Albaraka Türk müşteri iletişim ekibi, yurtiçindeki 230 şubesiyle ve 30 yıllık deneyimiyle Albaraka Türk’ün, müşterisiyle yakın ilişi içerisinde olmasını sağlamaktadır. Sosyal medya, şubeler ve telefon kanallarından hizmet alınabildiği gibi, bankanın adresi albarakaturk@hs03.kep.tr olan KEP hesabından da Albaraka müşteri hizmetleri ekibine ulaşılmaktadır.

Faaliyetlerine 1984 yılında başlayan ve Türkiye’de faizsiz bankacılık hizmetleri veren ilk ve tek banka olan Albaraka Türk, seçkin ve güler yüzlü çalışanlardan oluşan müşteri hizmetleri kadrosuyla müşteri memnuniyetini sağlamak için 7/24 çalışmaktadır.

Albaraka Türk Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Albaraka Türk çağrı merkezi numarası üzerinden banka müşterileri, banka kampanyaları hakkında akıllarına takılan sorulara yanıt bulabilir ve banka işlemlerinin bir kısmını gerçekleştirebilirler. Albaraka Türk çağrı merkezi numarası 444 5 666’dır. Çağrı merkezi numarası tuşlandıktan sonra seçilecek rakamlara göre farklı bilgilere ulaşılabilmektedir ve bunları açıklamak gerekirse:

 • Kredi kartının kaybolduğu durumlarda kart iptali için 1 numara tuşlanmalıdır. Hesapta çalıntı şüphesi uyandıracak olağanüstü hareketlilik meydana gelmişse de tuşlanacak rakam 1’dir.
 • Kullanıcıların kişisel verilerinin işlenmesi hakkında bilgi almak için (*) tuşu,
 • Kredi kartı limiti, borç ve hesap özeti bilgilerine ulaşmak için 2,
 • Telefon aracılığıyla yapılabilecek bankacılık işlemlerine ulaşmak için 3,
 • İnternet bankacılığı şifresi ve parola oluşturmak için 4,
 • Haftalık kar payları, güncel döviz bilgileri ve finansman bilgileri için 5,
 • Üye iş yerleri hakkında bilgi almak için 6,
 • Altın bankacılığı işlemleri için 7 tuşlanmalıdır.

Banka sistemine giriş yapmak ve hesap bilgilerine ulaşmak için T.C. kimlik no, müşteri no veya 16 haneli kredi kartı numarası girilmelidir. Bu bilgiler bilinmiyorsa (#) tuşuna basılmalıdır. Albaraka şubelerinin çalışma saatleri 09.00-17.00 şeklindedir. Şubelerde 12.30 ve 12.30 saatleri arasında öğle arası verilmektedir. Cuma günleri ise çalışma saatlerinde bir değişiklik yapılmaktadır ve çalışma başlangıç ve bitiş saatleri aynı kalırken öğle arası yarım saat uzatılarak 12.30-14.00 şeklinde verilmektedir.

Albaraka Türk Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Albaraka Türk müşteri şubesine doğrudan bağlanmak için tuşlanması gereken numara 0312 455 65 00’dır. Albaraka müşteri hizmetleri telefon ile aranarak yapılabilecek işlemler arasında döviz işlemlerinin gerçekleştirmek; adres, e-posta ve faks bilgilerini güncellemek, EFT ve havale işlemleri yapmak, kredi kartı işlemlerini gerçekleştirmek ve her türden bilgi alam işlemini yapmak bulunmaktadır.

Albaraka müşteri hizmetleri telefon hattı aranarak yapılacak işlemler için banka tarafından ek ücret talep edilmemektedir. Arayan kişi kullandığı operatör tarafından faturalandırılır.

Albaraka Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

Albaraka genel müdürlük iletişim numarası sayesinde Albaraka Türk bankasıyla pay sahipliği ve yatırımcılık işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür. Genel müdürlük yardımıyla hisse senetleri ve halka arz işlemleri hakkında bilgiye ulaşmak da mümkün olduğu gibi yatırımcı memnuniyeti ile ilgili oluşan sorunlar da bu kanal aracılığıyla giderilmektedir.

Albaraka genel müdürlük iletişim numarası 0216 666 01 01 şeklindedir. Kurumsal işlemleri gerçekleştirmek için aranması gereken numara bu olduğu gibi 0850 222 555 6 numaralı ‘’Kurumsal Telefon Bankacılığı’’ hattı da aranabilmektedir. Alabaraka Türk müşteri hizmetleri merkezinin sunduğu kurumsal telefon bankacılığı hizmeti üzerinden yapılan işlemlerde EFT ve havale işlemleri hariç olmak üzere, bir ücret ödenmemektedir.

Albaraka Türk Müşteri Hizmetleri İnternetten

Albaraka müşteri hizmetlerine internetten ulaşmak için izlenmesi gereken bağlantı https://www.albaraka.com.tr şeklindedir. Ana sayfaya girildikten sonra sayfanın yukarısındaki ‘’Hakkımızda’’ sekmesine gelinir ve ‘’İletişim’’ bağlantısına tıklanır. Açılacak sayfadaki ‘’İletişim formu’’ yazısına tıklandıktan sonra kullanıcıdan bildirim tipini, konusunu ve alt konuyu seçmesi istenir. Seçimler yapıldıktan sonra ‘’Devam’’ yazısına tıklanır. Bu aşamadan sonra istenen bilgiler:

 • Ad/soyad,
 • Müşteri No,
 • C. kimlik No,
 • Cep telefonu numarası,
 • Güvenlik kodu şeklindedir.

Bu bilgile doldurulduktan sonra geri dönüşün hangi kanaldan yapılmasının istendiği sorulur. Form gönderildikten kısa bir süre sonra geri dönüş, arzu edilen yol ile yapılacaktır. İstenildiği zaman iletişim sayfasındaki ‘’Talebimi Takip Edeceğim’’ butonuna tıklanarak iletişim formu takip işlemi yapılabilir. Form takibi için aranması gereken numara 0850 222 87 87 şeklindedir. Bu, Albaraka Türk’ün ‘’Sorun Çözelim Müşteri Hattı’’ olarak bilinir.

Bunun dışında, Albaraka personelleri tarafından gerçekleştirilen kuraldışı işlerin tespit edilmesi durumunda ihbar hattı kullanılarak ihbarda bulunulabilir. Albaraka ihbar hattına ulaşmak ‘’İletişim’’ menüsünden ‘’Online İhbar’’ adı altında mümkün olduğu gibi 0216 666 0999 numarası aranarak da mümkündür. İhbarda bulunurken kişisel bilgiler kesinlikle talep edilmez.

Albaraka Türk Müşteri Hizmetleri Şubelerden

Albaraka Türk şubelerinden müşteri hizmetlerine ulaşmak için Türkiye genelinde sayıları 230’a ulaşmış olan şubelerden birine gitmek yeterlidir. 30’un üzerinde ile dağılmış olan 230 Albaraka Türk şubesi arsından en yakın olanı bulmak için Albaraka Türk ana sayfasına gidildikten sonra ‘’Hakkımızda’’ sekmesi altıdan ‘’Şube ve ATM’lerimiz’’ seçeneğine tıklanır. Açılan sayfada il ve ilçe bilgilerinin girilmesinin ardından şube ve ATM listesi görüntülenebilmektedir. Bu sayfada ayrıca ortopedik veya görme engelli vatandaşlar için uygun yapıda olan ATM’lerin listesini bulmak da mümkündür.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bir coğrafyada hizmet vermekte olan Albaraka Türk’ün ayrıca 2012 yılında Irak’ın Erbil kentinde açılan bir şubesi ile 2019 yılında yine Irak’ta açılan bir Bağdat şubesi bulunmaktadır.

Albaraka Sosyal Medya Üzerinden Ulaşmak

Albaraka sosyal medya hesapları sayesinden müşterileriyle daha yakın bir ilişki kurarak özellikle genç müşteri kitlesinin bilgi almasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Sosyal medya politikaları adı altında uzun bir protokol belgesi doğrultusunda şeffaflık, rakip firmalara saygı, gizliliğe saygı ilkeleri ile Albaraka Türk, müşterilerine pek çok sosyal medya platformundan yaptığı aktif paylaşımlarla ulaşmaktadır. Facebook’ta, Albaraka Türk, Twitter’da @albarakacomtr hesaplarından paylaşımlarda bulunmakta olan Albaraka, Albaraka Türk müşteri hizmetleri ekibinin müşterilere sağladığı hizmetleri ve daha fazlasını, günümüzde en önemli bilgi mecrası olan sosyal medyada sağlamaktadır.

Bizi Takip Edin !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz