutucuklarını kullanarak istenen şube bulunabilir.

Alternatif Bank’ın en yakın ATM’lerini bulmak için ise ‘’Bize Ulaşın’’ sekmesinden sonra ‘’Tüm Şubeler’’ yerine ‘’ATM ve Şubelerimiz’’ seçilmelidir. Karşıya tüm şubeleri gösteren ekrana benzer bir ekran çıkacaktır ve bilgilerin doldurulması sonucunda Türkiye geneli ATM ve şubelerin ayrıntılı bilgisi öğrenilebilecektir. Harita üzerinden CTRL+kaydırma yoluyla büyütme ve küçültme yapılabilmektedir.

Şubelere gidilerek talep edilen bilgi iletişim formları ve şikayeti öneri formları gibi işlemler için Alternatif Bank müşteri hizmetleri departmanı bilgi edinme kanunu uyarınca kesinlikle ücretlendirme yapmamaktadır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz